Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Vennétek fel hitelt esküvőre,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vennétek fel hitelt esküvőre, ha a nászajándékból vissza tudnátok fizetni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 12:46
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen. És aztán honnan tudod, hogy lesz annyi nászajándék, hogy vissza tudd fizetni? Kamatostól meg mindenestől.


Megoldások szerintem:

1. Csak azt az 50 embert hívjátok, akikre elég a pénzetek.

2. Valamilyen költségkímélő megoldást kerestek. Mondjuk sátras lagzi, a nagy rokonság összehordja a sütit, ilyesmi.

2013. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
86%

Én nem fogok itt hegyibeszédet nyomni neked, hogy a hitel így szar úgy szar, meg gyerekes dolog. Ezt mindenki maga döntse el.


Én csak azért nem választanám ezt a megoldást, mert mikor a végén meg számoljátok azt az összeget, amit kaptatok és oda kell adni a banknak az rohadt szarul fog esni. Főleg, hogy amiatt nem marad meg nektek, mert különben egyesek megsértődtek volna. Én meghívnám azt az ötvenet, az már nem is olyan nagyon kevés, és utána szórnám a fejemre a nászajándékot.

2013. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
77%

Addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér.

Inkább legyen kis esküvő, aztán örülj a nászajándéknak, mintsem világraszóló rongyrázás, aztán a menyasszonytáncos filléreket rolnizva mentek a bankba...

2013. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
66%

attól függ, mennyit. pár százezret (2-3 max 4) vennék. Mert megér annyit, hogy mindenki, akit szeretek, ott legyen, s ne kelljen garasoskodni. Ha tudod, hogy visszajön, akkor felvenném a helyedben, de nem provident meg stb...


mi is úgy volt, hogy veszünk fel, nekünk 200E kellett előre, a többit utólag fizettük ki, mindent az ajándékpénzből. A közeli rokonok (szülők, nagyszülők) megmondták, mennyit fognak adni, ez az összeg + a 200E elég volt az egész lagzira. Azt tudtam, hogy 120 vendégtől 200 lehetetlen, hogy ne jöjjön be, s így simán ki tudom fizetni a kölcsönt. Mi nem hitelt vettünk fel, mert anyámtól kaptunk előleget, de ezt vissza is adtuk nekik.

Te ismered a rokonságot, ki milyen helyzetben van. Ha tutira 100000% ig biztos vagy, hogy visszajön, akkor felvenném.


Megírnád mennyien lesztek, s mennyit kellene felvenni, mi a költségvetés? Így könnyebb lenne számolni!

2013. máj. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi a folyószámlahitelből fizettük egy kisebb részét (nem volt nagy lagzi, csak a közelebbi családtagok és egy-két barát), amit rögtön a lagzi után vissza is raktunk.

Ti tudjátok, hogy jó nektek, mekkora lagzit akartok, mit akartok még utána a nászajándékokból befolyt pénzzel csinálni, stb.

Ha teljesen biztos vagy benne, hogy vissza tudjátok fizetni, akkor ne az számítson, ki mit mond, hanem az, hogy ti hogy szeretnétek.

2013. máj. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
nem, én is tudom, hogy hitel nélkül sajnos sok minden nem megy, de akkor vagy olyan esküvő, amit ki tudok fizetni, vagy semmilyen.
2013. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
17%
14# nem örültetek volna jobban, ha azt a 200E ft-ot valami hasznosabbra költhettétek volna?
2013. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
87%

15-ös vagyok, annyit még hozzátennék, hogy 40 fős lagzira 100-at vettünk fel és miután visszafizettünk, még bőven maradt a nászajándékokból azokra a dolgokra, amiket még szerettünk volna.

Nem bántuk meg, sőt akkor bántuk volna meg, ha nem csináljuk. Így még csodálatosabb élmény volt az egész esküvő, egy életre szóló emlék a szuperül sikerült lagzi. Fantasztikusan éreztük magunkat, mondhatni egy valóra vált álom volt. Akkor az a pénz jobb helyre nem is kerülhetett volna nálunk.

Nagyon megérte!

Ezért mondom, hogy ezt mindenki maga érzi (természetesen a párjával együtt), hogy mennyit akar rászánni. Nagyon nagy hitelbe nem érdemes belebonyolódni, de ha egy-kétszázezres tételről van szó és nagyjából már sejtitek, hogy ez vissza is jön, csak rajtatok múlik a döntés.

2013. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
65%
Oké, mondjuk ha valakinek a lagzi élete álma, akkor megértem, én más dolgokat sokkal fontosabbnak érzek, így nehezen empatizálok azzal, aki képes hitelből esküdni.
2013. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
66%

Nem baj 19-es, nem empatizálni kell, hanem mindenkinek magának eldönteni, hogy mennyit szán rá, miből és ha hitelből, akkor úgy csinálni, hogy aztán vissza is tudja fizetni.

Mi ezt a hitelt kb. két hétig vettük igénybe, a számlahitelkeretből, aztán rögtön vissza is raktuk, és ennyi pénzt nekünk mindenképpen megért.

Persze elszaladhattunk volna ketten az anyakönyvvezetőhöz és kész, de mi azért szerettünk volna egy kicsit a családdal is ünnepelni, elvégre nem egy mindennapi eseményről volt szó. Nekünk ez így volt jó.


Az meg hogy kinek mi fontos, egyéni kérdés. Van, aki pl. elmegy nyaralni, mert szeret világot látni, más meg erre azt mondja, hogy hülyeség, értelmesebb dolgokra is lehetne a pénzt költeni. Ki mit szeret.

2013. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!