Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi jutalékot illik adni a...

Mennyi jutalékot illik adni a rokonnak?

Figyelt kérdés

Handmade ékszereket készítek hobbiból és az unokatestvérem elvitte őket egy kézműves vásárba. A részesedésének értékében nem egyeztünk meg, ha rákérdezek akkor biztos azt válaszolja, hogy "á, nem kell semmi, amúgysem esett terhemre, mert kis helyet foglalnak el, és nyugodtan elfértek az én cuccaim mellett." Viszont tudom, hogy jól jön a pénz, mert ő viszonylag keveset árult, ezért mindenképpen szeretnék valamennyit adni neki. Csak nem tudom, hogy mennyit illik, mennyi a kevés, mennyi a sok. Nem akarom kényelmetlen helyzetbe hozni, ha többet adok, mint illik, vagy nem szeretném "kiszúrni a szemét" néhány forinttal sem. Ti a végösszeg kb hány százalékát adnátok oda?

28/N


2012. dec. 10. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
20. Mondjuk attól is függ, hogy mennyi az a végösszeg....
2012. dec. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 10%-ot mindenképp adnék!Ez mondjuk attól is függ,hogy egyszeri alkalom mert akkor természetesen lehet egy kicsit többet is adni.
2012. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kb. 10 ezer forintról van szó.
2012. dec. 10. 10:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne a végösszeg alapján számold, hanem a hasznod alapján. Pl. ha 1000 forintért megy el valami, akkor vond ki belőle a költségeidet (alapanyag, utánajárásra elment benzin), ami legyen mondjuk most 400 forint. A maradék a haszon, ennek adnám mondjuk a 20-25%-át, ami ez esetben 120-150 forint lenne.


Én azért így számolnám, mert én is készítek kézzel termékeket, és emiatt tudom, hogy van úgy, hogy az egyikkel több a vacakolás, de sokkal olcsóbb hozzá az anyag, a másiknál pedig fordítva.

2012. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na akkor én 2000ft-ot adnék neki.Még így is jó jársz,mert ha nem vitte volna el és nem segít eladni nem kerestél volna semennyit.
2012. dec. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kovpet ***** válasza:

Beszéld meg vele. Ha azt mondja, hogy "á, nem kell semmi",

akkor adj neki valami bort vagy édességet, amit szeret. Jelképesen, a köszöneted jeléül.

2012. dec. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!