Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Megosztó kérdés: Mióta divat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megosztó kérdés: Mióta divat, hogy mindenki szerint éveket kell együtt lakni valakivel, mielőtt eljegyzed vagy összeházasodtok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Gondoljunk vissza a nagyszüleink idejére, amikor lehetőségük sem lett volna együtt élni a házasság előtt, hiszen gyakran érdekházasságok születtek. Ennek ellenére 30-40 évet lehúztak egymás mellett! Rendben, lakva ismerszik meg a másik, de miért kellenek ehhez évek?! Mi ez az új népi bölcsesség? Aki ilyen tanácsokat osztogat, maga is évekig lakott a párjával mielőtt hozzáment? Váltig kétlem... A válások száma nem emiatt nő. Vélemények? Mi ez a hozzáállás, hogy több évet kell várni a házasságig? Én éltem együtt a volt párommal hosszú ideig, mégis vége lett, és nem az együttélést nem bírtuk. Akkor mégis hozzá kellett volna mennem? Sokszor évek alatt sem ismerünk meg teljesen valakit. Tévedek?
2013. jún. 24. 16:27
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

"Összecsiszolódtunk, miért mit gondolsz egy kapcsolatért nem kell dolgozni, hogy működjön? "


Fogalmazzunk úgy, hogy egy jó kapcsolatért nem kell szenvedni (túl gyakran), csak tenni érte. A rossz kapcsolat, mint a tiétek lehet tűrhető, de ne próbáld már meg bemesélni, hogy kellemes egy olyan emberrel együtt élni, akinek egy évig minden hülyeségét alig bírtad tolerálni! Na ezért jobb magadhoz illő partnert választani, akinél nem kínszenvedés az elfogadás... mi összesen ha 1x vitáztunk valamin az együttéléssel kapcsolatban, akkor sokat mondok. Az is kimerült abban, hogy a párom állóvízben szeret mosogatni én meg folyóvízben...

2013. jún. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
74%

Először egy kis OFF: valaki írta indokként, hogy sokan nem tudnak hamar összerakni 1-2 milliót a lagzira és ezért várnak évekig a házassággal. Hogy ez mekkora hülyeség! A lagzi mióta egyenlő a házassággal? Ku.va sokan összekeverik ezt a két fogalmat, ami teljesen nonszensz számomra.


Én is osztom azt a véleményt, miszerint egy bizonyos ideig jó, ha együtt él a pár a házasság előtt. De hogy mennyi ez a bizonyos az idő az erősen változó és valóban nincs rá recept. Van akinek bejön a hamar kötött házasság, más meg hosszú idő után kötött házasságból lép ki nagyon hamar. Szerintem lényeges az életkor is, változó, hogy ki mikor érik meg a házasságra. Pár éve úgy gondoltam, hogy legalább 3-4 évet együtt kell élni a házasság előtt, most viszont már úgy gondolom, hogy kevesebb, 1-2 év is elég.


26/n (voltam már mennyasszony egy 4,5 éves kapcsolatban, de szakítottam)

2013. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgozom a jó kapcsolatomért. De őszintén szólva az első egy év együttélés is már olyan volt, mint egy álom. Soha nem vesztünk össze, és talán kétszer kellett szépen, nyugodtan tisztázni egy apróbb félreértést. Mind a kétszer én aggódtam túl a dolgot, és semmi jelentősége nem volt.


Örülök, ha legalább egy év után sikerült normalizálni a viszonyotokat a házastársaddal, de azért ne akard már megmagyarázni, hogy az normális, hogy két fiatal szerelmes számára az első együtt töltött év saját bevallásuk szerint pokol.

2013. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
14%

15.33-asnak. Nem nézek le senkit, de a vadházasság

nem házasság. Semmi köze a házassághoz. Egy alku, amibe mindkét fél belemegy ilyen-olyan okok miatt, ami nem kötelez semmire, amiben mindenki úgy fickándozik, ahogy akar, amiből mindegyik fél ugy ép ki, ahogy akar. Legtöbbször következmények nélkül. Egyszóval: komolytalan próba, amelynél többnyire a nő huzza a rövidebbet.

2013. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
52%

" Nem nézek le senkit, de a vadházasság

nem házasság. Semmi köze a házassághoz. Egy alku, amibe mindkét fél belemegy ilyen-olyan okok miatt, ami nem kötelez semmire, amiben mindenki úgy fickándozik, ahogy akar, amiből mindegyik fél ugy ép ki, ahogy akar"


Hát ezt nyugodtan leírhatod a házasságról is. Egy vagyonjogi közösség, szerződés két fél között, ilyen-olyan megegyezés alapján, amitől függetlenül következmények nélkül kiléphetsz és csinálhatsz, amit akarsz. Ugyanis a jogot csak az anyagi oldala érdekli, más nem! Ne idealizáld túl.


U.i.: mi a fene az a vadházasság? Van talán szelíd is?:)

2013. jún. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
73%

"Azért, mert az emberek többsçge nem engedheti meg magának, hogy sittysutty, pár hónap alatt összedobjon egy lagzit. Sőt 1-2 év alatt sem tud mindenki ósszekaparni 1-2 millió forintot. "


Na azokban a fejekben is baj van, ahol a puccparádé nagy költségei miatt várnak... Banzáj nélkül is lehet házasságot kötni. Nem attól fog működni egy házasság, mert tele a fotóalbum, és látott a rokonság meg a fél falu habosbabosban...!

:-)

2013. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
69%
A poklot úgy értettem, hogy ki kellett ismerni egymást, de attól még nagyon szerettük és szeretjük egymást.
2013. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Engem speciel nem érdekel mi a divat és mi nem. Nem divatból éltem együtt a férjemmel fél évet az esküvő előtt, hanem mert mindig is így terveztük. Egyébként én sem tudtam volna éveket együtt élni úgy, hogy sehová sem tart a kapcsolat. Mikor összeköltöztünk, már rég eljegyzett, illetve elkezdtük szervezni is az esküvőt. Bár akkor még csak elkezdtük kitalálni hogy mi hogy legyen.


De csak úgy nem tudtam volna évekig együtt élni, hogy még csak szóba sem kerül az eljegyzés és az esküvő!


27/N

2013. jún. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!