Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Megosztó kérdés: Mióta divat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megosztó kérdés: Mióta divat, hogy mindenki szerint éveket kell együtt lakni valakivel, mielőtt eljegyzed vagy összeházasodtok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Gondoljunk vissza a nagyszüleink idejére, amikor lehetőségük sem lett volna együtt élni a házasság előtt, hiszen gyakran érdekházasságok születtek. Ennek ellenére 30-40 évet lehúztak egymás mellett! Rendben, lakva ismerszik meg a másik, de miért kellenek ehhez évek?! Mi ez az új népi bölcsesség? Aki ilyen tanácsokat osztogat, maga is évekig lakott a párjával mielőtt hozzáment? Váltig kétlem... A válások száma nem emiatt nő. Vélemények? Mi ez a hozzáállás, hogy több évet kell várni a házasságig? Én éltem együtt a volt párommal hosszú ideig, mégis vége lett, és nem az együttélést nem bírtuk. Akkor mégis hozzá kellett volna mennem? Sokszor évek alatt sem ismerünk meg teljesen valakit. Tévedek?
2013. jún. 24. 16:27
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt nem mindenki szerint van ez így, már ha csak az itteni kérdéseket megnézzük, sokan máshogy gondolják.


Szerintem viszont így van. Legalább egy év kell ahhoz szerintem, amit egy fedél alatt töltenek, hogy valóban legyen alapja annak a dötnésnek, hogy összeházasodnak. Nagyanyám nem azért húzott le közel 50 évet nagyapám mellett, mert olyan baromi jónak bizonyult a házasságuk, hanem mert ahol élnek, kisvárosban, megbélyegezték és ellehetetlenítették volna az életét elvált asszonyként, aki ráadásul a mindneki által szeretve tisztelt díszpolgárt hagyta el, aki férjként csapnivaló, de hát erről senki nem tud semmit.


Kicsit fura a kérdésed, saját állításod szerint évek sem feltétlen elegek ahhoz, hogy megismerd a másikat (mondjuk azért ez érdekes kapcsolat lehet, de mindegy), miközben nem érted, miért akarnak emberek évekig együtt élni házasság előtt.


Divatnak meg azóta divat, mióta lehetséges anélkül, hogy az együtt élés miatt hátrányosan megkülönböztetnék a párt (különösen a nőt).


Egyébként nem népi bölcsesség, gondolom egyszerű tapasztalati tény. Ha azt vesszük, hogy a sima együttélések milyen arányban végződnek szakítással, akkor azért nem véletlen.

Nekem pl.egyáltalán nem mindegy, hogy meglátom, beleszeretek, hozzámegyek, vagy meglátom, beleszeretek, együtt vagyunk, összeköltözünk, látom őt mindenféle szituációban, hogyan viselkedik, egy csomó mindennapi lehetséges ütközési pontot megtapasztalunk, kiderül, hogy tudjuk-e kezelni, vagy megtanuljuk kezelni, és aztán házasodunk. Belátom, mindkettő végződhet válással.


De gondolj bele, ha látsz két gyönyörű tortát, kinézetre pont ugyanolyannak néznek ki, mi alapján döntesz? Hát megkóstolod mindkettőt, és aztán azt eszed meg, amelyik jobban ízlik...

2013. jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
88%

Azért ha jobban szétnézel, ma sem várnak évekig. És ha mégjobban belemélyedsz, látni fogod, hogy az ilyen hirtelen házasságok inkább végződnek válással.


Most itt lenne a lehetőség a normális módon történő párválasztásra, és a többség mégsem él vele. Még nagyon bezavar a képbe a hagyomány, vagyis abból is az, hogy korán házasodni és gyereket szülni... Ez keveredik a megfontoltsággal. Még nem tisztult le a dolog, bár teljesen sosem fog, kivételek mindig leszenk, vagy teljesen új szokás is jöhet még.


Tehát:

Ma minden adott:

-Nem kényszerít a rokonság, hogy de igenis menj nőül Gusztávhoz.

-Ha én Tódorba vagyok szerelmes, akkor választhatom Tódort. Ha ő is engem akar. (De ha Tódor csak kihasznál, azért van velem, mert épp nincs jobb neki, de majd ha lesz lelép, akkor sokra mentem...)

-Ha Jenő szerelmes belém és én is, akkor Jenő is lehet. (De ha én nem is szeretem, csak bennem is rögzült, hogy jó lenne fiatalon anyának menni... akkor megszívta Jenő is, ha én csak babázok őt meg le sem tojom, mert csak donornak akartam...)

-Együtt élhetünk házasság előtt, senki nem mutogat ránk, és ha tényleg kikészítjük egymást és új párt keresünk, akkor sem néznek ki a társadalomból.

-A nő is dolgozhat, vagyis dolgoznia is kell, nem vagyunk a férfiakra szorulva, nem kell megalkuvnunk...


Ezek régen nem voltak... Most könnyebb lenne.


Csakhogy nem élnek vele, vagy visszaélnek ezekkel, már a zárójeles részben is utaltam ilyesmire... Ezért nem működik még.


Az együttélés mint próba, nagyon is jól jön!!! Én jól kijöttem Robival, de mikor nála vagy nálm voltunk hosszabb ideig, egy boldog napon nem volt. Nem olyannak képzeltem az együtt fogalmát... Hát ezért jó ez.


Régen jobban tisztelték egymást az emberek, a problémákat megbeszélték megoldották. Ma a legkisebb probléma is váláshoz vezet, és megoldani egyáltalán nem próbálják, csak menekülnek azzal, hogy lépnek másik társhoz...

2013. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
30%
Három házasságom előtt sohasem éltem együtt egyikkel sem. Az én értékrendembe nem fér bele a vadházasság. Vagy házasság, vagy ingyen macaság. Utóbbiból nem kértem. Az első kettő sem azért nem jött be, mert nem ismertem volna őket eléggé. A macaságból elég nehéz átszállni a házasság hajójába. Sokaknak rámegy a fiatalságuk, ám erre az elején nem gondolnak.
2013. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: érdekes az életfilozófiád. "Vadházasságban" ugyan nem élsz, de képes voltál 3 különböző férfinak "örök" hűséget fogadni... Ennyit a házasság "szentségéről". muhaha...
2013. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
86%
13, szerintem 3 házasság után te csak ne nézzél le senkit a vadházasság miatt. :D
2013. jún. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
60%
Azért, mert az emberek többsçge nem engedheti meg magának, hogy sittysutty, pár hónap alatt összedobjon egy lagzit. Sőt 1-2 év alatt sem tud mindenki ósszekaparni 1-2 millió forintot. A legjobb barátaim 10 éve vannak együtt, és jutottak olyan helyzetbe, hogy azt mondhassák, hogy jövő nyáron esküvő. Lassan kész lesz a házuk, ahova beköltözhetnek. Most addig hova házasodjon, amíg nincs meg a kecó? Ezért házasodnak évek múltán az emberek, mert a mai világban, kevesen tudnak pár hónap alatt összedobni egy esküvőre meg lakodalomra.
2013. jún. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
95%

Mi nem éltünk együtt, teljesen jól működik. Persze kisebb ellentétek vannak, de emiatt nem hagytuk volna el az esküvőt.

3-as nagy hülyeséget írtál. Lehet, h valaki évek alatt beszélgetve jobban megismeri a másikat, mintha együtt élnek, reggel elmennek dolgozni, este lefekszenek egymás mellé. Csak az kell, h az emberek ne vetítsenek.

2013. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem divat, ez reális. Te magad írtad az érdekházasságokat. Ugyanúgy érdekből húztak le egymás mellett 30-40 évet, na meg azért, mert elítélték a válást, így kénytelenek voltak, és inkább félrejártak. Nekem eszembe sem jutott volna igent mondani, ha úgy kérik meg a kezem, hogy még egy percet nem éltünk együtt. A legnagyobb hülyeségnek tartom. Vagy szerinted először össze kéne házasodni és utána gondolkodni azon, hogy akkor most melyik szülő nyakára költözzenek oda, míg összegyűjtenek egy házra valót? Nem értelek. Mi a párommal 5 éve vagyunk együtt, ebből másfél éve élünk együtt. Mostmár azt mondom, hogy mivel minden oké, összeházasodnék vele. Eddig nem tettem volna. Nincs garancia rá, hogy együtt maradunk, de nagyobb esélye mindenképpen van, mint annak, akik 2 hónap után mindenféle együttélés nélkül beugranak az anyakönyvvezetőhöz mert nagyon szerelmesek... Persze én is ismerek ilyet, akik már így házasok 30 éve. De nem hinném, hogy ebből van több. Nem tévedsz azzal, hogy nem ismerünk meg valakit évek alatt sem, de 1-2 hét vagy hónap alatt meg pláne, főleg ha még együttélés sincs, csak eljárnak randizgatni. Konkrétan az egy forintot nem ér. Szerintem. Egy kapcsolat nem ott kezdődik.
2013. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
69%

"Gondoljunk vissza a nagyszüleink idejére, amikor lehetőségük sem lett volna együtt élni a házasság előtt, hiszen gyakran érdekházasságok születtek. Ennek ellenére 30-40 évet lehúztak egymás mellett!"


Persze, most is lehúzhatnánk egymás mellett ismeretlenül, kínszenvedve, megszokva 30-40 évet... de minek, ha megtehetjük ezt egymást már ismerve, működő kapcsolatban, boldogan is?!

2013. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
88%
Látom ha valaki nem élt együtt és mégis működik a házassága, az rögtön le lesz pontozva. Irigyek vagytok?
2013. jún. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!