Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hivatalosan lehet-e valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hivatalosan lehet-e valaki kétszer esküvői tanú ugyan annál az embernél?

Figyelt kérdés
Jelen esetben, a párom volt már nős és akkor is a testvére volt a tanúja és most a mi esküvőnknél is ő lenne.
2014. jan. 23. 15:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet.


Ez pedig itt nem a vallásos maszlag helye!!

2014. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
100%

Hiába olvasgatom.., azokat emberek írták... Van sok okos dolog benne... Ennek ellenére Isten egy msik dolog..

Viszont, még én is tudom, hogy a katolikusok hite szerint is: ember szét nem választhatja az Isten színe előtt(tehát a pap által templomban) össszeadott párokat

Csak a halál..ugye..ebben az esetben pedig házasodhat ismét az életben maradt fél.....


Így a tanu is lehet akár templomban is ugyanaz, mint már írtam..

Ahgyan az egyik kedves válaszadó leírta.. Tanú arról tanúskodik, hogy az a 2 személy volt jelen és tényleg igent mondtak, tehát a hazassag valődiságát tanúsítják...( ez igaz akár az egyházi, akár a polgári esküvőre)

2014. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:
Templomi esküvőről szó se volt, "csak" polgári esküvőt tervezünk.Persze, lehetnek kizárt okai annak, hogy valaki kétszer legyen tanú, ugyan annál az embernél, de egy dolog biztosan nem érdekel senkit, hogy mit szól az ex...hiszen neki semmi köze már ehhez.
2014. jan. 23. 16:00
 14/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #12, hagyd el, erről az "ember szét nem választhatja" dologról ennyit:

[link]


"a házasságok érvénytelenítésének leggyakoribb okai között van az impotencia, a munkamánia vagy az egyik házastárs érzelmi éretlensége is"

2014. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
100%

Írtam hogy azok akik hisznek benne..

.én nem igazán...

A 10-esnek írtam..


6, 12

2014. jan. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:
Kedves 14-es, ne haragudj, de ez elég nagy butaság.A szüleimnek polgári esküvőjük volt anno és 48 éve házasok!Nem hinném, hogy ezen múlik egy házasság jövője vagy válása, hogy templomban lett-e megtartva, vagy sem.
2014. jan. 23. 16:08
 17/62 anonim ***** válasza:
80%

Az a helyzet, hogy én vallásos vagyok és számomra a templomi esküvő az esküvő! Nekem az volt a lényeg, az volt a fontosabb. A polgármesteri hivatalban csak a szűk család volt ott, a vendégeket a templomba hívtuk.


Viszont jogilag az egy semmi! Csak és kizárólag a polgári házasságkötés számít.

2014. jan. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
93%
18-as vagyok, hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem semmi akadálya nincs annak, hogy kétszer legyen valaki ugyanannak a tanúja.
2014. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Köszönöm 18-as, igen, a kérdésem igazából erre vonatkozott :)
2014. jan. 23. 16:15
 20/62 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező. Nemakartalak megbántani a válaszaimmal, de azért a többiek helyében is szégyenlem magamat!

A polgári esküvő nem más, mint a templomi esküvő majmolása, ami köztudottan sokkal régebbi, mint a civilizált világ kialakulása.

Persze nem akarlak kritizálni, hisz még azt sem tudom, hogy hány éves vagy.

De hidd el nekem, hogy ez egy nagyon komoly döntés, és ha tévedsz vagy tévedtek egy életre sérülni fogtok mind a ketten.

2014. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!