Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 50 fős, vidéki esküvő alapszol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

50 fős, vidéki esküvő alapszolgáltatásokkal 2 millió Ft-ért nem sok?

Figyelt kérdés

Kicsit sokallom...Vidéken lesz:

Kaja: 7000/ fő

Pia: 4000/fő ( röviditalok nélkül!!)

Zenekar: 160.000 Ft 8h-ra (+útiköltség)

Polgári szertartás (kihelyezett) 100.000. Ft

Dekoráció, videós, ruhák, gyűrűk, torta...


A vőfély kedvezményes áron, a fotós ingyen fog dolgozni.


Így is majdnem 2 millióra rúg a számla 50 fővel?!


Ez normális ár?

Hogyan tudnánk ebből lefaragni?

Köszönöm a válaszaitokat


2014. nov. 19. 19:25
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Tehát az étterem csak 8 h után kér bérleti díjat..

Ha a vendégek bulizni akarnak hajnali 3 után is,akkor mit csinálunk??


A kaja+pia: 11.000 Ft/ fő (sütik és rövidek nélkül)

Tehát - 550.000. Ft

Sütikre,rövidekre számoljak - 100ezret vagy többet..?

Torta: - 50.000. Ft

Videós: 150.000. Ft

Vőfély: 50.000. Ft

Gyűrűk: 100.000. Ft

Ruháink: 200.000. Ft

Polgári szertartás: 100.000. Ft

Templomi: 50.000 Ft

Zenekar: 160.000. + útiköltséggel: 180.000. Ft

Dekoráció: 100.000. Ft

Esküvői meghívók: 30.000. Ft

Menyasszonyi csokor: 10.000. Ft


Még csak a helyszín és a zenekar van meg biztosra...

A többi áráról neten tájékozodtam.

2014. nov. 19. 19:55
 12/40 A kérdező kommentje:
A zenekarhoz azért ragaszkodom,mert jazz zenekar lesz..Esküvőnk témája pedig az 1920-as évek,és oda ez a zenekar illik..De ha tudtok olcsóbb jazz zenekart Balaton v Pest környékéről,akkor örülnék ha segítenétek. Én sajnos nem találtam. :(
2014. nov. 19. 20:01
 13/40 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Mi áprilisi esküvőre készülünk megyeszékhelyen.

Találtunk olyan éttermet, ahol 10000 ft/fő a vacsora+éjféli vacsora+ital (rövidek, borok, pezsgő, rostos, buborékos)

Amit írtál éterem ár, az kb. reális a felkapottabb helyeken. Én még Pesten néztem helyszíneket, ott 13-15 000 ft/fő tokkal vonóval az étel-ital (röviddel).


Zenekarok 45-60 000 ft/fő ár körül vannak, tehát egy 4 fős zenekar 240 000-ot is simán elkér. Mi útiköltségestől fogunk 180 000 ft-ot fizetni a 4 fős zenekarnak (nincs időkorlát).


A polgári szertartás a kihelyezés miatt húzós. Ha házasságkötő teremben tartanátok, akkor minden cécóval 20-30 000 ft körül lenne. Ezt az adott önkormányzat szabályozza, így településenként változik. Érdemes szomszéd településen lévő anyakönyvvezetőt is megkérdezni, mert nagyon szórnak az árak. Amin itt egy kicsit lehet csalni, az az, hogy 2 tanúval ingyen elmentek előző nap házasságot kötni, és az étteremnél egy szertartásvezető ad össze titeket. Ugyan az a szertartás, mint az anyakönyvvezetőnél, csak egy "ál-anyakönyvvezető" vezényli le az egészet és nem hivatalos. Ellenben a vendégek ebből semmit nem vesznek észre.Vannak erre szakosodott emberek, de egy színésztanonc is megoldja kevesebbért.


Fotós 80-120 000 ft-tól a csillagos égig. Videós ugyan ez.


Vőfélyt mi 40 000 ft-ért találtunk + útiköltség, de az első akivel beszéltünk potom 100 000 ft-ot mondott...


Dekort mi végül ismerősökkel oldjuk meg, de ahol kértem árajánlatot ott azt mondták, hogy 1800-2500 ft/főre szokott kijönni a dekoráció ára (székszoknya, futó, asztaldísz, kasírozás, főasztalháttér, stb.)


Tortát, sütiket még nem tudom, azt csak jövőre akarom intézni.


Gyűrűt nézzétek meg ott is ahol éltek. Itthon a vastagabb, díszesebb arany gyűrűk 13-16 000 ft/gramm körül vannak. Egy pár 10 grammtól felfele van, nekünk 11 gramm lett.


Ruhát szintén a lakhelyeden nézd meg, itthon 90 000 körül van a bérlés (ez alatt is lehet találni, kevesebb sikerrel, meg e fölött is jócskán). Most a szalonokban van kiárusítás, ahol a kifutó darabokat meg lehet olcsóbban venni, mint a bérleti díj, de gondolom ezért nem akarsz hazajönni.


Spórolni esetleg ott lehet, hogy a helyszíntől kicsit távolabbi szolgáltatóktól kérsz árajánlatot, és akkor előfordul, hogy útiköltséggel együtt is olcsóbbra jön ki, mintha a lakodalom helyszínén lévő szolgáltatókkal szerződsz.


Mi nagy lagzit szervezünk, cirka 200 fővel és kb. 3 millióval számolunk, annyiból fog kijönni.

2014. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
43%

Számomra sok, mi 90 fős esküvőt hoztunk ki 1 millió forintból plusz 15 gramm aranyból.

A polgári szertartás 6 ezer ft volt, igaz a falu kultúrházában, nem kihelyezett helyszínen. Vőfélyünk nem volt, nem a mi stílusunk. Mondjuk mindenképp egyeztessetek a vőféllyel, hogy klappoljon az 1920-as évek stílusával. Kétfős zenekar volt, 60 ezerért vállalták. Videósunk nem volt. A ruhámat egy menyasszonyi ruha szalon kiárusításán vettem 40 ezer ft-ért. A férjem varratott magának díszegyenruhát, mert rendőr esküvőnk volt, az kijött 25 ezerből. Az étel plusz ital plusz sütemény kijött 6 ezer/főből, igaz, hogy nem Balaton parton volt, hanem egy kisvárosi étteremben, ami lényegesen olcsóbb azért. Amit viszont kevesellek, az a gyűrűk ára. 100 ezer ft-ból nem lesz túl vastag, így napi viseletre nem biztos, hogy jó lesz, arra figyeljetek, hogy ne legyen túl "törékeny", ha szeretnétek mindig hordani.

2014. nov. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon sok, de mindent felfelé kerekítettél (pl 50 szeletes tortáért 50 000 nagyon sok, nekem a dekoráció ára is kicsit sok, a 30 000-es meghívó szintén, ilyen kevés embernek vőfély se kell szerintem, én a videóst is passzolnám mert max egyszer nézi meg az ember, de ha van rá keret akkor hajrá). Nálunk a szertartás árak ennél szolidabbak. A 4000/fős pia irreális. Ha nem nyáron van a lagzi próbálj alkudni...


A gyűrű, ruha, csokor ára az reális. Ugye a polgári kiszállás az elég húzós, esetleg azt tartsátok meg korábban két tanúval és csak a pap jöjjön ki aznap, ezzel meg lehetne spórolni 100k-t.

2014. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Londonban élünk,itt még az otthoni áraknál is drágább minden.


Mivel mi a Balatonon nőttünk fel otthon, így nekünk abszolút nem nagy szám,s nem azért lesz ott az esküvőnk,mert ott szeretnénk,hanem mert ez az otthonunk.

Ez abszolút nem egy felkapott hely,nem tudom miért ilyen drága.. :( A megyeszékhelyünkön, Veszprémben, még ennél is húzósabb árak vannak..


A polgári szertartáson elgondolkoztam,hogy mi lenne,ha csak templomi lenne..és a polgárit előző nap oldanánk meg csak a tanúkkal..

2014. nov. 19. 20:16
 17/40 A kérdező kommentje:
Azért faragtuk le 50 főre,mert 70fővel még több lenne..
2014. nov. 19. 20:20
 18/40 anonim ***** válasza:
53%
jézusom... nekünk 120fővel 1millió alatt volt... oké, nem a Balcsin, de akkor is... nincsenek rokonok, akik tudnak itthon segíteni? Vagy egy esküvőszervező? Ő a cégektől kap jutalékot, nem ti fizettek neki, és ennél biztos, hogy olcsóbban hozza ki...
2014. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
49%
Ha nektek igényetek van azokra a szolgáltatásokra, amiket leírtál, akkor kb. ennyibe kerül. Szerintem nagyjából reális árak, esetleg a 4000-es ital drága egy kicsit rövid nélkül. Mi 10 éve házasodtunk és már akkor is egy ehhez hasonló menü 6800 Ft volt fejenként egy szép étteremben megyeszékhelyen. A menyasszonyi ruha kölcsönzés 100 eFt körül volt és ebben nem volt menyecskeruha, se cipő. Akkor hozhatnátok ki olcsóbban, ha bizonyos dolgokról lemondanátok. (pl. nem lesz videós, vagy nem lesz kihelyezett szertartás, stb.)
2014. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
39%

Ennyi pénzből már Pesten is lehet lagzit tartani.

A miénk Pesten 1,6 Millióból jött ki + nászút. Szintén 50 fő körül.


Étterem volt összesen 680e FT. Ebben minden benne volt, ételek, éjfélkor is, italok (rövidital fogyasztás szerint - ez 23000-re jött ki), aprósütemény, torta, süticsomagok


Videósunk nem volt, a fotós 100e-t kért

Vőfély helyett ceremóniamester 130e-ért, szerintem nektek is inkább az passzolna a lagzi stílusához

Szertartás (csak polgári) 12000

Zenekar (3 fős) 125000

Dekoráció (csak virágok + menyasszonyi csokor) összesen kb. 60000

Meghívó 18000

Gyűrű 92000

Ruha: Összesen kiegészítőkkel, cipővel kb. 180000 - ebben mind a kettőnké benne volt

Nekünk még volt csokiszökőkút gyümölcspálmával, ez 75000

Fodrász, smink, manikűr, pedikűr kb. 20000

Tesóméknak szállás - 15000

2014. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!