Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ezért nem lesz esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezért nem lesz esküvő?

Figyelt kérdés
A párommal több éve együtt vagyunk. Kb 1. éve téma köztünk a házasság. Azonban nem tudunk megegyezni. Ő nagyobb lagzis esküvőt akar, ahová az összes barátját, rokont elhívhat. Én azonban kisebbet szeretnék, lagzi nélkül, szűk körben (család, 1-2 barát esetleg). Anyagilag sem engedhetjük meg magunknak a nagy "banzájt", mert van épp elég dolog amire költenünk kell, ráadásul nekem most munkám sincs. Erre Ő közölte hogy esküvő akkor lesz, ha tiszteletben tartom az igényeit és igenis elhívhatja minden barátját, haverját és habzsi-dőzsi lehet. Az nem érdekli én kit hívok és kit nem. Itt jegelődött a téma és azóta beszélni sem hajlandó róla.

2013. jún. 4. 11:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Amíg ilyen jellegű apróságokat nem tudtok megbeszélni, megoldani, addig nincs is értelme esküvőről beszélni. Mi lesz veletek, amikor majd komoly nehézségekkel szembesültök? Azt hogyan fogjátok megoldani?
2013. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy viszonylag pitiáner probléma, amiben nem tudtok közös nevezőre jutni (ráadásul párod Róbert bácsit akar játszani úgy, hogy nincs meg az anyagi háttér hozzá). Mi lesz komolyabb kérdésekben? Ezen elgondolkodnék a helyedben.
2013. jún. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

#1 szinte szó szerint leírta, amit gondoltam.

Bakker az első megoldandó ügyön fennakadtok. (Szándékosan nem írtam "problémát", mert egy eskővő szervezése összeillő emberek esetében nem probléma)

2013. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Másban nincs gond. Nagyon jól megvagyunk, meg tudunk szinte mindent beszélni könnyen. Ez egy sarkallatos pont. Mindenki azt mondta idáig, hogy engedjek neki... igen ám, de akkor 10 év múlva se lesz esküvő, mert tényleg nincs arra keret, hogy mindenki evés-ivását mi finanszírozzuk. Szerinte én zsugori vagyok. Nem mondta ki szó szerint, de erre utalgatott. Közölte hogy neki igenis fontosak a barátai.
2013. jún. 4. 11:57
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez még a legkisebb probléma, a házas életnek annyi buktatója lesz még. Ha nem vagytok képesek értelmes emberek módjára megbeszélni, kompromisszumot kötni úgy hogy mindenki enged egy kicsit az elképzeléseiből és megtalálni az aranyközéputat akkor a későbbi gondokat sem tudjátok majd megoldani, ha mindig mindenki csak a saját igényét szajkózza.

Legyen egy közepes esküvő mondjuk 60-70fő vagy szabjatok egy létszámot és abba bele kell férnie mindenkinek.

2013. jún. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Üljetek le, és beszéljétek meg, hogy kinek miért is fontos a maga elképzelése. MIndketten engedjetek valamiben, gondoljátok át logikusan.


Pl.: Te menj bele, hogy legyen lagzi, de akkora, ami belefér a költségvetésbe. Hívja meg a legjobb barátait, azokat, akikkel tényleg rendszeresen tartja a kapcsolatot. Magyarázd meg neki, hogy hiába szeretne nagy banzájt, ha belátható időn belül nem lesz rá pénzetek, gondolja végig logikusan a dolgot, és lássa meg, hogy neked is vannak igényeid/elképzeléseid, nem csak az övé létezik.


Ha nem értené meg, én komolyan megkérdezném tőle, hogy azt hogy gondolja, hogy csak az ő elképzelése számít, de a tied nem?

2013. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Szerintem próbálkozzatok olyannal, hogy szűk családi kör az esküvőn (szertartáson).

Majd a lagzi legyen kertiparti (ami nem olyan flancos, és nem kerül annyiba), ahová mindekit meghívtok és ő is boldog lehet! Ott lehetne olcsóbb kaja (bográcspörkölt, rántott hús, stb..), piálni meg lehetne a haveroknak dögivel, mert mégsem egy étteremben vagy.

Szerintem erre igent tudna mondani!!!


25/N

2013. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Akkor hagyd ő rá.Ha ő lagzit akar akkor legyék az.Majd arról meg gondoskodjék hogy miből teljék rá.
2013. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7. Nagyon jó az ötlet! Fogok nézni helyszíneket és próbálok egy költségvetést kialakítani, hogy mi mennyiből jön ki és mennyiből gazdálkodhatunk. Csak annyira szűkös a kassza...:'(
2013. jún. 4. 12:15
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha neki elég fontos vagy, akkor szerintem annak is örülnie kéne, hogy két tanú előtt elvehet.
2013. jún. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!