Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Közeli rokonnak mennyit illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közeli rokonnak mennyit illik adni esküvőre?

Figyelt kérdés

Párommal megyünk az esküvőre, kettőnk bevétele kb 170.000 Ft.

Gondolom ilyenkor minimum annyit illik, mint amennyibe a vendéglátás kerül. Nálunk ez 10 ezer lesz/fő. Ez kettőnkre nézve 20 ezer. Viszont nem akarom, hogy csak ennyit adjunk, mert közeli rokon. Szóval 30 ezret adnánk+ 5-5 ezer a menyasszony tánc.

Ez nem viszont így már elég megterhelő.

Vagy a menyecsketáncot hogy lehet megoldani?Égő lenne 1000 Ft-ot akkor odaadni. Én kicsit hülyeségnek is tartom, hogy kétszer is meg kell ajándékozni így őket. Vagy nem tudom, már össze vagyok zavarodva emiatt.

Ti hogy csináltatok ezt, mennyit adtatok ajándékba, s mennyit menyecsketáncba?



2013. ápr. 29. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Ezért szemétség szerintem a menyasszony tánc. Szerintem nem cikki annak is örülhetnek.
2013. ápr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyire közeli az a rokon, hogy nem lehet neki megmondani vagy nem tudja magától is, hogy hogy álltok anyagilag?


Ha pedig tudja, akkor nem fog vérig sértődni azon, ha nem ajándékoztok erőn felül.


20-at adnék összesen. Ha muszáj kétszer adni, akkor ezt két borítékra elosztva.

2013. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne szemétség a menyasszony tánc..ez hagyomány...egyszerűen az összeget a menyasszonytánckor adjátok ennyi..nem kell boríték külön.minek.

nekem tök egyértelmű,hogy ha lesz menyasszonytánc,akkor ott dobjuk be az összes ajándékba szánt pénzt.nem borítékozunk külön.ha nem lenne tánc,csak akkor adnánk borítékban.

2013. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, de én úgy tudtam, hogy a menyasszony táncnál külön kell még adni pénzt.

Csak ha azt nézem, hogy ha nem borítékba adom a pénzt, hanem valami szép kis dobozba( csak szebben mutat, mint 1 boríték), akkor azt nem tudom a menyecsketáncnál odaadni.

2013. ápr. 29. 22:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze azt nem,ha csak a menyasszonytáncnál adsz pénzt(nem szokás ilyenkor külön is adni)akkor nem tudod szépen "becsomagolni".ha viszont szeretnéd szépen adni,nem csak simán bedobni,akkor ne táncoljatok..nekem egyértelmű,hogy ,aki pénzt ad,vagy ajándékot az nem táncol még pluszba.szerintem vagy-vagy..:)
2013. ápr. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Többnyire a menyasszonytáncnál adják oda az eleve szánt összeget. Nem kétszer kell fizetni.


Nálunk egy valaki odajött és adta a borítékját, aztán mondtuk, hogy jaj még ne, erre lesz a tánc, aztán közölte, hogy jaj az majd külön. Én csodálkoztam a legjobban.

2013. ápr. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a tesóméknak 40.000-t adtunk 4 éve (épp babát vártunk), plusz én fizettem a fodrászt-kozmetikust, nálunk készülődött.
2013. ápr. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is úgy van, hogy menyasszony táncnál dobjátok a borítékot, nem 2X. Ezt kérdezd meg, hogy külön lesz az ajándékozás vagy menyatáncnál, hogy úgy készüljetek.

Ha külön (bár én ilyet nem láttam még), akkor az ajándék borítékba megy 20, a táncba 10. vagy 25-5.

2013. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk menyecske táncnál szokták adni az ajándékot vagy a pénzt. 40 Eft 2 főre kb. elég is ha csak közeli rokon és nem testvér vagy ilyesmi.
2013. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!