Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg bántó volt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg bántó volt?

Figyelt kérdés
Hamarosan esküvőnk lesz. A lakodalomban a szűkebb család lesz és barátok, kb 70 fő. Vannak ismerősök, akiket csak a templomira-polgárira hívunk (pl szomszédok, akikkel jóban vagyunk, régebbi munkatársak). Van egy ismerősünk, aki párom volt munkatársa és az én egyik rokonomnak a rokona..tehát nekem nem vér szerinti rokonom. Nem nagyon tartjuk velük a kapcsolatot, de jóban vagyunk. Mint kiderült, várják az esküvői meghívót (fogalmam sincs miért, elvileg párom pár éve elejtett nekik egy ilyet, hogy majd meghívjuk őket). De mondom, hogy nem lesz ennyire kiterjedt lakodalom. Úgy gondoltuk, viszünk nekik meghívót, hogy ne legyen sértődés, de csak a polgári és egyházi szertartásra hívjuk meg őket. Mikor átadtuk, nem szóltak, de kicsit furán viselkedtek és itt is több helyen olvasom, hogy mekkora bunkóság csak a szertartásra hívni valakit. Valóban az?? Most már én is elbizonytalanodtam. (annak ellenére, hogy mi is voltunk már így esküvőn és eszünkbe sem jutott megsértődni, sőt nagyon is örültünk).

2014. jún. 20. 10:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem bunkóság csak szertartásra és vacsorára nem hívni valakit. Ez alól csak olyan képez kivételt, akinek egyébként "elvárhatóan" a vacsorán is ott a helye. Gondolok itt olyanra, mint a mostohatestvér nem hívja meg a kérdezőt a lagziba, holott egész gyerekkorukat együtt töltötték és hiába nem vér szerinti rokonok, de rokonnak tekintendők, sőt nem is távolinak. Tehát ez azért kivétel, volt most itt egy ilyen kérdés. De én pl. sosem csináltam ilyenből balhét, mert ha valóban nem vagyok rokon vagy közeli barát, akkor szerintem nem várható el a pártól, hogy a vacsira is meghívjanak. Ilyen alapon jó nagy esküvőket lehetne rendezni.
2014. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Elfogadott,hogy az násznép egy része csak a szertartáson vesz részt.

Hangsúlyozom,ez az én magánvéleményem,és szeirntem ezen az oldalon kb egyedül vagyok vele,rengeteg esküvőn voltam ,kicsi-nagy,és sosem hallottam még erről,felénk nem szokás.

Tehát ÉN csakis én,bunkóságnak tartom. Egy esküvő számomra = lakodalom+ lagzi. Akit érdemesnek találok,szeretek és közel áll hizzám,meghivom az esküvőmre,meg is hívtam.

Akivel nem állok olyan kapcsolatban,azt nem hívtam meg. Ez a "meg is hívlak ünnepeltetni magam,de a kaját/piát már sajnálom tőled" hozzáállás számomra nem elfogadható.

Ha pedig nincs pénzed mindenkit megvendégelni,nem kell nagy dínom dánomot tartani.

2014. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, először én is azt gondoltam, hogy nem fogunk külön szertartásra meghívni senkit, mert minek? De egy csomó ismerősömtől hallottam, hogy "illik", sőt anyósom is kérte, hogy csináljunk ilyen meghívót, mert ő is akar adni pár embernek. Mivel én is voltam már ilyen esküvőn, gondoltam oké, miért ne, mostanában sokan csinálják. De most már végképp nem tudom, hogy jól csináltuk-e. Pl. a szomszédnak adtuk, ők nagyon nagyon örültek, sőt azt mondták, hogy nem is várták a meghívót, akkor is eljöttek volna a szertartásra megnézni minket. Nem tudja az ember mikor csinál jót :)
2014. jún. 20. 10:52
 4/20 Kései Sirató ***** válasza:
13%

Szerintem is két verzió közükl kell választani:

vagy meghívni valakit mindenre, vagy egyáltalán ne!

Valóban fura lenne, ha valaki csak a polgárira hívna meg. Felmerülne bennem a kérdés, hogy vigyek-e ajándékot vagy ne? Egyáltalán elmenjek-e?

Szóval fura.

2014. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Kései Sirató ***** válasza:
87%
Ha már ezt megtettétek , akkor már mindegy, legalább annyival javítsatok ezen a fura helyzeten, hogy mindenkinek adjatok egy tányér sütit, mármint a "csak polgárira" meghívottaknak.
2014. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Mi akit gondoltunk meghivtunk az esküvönkre.Aki szeretett volna az pedig eljött a polgárira és a templomira.

Mivel nem vendégeltük meg akik a templomira vagy polgárira jöttek igy azokat nem hivtuk meg,mert az úgy már elég furcsa nekem.Igy jöttek a volt osztálytársaim,pár barát,régi szomszédok.Eljöttek gratulálni kaptam egy szál virágot.(sütit,üditőt kaptak akik a templomnál voltak,ez igy szokás nálunk)

Voltam én is igy esküvön,ott meghivtak minket(egy egész osztályt)csak a polgárira,volt pár mini szendvics meg üditő.Mondjuk az más mert ott szolt a tanár hogy ekkor lesz az esküvöm,szivesen látlak benneteket.Tudtuk hogy a lagzira nem vagyunk hivatalosak.

Nehezen tudom elképzelni hogy valakinek átadom a meghivót és azt mondom bocsi de csak a polgárira jöhetsz,azt azt követő kajálásra nem.

2014. jún. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sütit kapnak ők is, ez természetes. Viszont nálunk rengeteg ilyen van. Most meg is lepődtem, hogy ez máshol nem szokás. Na szuper, most már nem tudok mit csinálni.
2014. jún. 20. 11:00
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Mi kb. 60 embert hívtunk a szertartás utáni ebédre (lagzink nem volt), és ezen kívül kb. 40 embert (ilyen anyós munkatársai a kórházból, manikűrösöm, olyan távoli rokonok, akikkel nem tartjuk a kapcsolatot stb) csak a szertartásra, többségük eljött :) Egyedül, akik megsértődtek, az a nagymamám testvére és családja, ugyanis 5 éves korom óta nem láttam őket (és az akkori emlékeim is elég rosszak róluk), egy ideig nem is tartották a mamámmal sem a kapcsolatot, így csak illendőségből kaptak egy meghívót a szertartásra. Jól megsértődtek és nem jöttek el, de nem is érdekel... Egyébként nekünk volt a szertartás előtt egy kis vendégfogadás, üdítőkkel, sütikkel és szendvicsekkel, így azok sem távoztak éhesen, akik nem voltak hivatalosak az ebédre :)

Szóval nyugodj meg, nem volt bántó, viszont ha van rá keret, szerintem érdemes nektek is kis sütit/üdítőt kitenni, így azok sem maradnak éhesen, akik nem mennek a vacsorára.

2014. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a munkatársakat pl. meg szokták hívni csak polgárira vagy csak egyházira, illetve kaptam már zeneiskola-társamtól is egyházi meghívót, és el is mentem, mert kedvelem a lányt, nyilván én is azért kaptam, mert kedvel. Én még megtiszteltetésnek is éreztem. :) Szerintem nincs ebben semmi. De mások vagyunk. :)
2014. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

6os vagyok.


Most ezen ne stresszel,ha felétek ez megszokott akkor nincs semmi gond,akkor akiket igy hivtok meg azok nem fognak berágni ezen.

Ahány hely annyi szokás,mifelénk ilyen nincs de az nem jelenti azt hogy másutt ez teljesen természetes dolog.Gondolom a meghivón,vagy amikor elmentek meghivni a vendéget akkor közlitek hogy mi a helyzet,igy nem is lessz ebből probléma,mert a vendég előre tudja mire van meghivva.

2014. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!