Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő több millió forintért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő több millió forintért?

Figyelt kérdés

Először is szeretném ha nem kötekedne aki ide ír, és nem kell megsértődni sem, csak leírom a véleményem, oké?

Szóval elképedve olvasom itt a gyakorin hogy mások több millióért esküdnek, csokiszökőkút van, galamb párzás, bocsi galamb röptetés, :P meg mindenféle "luxus" cucc... 200-500 fős sereggel. Nem sajnálnak ennyit lakodalomra költeni? Csak én gondolom ezt nagy flancnak? Nálunk volt a családban ilyen, 2 millióért esküdtek és 2 évig tartott az esküvő... Én a lakodalom alatt olyan jót somolyogtam (bocsi, de legszebb öröm a káröröm) mert meg is mondtam hogy ezek sokáig nem lesznek házasok, és be is jött. 300 ezerért bérelt a csaj ruhát! A többit nem említem, rá bízom a fantáziátokra :) Hirtelen fellángolásukban esküdtek azt már akkor tudtam. Én azt gondolom hogy akik ekkora felhajtást csinálnak azok a külvilág felé szeretnék mutatni hogy ők ezt is megtehetik és milyen boldogok meg stb. Közben pedig csak egy álca az egész, és az érzelmek háttérbe szorulnak. Nekünk 8 év után lesz lagzi és grill partyt csinálunk a szertartás után. Megvan mindenünk és most gondoltuk hogy megesküdünk :)

Szóval szerintetek megéri ekkora felhajtást csinálni és ennyi pénz költeni lakodalomra? (oké, aki megteheti költse a pénzt nyilván nem nekik szól a kérdés)


2014. okt. 2. 16:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem éri meg. Én biztosan nem költenék el ennyi pénzt a lakodalomra akkor sem, ha lenne ennyi felesleges pénzem. Nem szeretem a felhajtást semmiben sem.

Mindenki úgy csinálja ahog akarja.

2014. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kicsit túldramatizálod. Végül is, ha belegondolsz nem minden nap van esküvőd az életben? Ha megengedhetik maguknak miért ne? Szerintem megéri a felhajtás, ez a menyasszonyok (és vőlegények) nagy napja. Azt pedig nem tudhatják előre, hogy mikor fog véget érni a házasságuk. Nagy és kis költségvetésű esküvőt tartó párok is mentek már szét, a kettő nem függ össze.
2014. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
Előre leszögezem, én nem akarok több milliós esküvőt, sőt abban sem vagyok biztos hogy egyáltalán házasodni akarok, csak megírom a véleményem. Szerintem arányaiban vége tökmindegy, hogy mennyit költesz esküvőre, mert annyival több jön is vissza. Érts: kis esküvő - kis költség - kevés ember - kevés bevétel. Ezzen szemben óriási esküvő - milliós költség - rengeteg ember - hatalmas bevétel. Egyenes arányban növekszik a költségek mennyisége a meghívottak számával, viszont a "visszafolyó" pénzzel is. Nekem ez a véleményem. Több millió ft-os esküvőt is sokan plusszal zárnak, tehát több pénzük lesz, mint előtte. Nyilván az 500 fős lagziban a félezer emberből akard egy makéknyi, aki megteheti hogy kisebb vagyont dob a menyasszonytáncba, míg mondjuk a szűk családban nem biztos hogy van.
2014. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%

Mindenkinek más a fontos.

Hitelt én sem vennék fel lakodalomra, de annál meg jobban meg akarom ünnepelni közös életünk első napját, mint hogy szűk családdal elmenjünk ebédelni étterembe. (az évi 1-2 alkalommal amúgy is megtörténik).

Mi most tervezünk "milliós lagzit". Már 3 éve élünk együtt közös háztartásban, ez alatt össze jött az ára. Nem azért akartuk, hogy ország világ lássa, mekkora menők vagyunk, hanem nagyon sok JÓ barátunk van és a család is nagy és nem lett volna szívünk válogatni, hogy kit szeretünk jobban és kit kevésbé, csak hogy egy szűkebb létszámba beleférjünk. Megtehetjük, hogy nagy létszámú lagzit tartsunk, de nincsen benne semmi flancos villódzó csoki galamb :) . Barátokkal és a családdal akarunk egy hatalmasat mulatni, mert amúgy is ilyen társaság vagyunk.

Nincs nekem bajom a kis esküvővel sem, szívesen megyek, ha hívnak, de a sajátunk az legyen olyan, amit szeretnénk, nem amit a GYK közönsége megszavaz :P

2014. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
90%
Azért elég szar lehet neked ha más esküvőjére is csak kárörvendeni mész. :D
2014. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
95%

Mindenkinek más a fontos, nekik a nagy esküvő. Nem mindenkinek egy grillpartis lagzi az álma, ennyi.

Nekünk 60 fős esküvőnk lesz, semmi pucc, de még így is megközelíti a 1,5 milliót...

2014. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%

Miből gondolod, hogy az az egyedül üdvözítő, amit te csinálsz? Egy leheletnyi beképzeltséget érzek ki az írásodból, és egy jó adag irigységet.


... és figyelj, én jót röhögtem rajtad, de azért tanulj meg fogalmazni: egy két évig tartó ESKÜVŐ az aztán tényleg megért több millió forintot, hatalmas nagy buli lehetett :D Két évig ettetek-ittatok-mulatoztatok egyfolytában? :D

2014. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
93%

2 évig tartott az esküvő? :D Huhh, tuti nem mentem volna. :D


Amúgy én is flancolásnak tartom, mert a legtávolabbi rokonokkal úgyse tartom a kapcsolatot, alig tudnak rólam valamit. Szerintem az enyém valami kisebb lesz, de mindenkinek szíve joga kiválasztani, hogy milyet akar. Ha ő több milliót rá akar költeni és van rá pénze, akkor tessék.

De ez, hogy kárörvendő voltál.. Gondolom azért jól telezabáltad magad.

2014. okt. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
48%

3-asnak szerintem nincs igaza abban, hogy ugyanolyan arányban fizeti meg a rokonság az esküvőt, a kis esküvő kisebb anyagi veszteség, a nagy esküvő nagyobb. Nagyon kevés olyan esküvőről hallottam, ami bevétellel zárult volna, ezzel szemben nem mindegy, hogy a 2M-s esküvőből marad 500e adósság, vagy a 200e-s esküvőből 100e.

Egyébként tapasztalataim szerint is sokan úgy bele vannak esve az esküvőbe, hogy csak az érdekli őket, nem pedig az, hogy attól a naptól kezdve a házastársukhoz tartozzanak. Szerintem ők szoktak egyből fejest ugrani a boldogságba, amint a férfi megkéri a kezüket (mert általában nők az esküvő mániásak) akár magától, akár nyomás hatására. Az lánykérés hatására valahogy hajlamosak elfelejteni, hogy a kapcsolat nem biztos, hogy érett a házasságra, a készülődés pedig rózsaszín ködben telik, csak utána jönnek megint a problémás hétköznapok.

Én magam még nem tudom, fogok-e házasodni. A templomi nem vonz, a polgári pedig inkább csak formaság, amit akkor lépnék meg, ha olyan körülményekkel tehetném emlékezetessé, amilyenre vágyom. Hogy ezt mikorra sikerül megszervezni, nem tudom, de szerencsére még nem érzem sürgetőnek. Viszont bárhogyan számolom, nem tudok összeszedni 40-50 embernél többet a vendégsége, és ebben már benne van a saját és a párom baráti köre a párjukkal, közeli családtagok, rokonok, kollégák. Mégis miből állhat egy 100-150 fős, vagy még nagyobb vendégsereg? Mindenki másnak ilyen népes a családja? Nekem is van rengeteg ismerősöm, unokatestvérem, rokonom, de ha nem tartjuk velük a közeli kapcsolatot, nem érzem úgy, hogy ott a helyük az esküvőmön. Mi ajándékot, pénzt amúgy sem kérnénk, szóval még anyagilag sem kifizetődő. (Meg egyébként is milyen dolog az ember életében kétszer látott rokont meghívni, és várni, hogy ajándékozzon, mert úgy illik, én pofátlannak tartanám magam.) Akik ennyi embert hívnak, azok mégis kiket? Idegenekkel veszik körül magukat a nagy napon? Nekem ez olyan furcsa..

2014. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
13%

Nem éri meg, és a legtöbbször nem is jön vissza a fele sem. Hacsak nem gazdag a meghívottak többsége.

Magamutogatás, az a hiedelem, hogy ettől lesz jó majd a házasság.

Sokszor hallottam már azoktól, akiket meghívtak, hogy annyira hiányzik nekik egy lakodalmon való részvétel, mint hátukon a púp. Főleg, ha nem állnak jól anyagilag.

Amikor azt olvasom, hogy azt akarjuk, hogy a vendégek velünk örüljenek, mindig nevetek. Örülni az ifjú párnak van oka, vagy a lány anyukájának, amiért "tisztességes" asszony lesz a lányából. De a vendégek miért örülnének, ha Jancsi és Juliska férj-feleség lesz. Számukra ez teljesen közömbös dolog.

Akinek van erre felesleges pénze, az csináljon nagy lakodalmat. Szíve joga.

De hitelt felvenni, vagy évekig gyűjtögetni értelmetlen. Azt a pénzt szükségesebb dolgokra is elkölthetnék.

2014. okt. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!