Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Megosztó kérdés: Mióta divat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megosztó kérdés: Mióta divat, hogy mindenki szerint éveket kell együtt lakni valakivel, mielőtt eljegyzed vagy összeházasodtok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Gondoljunk vissza a nagyszüleink idejére, amikor lehetőségük sem lett volna együtt élni a házasság előtt, hiszen gyakran érdekházasságok születtek. Ennek ellenére 30-40 évet lehúztak egymás mellett! Rendben, lakva ismerszik meg a másik, de miért kellenek ehhez évek?! Mi ez az új népi bölcsesség? Aki ilyen tanácsokat osztogat, maga is évekig lakott a párjával mielőtt hozzáment? Váltig kétlem... A válások száma nem emiatt nő. Vélemények? Mi ez a hozzáállás, hogy több évet kell várni a házasságig? Én éltem együtt a volt párommal hosszú ideig, mégis vége lett, és nem az együttélést nem bírtuk. Akkor mégis hozzá kellett volna mennem? Sokszor évek alatt sem ismerünk meg teljesen valakit. Tévedek?
2013. jún. 24. 16:27
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
96%

Régi korokban?Ne vicceljetek!

Nem tudom, mióta divat,én 26 éve házasodtam,(nem tűnik,hogy olyan rég lett volna),most lettem 45 éves.:))


Mi nem éltünk előtte 1 napot se együtt, sőt,egymásnál se aludtunk(szex azért volt),az esküvő előtt 1 évvel kb eljegyzés volt.Utána még elvitték másfél évre katonának.

Tehát mi nem próbáltuk ki az együttélést,mégse váltunk el.

Hullámvölgyek voltak azért,de csoda lett volna ha nem...

2013. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
77%

ami érdekes dolog az az h megint divat lett a házasság

mert h nincs tétje max elválunk és annyi

sok csaj itt nyafizik h már 2-3-4 év együtt vagyunk miért nem kér már meg a pasi

közben meg nem is élnek együtt egy napot sem


az h ennyi ideig járnak az még nem megismerése a másiknak


igenis együtt kell élni rendesen a másikkal h kiderüljön összeillenek e kell pár keményebb helyett komoly döntés h kiderüljön abban a szituban hogy viselkedik a másik


bár sok esetben pont a házasság az ami tönkretesz egy kapcsolatot

mert a holtomigland már azt sutalja nekik, most már bármit csinálhatok a másik hozzám van kötve élethosszig

előjönnek azok a dolgok amiket az előtte való időszakban visszafognak

pasiknál ez a nya megvan a nő most már nem kell strapálnom magam nem kell tennem a szépet nem kell kedveskednem az asszonynak stb...

csajoknál az házisárkány efektus jön elő sokszor

2013. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
73%
Igen, de azok többnyire érdekházasságok voltak és csak azért húzták olyan sok ideig, mert szégyen volt elválni. De nézd meg, hogy romlanak sorban a generációk, látszik, hogy boldogtalan emberek nevelték fel őket.
2013. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
68%
14/23-as. De nem ám! Engem ugyan ne használjon senki próbabaként. Az örök hűség egy lejárt, elhasznált fogalom, amit már rég nem lehet szó szerint venni. Ha így lenne, nök tömegei halnának meg az erőszak és brutalitás miatt, mert még elmenekülni sem mernének.
2013. jún. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
81%
Igaz mese az együttélésről. Ismerősöm hét/!/ évig élt együtt nagy szerelemben egy férfival, aki hozzávaló volt. Végül a névnapja előtt bejelentette, hogy megéri a kezét. Anita határtalanul boldog volt. A jelzett nap előtt két nsppal a fiu bement a lány munkahelyérer/!/ és az íróasztalára tette a lakáskulsot azzal, hogy mégse, ő elmegy. Néhány nap múlva az új nőjéhz költözött. Anita két évig szenvedett, majd talált egy másik fiút. Minden szép és jó, a fiu anyja is imádja, de van egy bökkenő: Anita 37 éves lett közben, a fiu pedig inkább a mamahotelban dagonyázik. Eszében sincs nősülni. Anita meg fog öregedni a maga által épített gyönyörű kis házacskájában, sétálgat a vizslájával és mereven nézi a horgászbotot a közeli horgásztóban.
2013. jún. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
88%

Igaza van annak aki írta,hogy nem élt együtt előzőleg,és mégis működik a házassága,le van pontozva...:(


Én vagyok, aki 26 éve él házasságba,ezen mi nem tetszik,mert megírtam hogy akkor velem mi történt??Nem írhattam mást,ha egyszer így volt...

2013. jún. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek nyomtam egy zöld kis kezet, hiszen a válasza mindenkinek hasznos volt! Attól, hogy nem értünk egyet a témában, még a válasz hasznos! Igazság szerint azt szűrtem le, hogy nem lehet általánosítani. Van, hogy több év együttélés után sem működik, de előfordul, hogy akár együttélés nélkül is hosszú távú lehet a kapcsolat. Kicsit mindig zsákbamacska a dolog. Az pedig, hogy a házasság veszített "értékéből", valóban így van...
2013. jún. 25. 07:37
 28/38 anonim ***** válasza:
81%

Sokan azért élnek sokági együtt házasodás előtt, hogy kiismerjék leteszteljék egymást, hogy ne érje őket utána meglepetés.Mintha a sok év garanciát adna arra, hogy valaki együtt marad a párjával! Egy jó házasság az egy folyamat, sosincs vége mert mindig alkalmazkodni kell a másikhoz. Ezért van, hogy 7-8 év együttélés után összeházasodnak, majd egy év múlva elválnak. A házasság gyönyörű dolog, de nagyon küzdelmes. Sokaknak pedig nincs ereje küzdeni ez az igazság, egyszerűbb elválni majd keresni a következőt...

A férjemmel az esküvőnk előtt egy napig sem éltünk együtt, mondhatom az első év pokoli volt, mert SEMMIBEN nem egyeztünk, de idővel szépen megtanultuk elviselni egymás hákliját és kompromisszumokat kötöttünk, mert szeretjük egymást. Mi nem a házassági papírtól várjuk a csodát, hanem a szeretettől,szerelemből, amiből hála istennek van bőven. Ez a titka.

2013. jún. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

"A férjemmel az esküvőnk előtt egy napig sem éltünk együtt, mondhatom az első év pokoli volt, mert SEMMIBEN nem egyeztünk"


Ízlések és pofonok... én az első házasávemet nem így szeretném tölteni, de hát nem lehetünk egyformák..

2013. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Összecsiszolódtunk, miért mit gondolsz egy kapcsolatért nem kell dolgozni, hogy működjön? Ami utána jött azt senkivel nem cserélném el. :))
2013. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!