Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Pénzt kérünk ajándékba, ez így elfogadható?
Hamarosan tartjuk az esküvőnket. Én kis esküvőt terveztem, néhány fontos rokonnal és baráttal, a vőlegényem viszont nagy esküvőt szeretne, mert az ő családjuk nagy. 19 elsőfokú unokatestvére van, legalább hatvan embert akar meghívni. Én beleegyeztem, hisz neki ez fontos, viszont nincs ennyi pénzünk esküvőre.
Azt találtam ki, hogy a leendő sógornőmék nagy kertjében lesz a lakodalom, így a helyszínért nem kell fizetni (már beszélgettünk erről a leendő sógornőmmel), és a további költségekre valamennyire hozzá kell nyúlni a félretett pénzünkhöz, amit másra szántunk, mint hatalmas esküvőre. A háztartásunk teljesen berendezett, ezért nincs szükségünk étkészletre, kenyérpirítóra, így azt írnánk a meghívóba, hogy aki szeretne ajándékot, valamennyi pénzt hozzon inkább. Nem kell személyesen odaadni, hanem egy diszkrét helyre tennénk egy persely-féleséget, és oda berakják azt, amennyit szánnak, így nem derül ki, hogy ki mennyit adott, és ki nem tudott beleadni (ne legyen kínos senkinek).
Egy kicsit tartok a reakcióktól, ezért kérdezem a véleményeteket, hogy ez így bunkóság vagy nem?
Csak annak mondanám el, hogy pénzt kérünk, aki megkérdezi, mit szeretnénk. Általában megkérdezik....
Akkor kedvesen közölném, csak annyi összeget, amennyi a vendégnek nem okoz gondot, hiszen a megjelenése a fontos, és ha nem hoz semmit, az sem baj.
Névtelenül lerakni pedig nem igazán nyerő. Azért illik tudni, ki mennyit adott.
Aki nem kérdezi meg, az visz egy jelképes ajándékot, és kész. Kérdezés nélkül nem közölném.
"Névtelenül lerakni pedig nem igazán nyerő. Azért illik tudni, ki mennyit adott. "
Én azért gondoltam a névtelenségre, hogy senkinek se legyen kellemetlen, hogy ő "csak" ennyit adott, míg más pedig "annyit".
Nincs semmi szégyellnivaló abban, ha a mai világban pénzt kér az ifjú pár nászajándék gyanánt.
A névtelenséget viszont én sem javaslom, mert nem csak arra kell gondolni aki nem tud adni, hanem arra is aki tud.
No meg illik közel azonos értékben ajándékozni ha visszahív az a bizonyos ajándékozó magukhoz esküvőre.
"hozzá kell nyúlni a félretett pénzünkhöz, amit másra szántunk, mint hatalmas esküvőre"
Csak gratulálni tudok,sok boldogságot!
Nálunk sok esetben megkérdezték, mikor kivittük a meghívókat, vagy mikor felhívtak telefonon a meghívottak, hogy "és mit szeretnénk ajándékba?".
Azt feleltük, hogy számunkra az a legnagyobb ajándék, hogy részt tudnak venni az esküvőnkön és osztoznak az örömünkben, ám, ha mindenképpen adni szeretnének valamit, ha nem ragaszkodnak a tárgyakhoz, lesz menyasszonytánc, az étkészletre/stb-re szánt pénzen inkább forgassák meg jól a menyasszonyt. Nálunk is -mindkettőnknek- berendezett háztartása van..
Négyes, biztosan nem lesz üres a persely, elég gazdag a rokonság döntő többsége (Skandináv országban élünk)
Hatos, köszönjük szépen, már eddig is nagyon boldogan éltünk, ezután is boldogságban fogunk élni :)
Többiek: szóval azt mondjátok, hogy inkább nyilvános legyen az, hogy ki mennyit ad? Ebben az országban az a szokás, hogy a pár kiküldi a listát, hogy mit szeretne megvetetni, és a meghívottak kiválasztják, hogy mit vesznek meg. De mi akkor nem küldünk listát, hanem a meghívóba beírjuk, hogy mivel mindenünk megvan, így inkább egy kis pénzt hozzanak ajándékba.
Hogy kell ezt szépen megfogalmazni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!