Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lagzi alkohol nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lagzi alkohol nélkül?

Figyelt kérdés

Nálatok volt alkohol a vacsorán?

Mi eléggé alkohol ellenesek vagyunk a párommal, és az én családom jó része is az. Kevesen vannak, akik innának, ők is a "távolabbi" rokonok. Nem túl nagy esküvő, kb 60 fő. Sajnos van 1-2 olyan ember, aki hajlamos rá, hogy mérték nélkül öntsön fel a garatra, és mivel amúgy sem szeretjük az ilyesmit, szerintetek nagyon gáz lenne kihagyni a menüből mindenféle alkoholos italt?



2013. jún. 27. 16:09
1 2 3 4 5
 31/47 anonim válasza:
8%
gratulálok, utolsó! ezzel gyönyörűen minősítetted is magad!
2013. jún. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
23%

Nalunk csak gyenge citromos sor 1% volt ill egy par uveg liqor a lanyoknak.

Se eros italt se bort nem vettunk.

Senki nem panaszkodott es jo buli volt.

A pezsgo draga kulfoldi alacsony alkoholos volt es l mentes volt koccintani.

Eleg szomoru ha alkohol kell a jo hangulathoz.

A mi csaladunk nem ivos szerencsere max egy pohar ami megy.

Mi ugyancsak alkhol ellenesek vagyunk ezert dontottunk igy.

2013. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
34%

"Én vendégként abban a pillanatban sarkon fordulnék (némi megjegyzés kíséretében) amikor megtudnám, hogy nincs szesz!"


Hátha számodra fontosabb az alkohol, mint hogy együtt örülj az ifjú párral, akkor fordulj is sarkon abban a pillanatban, és irány a sarki kocsma!

2013. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
76%

Nem azért fordulnék sarkon mert konkrétan alkohol nincs, hanem azért mert ennyire semmibe veszik egyes vendégek igényét!

Ez kb olyan mintha nem lenne üdítő! Mondván a vendégek nagy része úgyis alkoholt iszik a többi meg levan tojva. Na kedves kardoskodó "anti alkoholok" mint szólnátok egy olyan lagzihoz ahol csak és kizárólag alkoholos italok lennének?


Az pedig borzasztó szűklátókörűségre utal, hogy Te az alkohol fogyasztásról egyből a sarki kocsmára asszociálsz!

2013. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
55%

"Ez kb olyan mintha nem lenne üdítő!"


Ez így nem helytálló példa.

Üdítőt (vagy sima vizet, most ezt is ide sorolom) mindenki tud inni. Annyit amennyit akar, nem lesz tőle semmi baja. Minimális az olyan emberek száma, akik se vizet, se üdítőt nem hajlandóak inni.

Ezzel szemben viszonylag sok olyan ember van, aki valamilyen oknál fogva nem iszik/nem ihat alkoholt. Ők egy csak alkoholos italos bulit nem tudnának végigcsinálni.


Itt ugye az a szituáció, hogy se a pár, se a vendégek nagy része nem akar alkoholt inni. Plusz ugye van pár piás fazon, és félnek, hogy balhé lesz.

Szerintem jogosan megtehetik, hogy az ő igényeiket "ráerőltetik a vendégre". Ki lehet bírni egyszer egy bulit alkohol nélkül. Én is sok olyan bulin voltam, ahol nem volt alkohol és jól éreztük magunkat.


Ilyen szinten szerintem joga van a házigazdának "ráerőltetni" az akaratát.

Nem teljesen helytálló a példa, de ha van pár ember, aki vegetáriánus, attól még nem lesznek feltétlen vegetáriánus kaják. Vagy ha van pár cukorbeteg, akkor nem lesznek feltétlen édesítőszeres ételek. Vagy ha van pár zsidó vendég, akkor nem lesznek feltétlen kóser kaják stb.

2013. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
45%

Én úgy gondolom, hogy a vendégek részéről némi alkalmazkodás várható.

Lehet egy lagzin nem fog tetszeni a zene, vagy nem lesz vegetáriánus/diétás étel, vagy nem lesz alkoholos ital stb. Ha valóban kedvelem az ifjú párt, elfogadom az igényeiket, és hajlandó vagyok arra az egy estére az általuk meghatározott körülmények között bulizni.


Talán feltételezhető, hogy mindenki kibír egy estét (egy bulit) pia nélkül. Ha nem, az elég szomorú-

2013. jún. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

"Nem teljesen helytálló a példa, de ha van pár ember, aki vegetáriánus, attól még nem lesznek feltétlen vegetáriánus kaják. Vagy ha van pár cukorbeteg, akkor nem lesznek feltétlen édesítőszeres ételek. Vagy ha van pár zsidó vendég, akkor nem lesznek feltétlen kóser kaják stb."


Egyáltalán nem helytálló a példád, ugyanis amit a pár csinál, az pont az általad elítélt módszer: mivel ők nem fogyasztanak alkoholt, ne legyen alkohol.


Ez pontosan ugyanaz, amikor egy nyersvegán/ortodox zsidó pár kiköti, hogy az esküvőn csak az ő étkezésüknek megfelelő ételek lesznek, letojván, hogy a vendégeknek ízlik-e a szójatejes kölesragu meg hogy mennyire szimpatizálnak az ötlettel, hogy zsidó körökben illetlenség nyilvános étkezéskor vizet inni, így innivalót sem kapnának az étel mellé. Gondolom az utóbbi két megoldásért már nem annyira rajonganál te sem, maximum tiszteletben tartanád, és amint lehet lelépnél, mivel nem élveznéd az adott lagzi stílusát és karakterét a fent leírtakból adódóan.


Én személy szerint a minimalizált, kulturált, alacsony alkoholtartalmú italok felszolgálása mellett voksoltam, mivel ez mind a párnak, mind a vendégseregnek kielégítő megoldás lehet.


Egyetértek azzal, hogy egy esküvőn elvárható a vendégseregtől az alkalmazkodás DE ugyanígy elvárható a házasulandóktól is, hogy ha VENDÉGEKET hívnak, akkor rájuk is legyenek tekintettel - ebből kifolyólag lenne jó valamilyen kompromisszumos megoldás. Ugyanis az sem jó, ha a pár félelmei szerint mindenki seggrészeg lesz, de az sem, ha az illető vendégek ebéd után hazamennek, mondván nincs buli, nincs szórakozás. Míg egy minimális alkoholtartalmú sörrel a kezükben boldogan elbeszélgetnek még pár óráig, és be sem rúgnak tőle.

2013. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
55%

<OFF>

Meg lehetne tanulni a pontozást. Nem azt a választ kell lepontozni, amivel nem értünk egyet, hanem ami trollkodás/hülyeség/nem a kérdésre vonatkozik, ergo NEM HASZNOS. Bár tudom sajnos ezen az oldalon a vitakultúra még elég gyerekcipőben jár!

</OFF>


"Egyáltalán nem helytálló a példád, ugyanis amit a pár csinál, az pont az általad elítélt módszer."


Én ezt a módszert nem ítéltem el. Szokott ez így lenni, nem mindig tud az ember alkalmazkodni mindenkihez.

Véleményem szerint azért a szójatejes kölesragu és a nincs étkezéskor viz nem egy kategória az alkoholmentes italokkal.

Ráadásul itt nem csak a pár antialkoholista, hanem a vendégek zöme is. Szóval ha van pár ivós ember, nem feltétlenül fognak alkazkodni az igényeikhez. Ahogy pár vega, pár cukorbeteg, vagy pár zsidó igényeihez sem feltétlenül alkalmazkodik az ember.


De ha egy barátom vegetáriánus lenne, és lagzit rendezne, ahol csak vegetáriánus ételek lennének, én elmennék rá. Belehalni nem fogok, és érdekes élmény, hátha megkóstolhatok valami új finom kaját. Az év többi napján meg ehetek húst. Ennyi egészséges kompromisszum szerintem kell hogy legyen egy emberben.


"Én személy szerint a minimalizált, kulturált, alacsony alkoholtartalmú italok felszolgálása mellett voksoltam"


Igen, ez még egy egészen jó megoldás. Hogy ne legyen annyi pia, hogy bárki is nagyon be tudjon rúgni.

2013. jún. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

"Meg lehetne tanulni a pontozást. Nem azt a választ kell lepontozni, amivel nem értünk egyet, hanem ami trollkodás/hülyeség/nem a kérdésre vonatkozik, ergo NEM HASZNOS. Bár tudom sajnos ezen az oldalon a vitakultúra még elég gyerekcipőben jár!"


Attól, hogy valami a kérdésre vonatkozik még nem feltétlenül "hasznos":)) Te sem érted ezt az egészet:))


Egyébként mitől olyan biztos benne a pár, hogy alig néhányan innának alkoholt? Rendeztek közvélemény kutatás?:)

Vannak ám olyan emberek is akik nem idült alkoholisták és a hétköznapokban abszolút nem fogyasztanak alkoholt, alkalom adtán viszont szívesen megisznak pár pohárral. Ilyen az emberek többsége!


Na most ha valakivel nem élnek közös társasági életet, viszonylag ritkán járnak össze vele akkor könnyen gondolhatják azt, hogy abszolút nem iszik. Holott lehet szívesen meginna pár pohárral.

2013. jún. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

"Véleményem szerint azért a szójatejes kölesragu és a nincs étkezéskor viz nem egy kategória az alkoholmentes italokkal."


Szerintem igen, mivel a "normális" étel (mondom ezt vegetáriánusként) ugyanúgy elvárás egy lagzin, mint a fröccs és a sör. A hiánya tömeges nemtetszést válthat ki, ilyen szempontból teljesen egyenértékű. Bár az étkezés közben nincs vízivás számomra bicskanyitogatóbb, mint az alkohol hiánya, mert én pl. ivás nélkül alig tudok enni.


Én nem vagyok az a típus, aki nem tartja tiszteletben a pár kívánságát/lelép/fejeket vág, ha nem tetszik valami, sőt. Mindenkinek joga van úgy intéznie ezt, ahogy szeretné. Csupán magamból kiindulva úgy vélem, hogy egy ilyen eseményt én úgy szerveznék, hogy a lehetőségeknek megfelelően mindenki igényeit kielégítsem.


"Ráadásul itt nem csak a pár antialkoholista, hanem a vendégek zöme is. Szóval ha van pár ivós ember, nem feltétlenül fognak alkazkodni az igényeikhez. Ahogy pár vega, pár cukorbeteg, vagy pár zsidó igényeihez sem feltétlenül alkalmazkodik az ember. "


Ez viszont elég lehangoló gondolkodásmód, ugyanis manapság szinte elvárás, hogy ha van cukorbeteg, lisztérzékeny, vegetáriánus, egyéb diétát követő, akkor az ő igényeinek megfelelő étel/ital is legyen. Szerintem ez alapvető udvariasság. Vendégeket akkor hívunk, ha nem derogál az ő igényeiket is figyelembe venni.

2013. jún. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!