Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki megtudja logikusan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki megtudja logikusan magyarázni mi értelme van a lakodalomnak?

Figyelt kérdés
A párom és én össze akarunk házasodni. De felesleges pénzkidobásnak tartjuk a lakodalmat. Nem azért, mert nem tudnánk kifizetni, hanem azért mert felesleges dologra költenénk a pénzt. A szülők persze mindkét oldalról kardoskodnak. Több tucat általunk nem is ismert rokon sorolnak, akik szerintük megsértődnek, ha nem hívnánk meg őket. De mi nagyon egyszerű, hétköznapi szertartást szeretnénk. Hiszen ez csak ránk tartozó, intim dolog. De a család jön a lelki dolgokkal. Most őszintén: racionálisan, észérvekkel mi szól amellett, hogy 1,5-2 millió forintot kidobjunk az ablakon?

2013. nov. 3. 22:26
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
67%
A legtöbb kultúrában megfigyelhető, hogy az emberek, ha történik valami fontos esemény az életükben, összegyűlnek és esznek. Megszületik egy baba, összejön a család és ünnepelnek kajával-piával. Halálesetkor halotti tor, szintén kaja-pia. Esküvő után lakodalom. Valahol még a felnőtté válást is ilyen módon ünneplik meg. Az embereknek erre valamiért világszerte igényük van. Persze nem mindenkinek, ezek szerint ti a kivételek közé tartoztok.
2013. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Ésszerű érvelés továbbra sincs! Szóval nem a szülőknek van igaza. Mindenkinek ment a zöld kéz, bár az utolsó leírta a legocsmányabb szót, amit el tudok képzelni. Halotti tor: megünnepelni azt, hogy egy szerettünk elment! Fújj!
2013. nov. 3. 23:24
 13/53 anonim ***** válasza:
62%

Szócikket említettem korábban, de a link lemaradt:

[link]


Benne minden le van írva.

2013. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Kérdező! Nem igazán értem, mit vársz! Logikus érv nincs. Aki szereti az ilyesmit, az tart lakodalmat, aki nem, az meg nem.

Én csak leírtam, hogy a mienk jó volt, és örülök, hogy tartottunk.

Ha Ti nem akartok, ne tartsatok.

Pénzügyileg egyébként úgy alakult az este, hogy a nászajándékba kapott pénzből kijött az esküvő és a lakodalom összes költsége, plusz befizettük belőle a nászutat. Tehát pénzt nem dobtunk ki az ablakon.

2013. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
74%
Ez olyan, mintha logikusan akarnál érvelni amellett, hogy te miért szereted a sárga színt és miért nem a pirosat. Teljesen szubjektív dolog, akinek tetszik, csinálja, akinek nem, nem.
2013. nov. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim válasza:
55%

Logikusan semmi értelme nincs a lakodalomnak. Semmiféle racionális észérv nem szól mellette.

Ha egyikőtök sem dúsgazdag, 100 %-ban termékeny, valamint utódgondozásban magasan képzett, akkor a másik fél számára logikusan semmi értelme, hogy hozzámenjen. Semmiféle racionális észérv nem szól a házasságotok mellett.

Ja de, az adókedvezmény.

2013. nov. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
57%

Régen ez: [link]

Mai világbam mindenkinek mást jelent a esküvő-lakodalom, ezért a logikája is más lessz.pár érv ami lehet logikus lehet a lakodalom megtartására:

-A két család megimeri egymást

-A családi kötelékek fentartására és erősítésére

-Baráti társaságok összeismertetése

-Megoszteni mássokkal az esüvő örömét (nekem ez)

-Boldoggá tenni a szülőket nagyszülőke

2013. nov. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:

Mi is dillammáztunk rajta...

Végül lagziztunk


Döntés oka: ez az a pillanat, amit sosem lehet visszahozni, ha nem ünnepeljük meg kellőképpen, ahogyan szokták és megbánjuk már nincs mit tenni.

Inkább bánom/bánjuk meg azt, amit megtettünk, mint azt amit sosem...


Az lagzinak az a lényege, hogy megünnepeljük az egybekelésünket. Ezt az örömöt a tágabb családdal, baratainkkal js megosszuk.

Nagyon fontos, hogy csak tanácsot fogadjon el az ember, de "beleszólást", hogy bulinak fogja fel....és érezze jól magát az ifjúpár is..



Én nem bántam meg..nagyon jól sikerült,. Annyira jó latni mások örömét, ami csak értünk van...egyszerűen hihetetlen érzés...ráadásul nagyon jó volt elmenni olyan(leendő) rokonhoz, akit még nem ismertem, mert volt ilyen...de akit igen...tényleg olyan ritkan együnk másokhoz el, hogy mst végigjártuk mind a 40- 50 családot, akit meghívtunk...


Másrészt,igazából én nem számítottam rá, és nem is ezert tartottunk lagzit, de igaz hogy 1,35M volt a költség (vidéken), de ajandékok nélkül 1,6 M jött be...pedig volt olyan rorkon, akitől aütisütést...stb kaptunk ajándékba "mert ő mást nem tud" Komolyan az ilyenek estek a legjobban, ezek többet elmondanak a seretetrőwl nekem, minnt egy vaskos boríték... Persze nem mindenkinek jön vissza...de valamennyi biztosan, tehat azért az a 1,5-2 M sosem annyi...de erre nem lehet és szabad számítani, enkünk is meg volt az egészre a pénzünk, és rá is szántuk..

2013. nov. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy a legtöbben félreértettetek. Nem okozna gondot a lakodalom kifizetése. Szerencsére megengedhetnénk magunknak. De taszít minket az egész. Ráadásul még nem voltunk olyan lagziban, ahol jól éreztük magunkat. A zenék közül pld. csak a mulatósat nem szeretjük, a menyasszonytánc egy undorító szokás, mely abból az időből származik, mikor a nőket még tárgynak tekintették. A közös élethez sincs szükség ismeretlen rokonok támogatására. Van közös ház, teljesen felszerelve, autók. Soroljam?

Ja és a 11-es nincs tisztában a házasság, esküvő és lakodalom szavak fogalmával. Ülj le fiam, eges! ?)

2013. nov. 4. 06:56
 20/53 A kérdező kommentje:
Bocsi: 11-es! nem te, hanem a 16-os.
2013. nov. 4. 06:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!