Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megváltoztathatom a vezeték...

Megváltoztathatom a vezeték nevemet a nagymamám vezeték nevére?

Figyelt kérdés
Ha már nem él, de igazából ő nevelt fel kérhetem akkor is a név változtatást?

2014. nov. 9. 00:36
1 2
 1/11 Kematox válasza:
37%
Amennyire én tudok akár Kongókupak Myzpocklunpucra is változtathatod a neved ha azt akarod, úgyhogy igen csak minden papírodból újat kell majd csináltatni.
2014. nov. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Barmire lehet kiveve tortenwlmi nevekre.
2014. nov. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen.
2014. nov. 9. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

igen megváltoztathatod, de ez pénzbe kerül illetékbélyeget kell vásárolni


Az egyetlen kikötés az,hogy magyaros leirású és hangzású névre válthatsz csak

Indoklást is irni kell az igénylőlapon és amint megváltoztattad hivatalos állampapirt kapsz róla


Mivel a nagymamádról van szó egészen biztosan engedélyezik a névváltozást legyen bármilyen hangzású vagy leirású név is esetleg

2014. nov. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amennyben elmultal 18, , megirod a kervenyt, belefogalmazva szepen, hogy miert szeretnel nevet valtoztatni, kifizeted a 10e illeteket es varsz.

Amennyiben nem multal meg el 18, mindket szulod irasos beleegyezese kell.

Ha a szuleid elvaltak es a kulonelo szulo vezeteknevet viseled, a nevvaltoztatas alap lesz hozza, hogy 18 ev felett ne fizessen tartasdijat erdemtelenseg miatt.

Az illeteken kivul koltseg lesz meg az igazolvanyok csereje, ha a nevedre szol barmifele szolgaltatas, annak atiratasa(viz, villany, telefon, bankszamla)

2014. nov. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen en most juniusban valtoztattam nevet. A regi csaladnevemet vettem vissza. 10 ezer forintba kerul plusz az okmanyok lecserelese. Az anyakonyvi hivatalban kell kerelmezni, ok meg felterjesztik az Igazsagugyi miniszteriumba. Engedelykoteles eljaras, honapokba telik.
2014. nov. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Természetesen már felnőttkorú vagyok. Írta az 5ös, hogy amennyiben magyar jellegű névről van szó. Ezt el is felejtettem említeni, hogy nagymamám magyar állampolgár volt, de külföldi. A nevét nem magyarosította. Akkor így nem lehetséges? :(
2014. nov. 9. 09:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Kervenyezni kell es majd eldontik.
2014. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Mivel a nagymamádról van szó ezt beleirod a kérvénybe és minden bizonnyal engedélyezni fogják
2014. nov. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem a szüleim miatt szeretnék így tenni, mondván, hogy rájuk haragudnék, csak nagymamám emléke miatt, illetve magam miatt is, úgy érzem tartozom ennyivel felé, amiért ő nevelt fel. Lehet hülyeség, de nekem is még is könnyebb lenne így.

2014. nov. 9. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!