Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ezért nem lesz esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezért nem lesz esküvő?

Figyelt kérdés
A párommal több éve együtt vagyunk. Kb 1. éve téma köztünk a házasság. Azonban nem tudunk megegyezni. Ő nagyobb lagzis esküvőt akar, ahová az összes barátját, rokont elhívhat. Én azonban kisebbet szeretnék, lagzi nélkül, szűk körben (család, 1-2 barát esetleg). Anyagilag sem engedhetjük meg magunknak a nagy "banzájt", mert van épp elég dolog amire költenünk kell, ráadásul nekem most munkám sincs. Erre Ő közölte hogy esküvő akkor lesz, ha tiszteletben tartom az igényeit és igenis elhívhatja minden barátját, haverját és habzsi-dőzsi lehet. Az nem érdekli én kit hívok és kit nem. Itt jegelődött a téma és azóta beszélni sem hajlandó róla.

2013. jún. 4. 11:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
Egyik barátoméknál szintén így volt. Esküvő ruhával meg minden, külön meghívó volt az esküvőre és külön egy a "lagzira". Minkét szülői háznál volt egy kis svédasztal a vendégeknek, saláta hidegtál, pogácsa italok, sütemény. A menyasszonyos házhoz ment vissza mindenki aki a "lakodalomba" is hivatalos volt de itt már pörkölt volt meg ilyesmi amit kint főztek, amolyan fapados esküvő, tulajdonképpen csak a haveri társaság volt hivatalos erre, a rokonoknak meg ott volt a svédasztal az esküvő előtt.
2013. jún. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%

Tudod, a kisgyerek vannak ezen a szinten, amikor hisztiznek valamiért, és nem értik meg, hogy nincs rá pénz!


Az esküvővel kapcs. vitától függetlenül mondom, hogy ne menj hozzá egy olyanhoz, aki ennyire gyerekes a pénzügyekben, és ennyire felelőtlen döntést akar hozni.

Meg sem lepődnék, ha kiderülne, hogy játékvonatokat gyűjt..

2013. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szintén ez van.Nő létemre én akarom a visszafogottabb,szűk esküvőt.Ő, pedig férfi létére a nagy 120-130 fős lakodalmat, mert "náluk ez a hagyomány".

Mi már több mint 5 éve vagyunk együtt, 4éve együtt élünk.Igaz, van köztünk 9év az ő javára, de nem tapasztaltam ebből hátrányt.

Mégis az utóbbi időben elkezdtem agyalni.Mindig oda lyukadok ki, hogy ő igazán nem is akar engem elvenni.Ha nősülni akarna, akkor elvenne úgy hogy csak a szűk család lenne ott.Ennyit még valahogy meg is engedhetnénk anyagilag magunknak, ha akarnánk.De egy 120 fős esküvőt ha akarnánk se tudnánk most kinyögni,és azt hiszem ő ezt nagyon jól tudja is.

Én nem kertelek, kimondom, hogy szerintem a te párod és az én párom is csak az időt akarja húzni.Majd ekkor, majd akkor, gyűjteni kell rá, nincs ennyi pénzünk...stb.

Nagyon jól tudja az én párom is hogy nem kis idő ennyi pénzt össze szedni rá, és ezért kényelmesebb erre fogni hogy miért nem vesz el.

Hozzá teszem, fel sem ajánlja hogy akkor mától kezdjünk el pl esküvőre gyűjteni mert el akar venni... mg a szándékot sem látom rajta...

2013. jún. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Amúgy ha okosan szervezitek az esküvőt kijöhettek nullára. Nem kell virággal díszíteni mindent. A lufi meg a szalag olcsóbb. Ilyesmikre gondolok.


Plusz ne feledjük, hogy menyasszonytáncnál azért egy tízest be szoktak dobni az emberek, ami elvileg a habzsi-dőzsijük fedezésére szolgál. Továbbá olyan szülőkről is ritkán hallottam akik egyáltalán ne vennék ki a részüket a költségekből.


Szóval jól átgondoltan, okosan, meg lehet oldani úgy, hogy ne menjetek csődbe, csak sok utánajárást igényel.


Szerintem menj bele, mert ha valakinek ez az álma, hogy ilyen esküvője legyen, attól nem szabadna elvenni.

2013. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt számold bele, hogy az esküvő nagy része visszajön a borítékokkal. (10000/fővel érdemes kalkulálni egy lagzi esetén.) Nem ciki elmondani, hogy nem kértek ajándékot, hanem pénzt szeretnétek, mert erre van nagy szükségetek. Én már olyan meghívót is kaptam, amiben volt is egy ilyen idézet, aminek az volt a lényege, hogy pénzzel tudunk segíteni a fiataloknak.
2013. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!