Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg bántó volt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg bántó volt?

Figyelt kérdés
Hamarosan esküvőnk lesz. A lakodalomban a szűkebb család lesz és barátok, kb 70 fő. Vannak ismerősök, akiket csak a templomira-polgárira hívunk (pl szomszédok, akikkel jóban vagyunk, régebbi munkatársak). Van egy ismerősünk, aki párom volt munkatársa és az én egyik rokonomnak a rokona..tehát nekem nem vér szerinti rokonom. Nem nagyon tartjuk velük a kapcsolatot, de jóban vagyunk. Mint kiderült, várják az esküvői meghívót (fogalmam sincs miért, elvileg párom pár éve elejtett nekik egy ilyet, hogy majd meghívjuk őket). De mondom, hogy nem lesz ennyire kiterjedt lakodalom. Úgy gondoltuk, viszünk nekik meghívót, hogy ne legyen sértődés, de csak a polgári és egyházi szertartásra hívjuk meg őket. Mikor átadtuk, nem szóltak, de kicsit furán viselkedtek és itt is több helyen olvasom, hogy mekkora bunkóság csak a szertartásra hívni valakit. Valóban az?? Most már én is elbizonytalanodtam. (annak ellenére, hogy mi is voltunk már így esküvőn és eszünkbe sem jutott megsértődni, sőt nagyon is örültünk).

2014. jún. 20. 10:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen, tudják, de mondom elég érdekesen néztek, úgy gondolom másra számítottak. De nem közeli ismerősök, nem is tartjuk a kapcsolatot. Szüleinkkel egy idősek, szóval lehet ez nekik fura volt. Viszont nem is értettük, hogy ők miért várnak meghívót...gondoltuk akkor ez így jó lesz és örülni fognak.
2014. jún. 20. 11:14
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Felénk szokás az ilyesmi, egyáltalán nem tartom bunkóságnak. Mi akiket így hívtunk, mind nagyon örültek és eljöttek. Így az egyházi szertartáson kb. 300 ember volt, ami lagziként már elképzelhetetlen lenne számunkra.
2014. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem teljesen elfogadható ha valakit csak az esküvőre hívnak meg. Pl tanárok az osztályukat, vagy ha nagyon sok kollégája van valakinek stb. de akár távolabbi ismerősök, szomszédok is lehetnek ez a kategória. Én voltam többször így esküvőn, nincs ebben semmi sértő.

Rokonok az más tészta, de a te esetedben szerintem nem kell meghívni.

2014. jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nálunk teljesen bevett szokás, hogy kollégák, szomszédok, szülők barátai pl. csak a szertartásra hivatalosak, aha egyébként nem nagy lagzit tervez a pár.

Mi is a szertartásra hívtuk a kollégákat, ismerősöket, barátokat, a szertartás után volt egy kis fogadás számukra pogácsával, sütivel, itallal. Ez volt dálután. Az esti vacsorát pedig csak a családdal tartottuk meg, 30-an voltunk.

2014. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Jah, a meghívó. Pont a lényeg maradt le a válaszomból:

felénk szoktak olyat csinálni, hogy osztanak meghívót, de két félét. akit a lagziba/eksüvői vacsorára is várnak, azok a meghívóban konkrétanm olvashatjék is ezt, hogy a szertartásyt követő bulira is hivatalosak, de akiket csak a szertartásra várnak, azoknak a meghívója is úgy szólt, hogy a szertartásra és pont.

2014. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Mi kb 70 embert hivunk a templomira, es utana lesz egy szük körü csaladi vacsora, ahova 2 baratnömet szivesen meghivnam, de akkor hogy nez ki az, hogy a többieket meg nem, hol huzzuk meg a hatarvonalat. Ezert döntöttünk a szük körü csaladinal. Szerettünk volna egy baratokkal ünneplest is, es ha nem kellene visszajönnünk masnap az esküvö utan (külföldön lakunk), akkor tartottunk volna masnap egy kerti partit a baratokkal.


En a felhajtas miatt mindig csak nagyon szükkörü esküvöt szerettem volna, lehetöleg eltünve az orszagbol, hogy ne is kelljen magyarazkodni, vegül ugy döntöttünk, hogy megis igy lesz. De azt tovabbra is vallom, hogy az esküvön az legyen ott, akit ti szeretnetek. En voltam ugy unokatestverem esküvöjen, hogy csak a templomira voltam hivatalos, pedig ö tenyleg közeli rokon, igaz, kb. 10 evente talalkozunk. Nem sertödtem meg, mert egy esküvö szerintem arrol szol, hogy örüljünk egymasnak, es ne azt nezzük, hogy kit hova hivtak. Naszajandekot is adtunk, mert örültünk, hogy boldogok, es hozza akartunk jarulni ehhez, függetlenül attol, hogy hivnak-e lagziba, vagy sem. Nem is ertem, miert sertödik meg valaki ilyenen, es azert nem megy el? Nem örül annak, hogy a par boldog? Na mindegy, lehet, hogy csak en gondolom igy.


Szerintem nem baj, ha csak a szertartasra hivjatok, hiszen egy esküvönek az a lenyege. Szerintem.

2014. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nálunk szokás távolabbi ismerõsöket, kollegákat csak a szertartásokra hívjanak meg. Szerintem több ilyen esküvõn voltam. (Pest mellett élek) Mondjuk az is szokás, hogy ha meghívtak korábban lagziba, akkor te is meghívod majd õket.

Kétféle meghìvót szoktak csinálni ezért: az egyiken csak az van, hogy várnak a temlomba/házasságkötõ terembe, másikon meg hogy a vacsorára is.

2014. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy dívik, hogy a szertartásra "mindenkit" meg lehet hívni, és el is mennek az emberek, van utána egy gratuláció, ahol jól összemancsoljuk és körbenyaljuk az ifjú párt, aztán mennek haza szépen. A család, és a közeli barátokból álló csapat pedig megy lagziba/ vacsorázni, ahova akarnak. Nincs sértődés, de akkor sincs, ha valaki, aki csak a szertartásra volt invitálva, végül nem jött el. Szerintem nem bunkóság, amit csináltál. A te esküvőd lesz, és már így se úgy tartod, ahogy eredetileg akartad, most meg emiatt még lelkiismeret furdalásod is van.
2014. jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is így gondoltam, hogy nem sértő dolog, de kellett egy kis "megerősítés". Ha meg megsértődnek, hát ez van.
2014. jún. 20. 18:58
 20/20 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb méretű rendezvényt szervezel, sok emberrel, sok embernek. Márpedig minél több ember van, annál nagyobb az esély arra, hogy nem fogsz tudni mindenkinek a kedvére tenni, és aki sértődős fajta, az meg is fog sértődni. Ha nem a meghívón, akkor azon, hogy nem volt pont dobostorta a lagziban, pedig neki az a kedvence.

Úgyhogy emiatt ne fájjon a fejed. Ha szeretne ott lenni a szertartáson, akkor eljön és gratulál, ha nem, akkor nem. Te jót akartál, az hogy valakinek sértő ez, az legyen az ő gondja :)

2014. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!