Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki megtudja logikusan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki megtudja logikusan magyarázni mi értelme van a lakodalomnak?

Figyelt kérdés
A párom és én össze akarunk házasodni. De felesleges pénzkidobásnak tartjuk a lakodalmat. Nem azért, mert nem tudnánk kifizetni, hanem azért mert felesleges dologra költenénk a pénzt. A szülők persze mindkét oldalról kardoskodnak. Több tucat általunk nem is ismert rokon sorolnak, akik szerintük megsértődnek, ha nem hívnánk meg őket. De mi nagyon egyszerű, hétköznapi szertartást szeretnénk. Hiszen ez csak ránk tartozó, intim dolog. De a család jön a lelki dolgokkal. Most őszintén: racionálisan, észérvekkel mi szól amellett, hogy 1,5-2 millió forintot kidobjunk az ablakon?

2013. nov. 3. 22:26
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írtok. Vádaskodtok, rágalmaztok, csak azért, mert nem egyformán látjuk a világot. Nem is értem, hogy egyáltalán miért kellett erre a kérdésre klikkelnetek, ha úgysem tudtok értelmes választ adni. Egy közbevetés: emlékszem egy kérdésre, mikor japán stílusú-szusi lakodalomról írt a kérdező. Na például az nekünk is tetszene, de emlékszem milyen oltások jöttek itt. A skizoid "ez a ti nagy napotok" és a "vendégekre kell leginkább tekintettel lenni" állásponttól ugyanis a nagy átlag nem tud elrugaszkodni. Sajnállak titeket, tiszta szívemből!
2013. nov. 4. 10:29
 32/53 anonim ***** válasza:
64%
Én téged sajnállak tiszta szívemből.Gátlásos lehetsz,aki nem mer önmaga lenni.Kiírod a kérdésed,hogy megerősítést kapj,nem mersz egyedi lenni és bevállalni egy szusis esküvőt.Miért nem? Nem kell a pénzzel takarózni,nézz szembe azzal,hogy számodra mások véleménye nagyon fontos és emiatt meghallgatsz boldog-boldogtalant,holott a párodon kívül ehhez másnak nincs köze.Vállald fel végre,hogy mit is szeretnél őszintén és állj ki amellett,akkor is,ha ez a környezetednek nem tetszik.Legyél végre felnőtt nő!
2013. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
67%

Csak a magam nevében tudok válaszolni erre az utolsó írásodra. Ezt elolvastad: [link]

Ott van benne minden, amit a lakodalomról tudni érdemes.

És mint írtam, az élet maga sem racionális. Ha ti ketten nem tartjátok fontosnak a lagzit, hát ne legyen. Nem kényszer.

2013. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
10%

maximálisan egyetértek veled. mondjuk engem még a házasság gondolata is taszít, semmilyen logikus érvet nem látok arra, hogy egy szerződést írjunk alá a kapcsolatunkról.

lagzi? nos, lehet, h vissza is jön a pénz, de ez kb olyan, mintha belépőt szednél a rokonoktól nászajándék formájában.


a régi időkben volt értelmes oka, magyarázata a nagy lakodalomnak, de manapság, ebben a kifordult világban csak egy maszkabállá silányult. persze nem szólom le azt, akinek ez élete nagy álma és legszebb napja, csak ne akarjon meggyőzni arról, hogy erre nekem is szükségem van.

2013. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:
Szia 34-es! Végre valaki tudta értelmezni a kérdést! Köszönöm! Mert, mint leírtam, a korábbi válaszolókat nem is értem. Feltettem egy kérdést, erre leírták, hogy ők, hogy ők hogyan látják a világat. Az meg kit érdekel. Nem beszélve a kétszer belinkelt néprajzi lexikon szócikkről. Ha ezt a hagyományt tényleg betartanák, az összes esküvőiruha bolt becsukhatna- ami nem lenne kár, mert baromi ronda, közönséges holmikat tartanak-, mert ki vehetne ma fel fehér ruhát+fátylat?!
2013. nov. 4. 10:56
 36/53 anonim ***** válasza:
75%
Akkor te most mit is akartál megtudni? Semmit. Mindenkivel szemben arrogáns vagy.
2013. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 A kérdező kommentje:
OK, megpróbálok egyszerűbben fogalmazni. Ha tőletek a suliban megkérdezték, hogy 2+2 menni, a tanító néni a világnézetetekre volt kíváncsi? Ugye, hogy nem! Én is feltettem egy kérdést, arról nem tehetek, hogy az itt válaszolók anno szövegértésből megbuktak :)
2013. nov. 4. 11:15
 38/53 anonim ***** válasza:
67%

Kifogásolod a néprajzi linket. A kérdés így szól: Mi értelme van a lagzinak?

A szócikk egészen részletesen leírja erre a választ. Azt is megtalálod benne, hogy elvárosiasodott, megkopott, jelentősége, értelme változott. Mi egyebet lehet erről még írni? Ha ez a válasz nem 100%-ot érdemel, akkor semmit.

A ti kettőtök döntéséhez pedig senkinek semmi köze. De nem is kérdezed, csak kijelented, hogy nincs értelme.

2013. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
69%
Te kész vagy :D Szövegértelmezésből neked volt egyesed.4 oldalon keresztül magyarázzák neked,(bár egy ilyen korlátoltnak lehet,hogy inkább rajzolni kellene),hogy ez nem egy racionálisan megfogható kérdés,hanem érzelmi dolog.Ezen mit nem értesz? Nincs rá olyan válasz,mint a 2+2-re.Eddig stimmel? Ha te nem látod értelmét,ne tarts lagzit,persze,ha fel mered vállalni a véleményed a családod előtt is és nem csak írásban nagy a szád. :D
2013. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
68%

Igazából semmi ellenérvet nem tudsz felhozni, csak a saját magad igazát akarod megerősíteni.

Azt sem feltétlen tartom nagy ötletnek, hogy nektek feltétlen össze kéne házasodni:

"De felesleges pénzkidobásnak tartjuk a lakodalmat. Nem azért, mert nem tudnánk kifizetni, hanem azért mert felesleges dologra költenénk a pénzt."

Két ennyire anyagias ember, így tényleg nincs értelme a lakodalomnak, de a házasságnak se sok.

2013. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!