Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Élettársi kapcsolat vs....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársi kapcsolat vs. Házasság gyerekvállaláskor?

Figyelt kérdés
Babát várok,de nem tervezett volt,hiszen még csak élettársak vagyunk a párommal,először eljegyzés-esküvő és csak utána gyerek-gondoltuk eddig.....Most felborult az egész,és engem csak azért foglalkoztat egy esetleges polgári esküvő gondolata,hogy talán előnyösebb helyzet egy gyermek esetén (pl. most táppénzre megyek,és így nem tudom igényelni a családi adókedvezményt,amit a gyermek apja is megtehetne,de mivel nem vagyunk házasok,így az is kiesik...). Ilyen előnyökre gondoltam főleg.
2013. ápr. 10. 13:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

2013 marc uj alkotnany szerint a csalad csak ket kulonnemu ember hazassagaval jon letre kozos gyerek nem jelent csaladot.

Egyszeru ossze lehet hazasodni vagy nem kell folvenni az adokedvezmenyt.

2013. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

baszus a 3 gyerek után veszi igénybe a párom aki nem a férjem ! csak élettárs !


ezek szerint a cégének a könyvelői bérszámosai hülyék ???


volt egy nyilatkozat h én lemondok az adókedvezményről az apa javára teljes egészben - lévén én gyesen vagyok


de a nyomtatványon szerepel az is h ha megosztás kérünk akkor milyen módon -- összeg szerint vagy gyerekszám szerint

pl ha összeg szerint akkor neki 400 000.- nekem 200 000.- bruttó adókedvezmény

gyerekszám szerint akkor neki 2 gyerek után nekem 1 gyerek után

ebben az esetben is gyerekenként a 206000.- bruttó összeg jár kedvezményként


szépen minden hónapban megkapja a kedvezményt

bár tény h kérheti azt is h egy összegben fizessék ki neki az adóbevallásnál

de nekünk jobb ha havonta kap majd 50 000.- több fizut


élettársi kapcsolatnál a magzatra az apa nem tudja igénybe venni a kedvezményt csak az anya

házasságnál a magzatra is kérheti az apa is


am bemész a HR-re (könyvelő bérszámos vagy aki ezt intézi a cégnél) és kérsz egy nyilatkozatot

2013. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Igen utolsó.

Csakhogy a bérszám, HR nem kér be iratokat. De ha a NAV pl egyszer megbüntet, mert nem jártatok utána, és csak házasok követelhetik- nem tudom, hogy így van-e a kitöltési tájékoztatóban ez szerepel- akkor nem mondhatod, de hogy ők engedték, hanem téged fognak megbüntetni.


De mondom, nem tudom, hogy hogy is van ez! Én csak azt tudom, ami le van írva a tájékoztatóban ott meg házastárs szerepel. Slussz.

2013. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én ezt találtam a neten a családi adókedvezményről:

[link]

Tehát ha kapsz családi pótlékot, akkor ez is jár. CSP-t pedig egyedülálló is felveheti. A második oldalon ott van az is, hogy megoszthatják az adókedvezményt az élettárssal is.

2013. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

emberek 2013 marc 15 volt a torveny valtozas !!!

tehat vadi uj a torveny ezert sok helyen meg nem szerepel de jon !! a kereszteny kormany beszigoritott eleg van a sok osszecokmokolt emberbol es ujra szeretne a hazassagot mint a csalad alapjat bevezetni.Igy a hazassagnak ujra erteke lessz a kormany szerint.

2013. ápr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
a belinkelt link 2011 nem 2013 bol van ezert ervenyet vesztette.sajnalom
2013. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

,,Érvek.:


Az élettárs esetében nincs apasági vélelem, tehát az anya élettársa automatikusan nem, csak apasági elismerő nyilatkozat vagy az apaság bírósági megállapítása után tekintendő a gyermek apjának. Élettársak közösen nem fogadhatnak gyermeket örökbe, és az egyik élettárs nem fogadhatja örökbe élettársa vérszerinti gyermekét. Míg a házastárs gyermekét a házastárs köteles eltartani (mostohagyermek tartása), az élettársnak ilyen kötelessége nincs.


Az élettársak esetében nincs a házassági névhez hasonló közös név felvételére lehetőség, bár ha egy élettárs szeretné felvenni élettársa nevét, erre a névváltoztatásra vonatkozó általános szabályok alapján lehetőség van, de ebben az esetben a névváltoztatás külön engedélyeztetni kell, és az eljárás költsége is magasabb.


Az élettársak esetében nincs a házastársi közös lakáshoz hasonló fogalom értelmezve. Ebből következően az élettárs csak szívességi lakáshasználónak minősül, ha élettársa tulajdonában álló ingatlanban lakik. Így a lakáshasználat bármikor indoklás nélkül megvonható tőle; a bérelt lakás esetén az élettárs csak akkor lakhat a lakásban, ha ennek lehetőségét a szerződésbe foglalták; illetve az élettárs nem jogosult az önkormányzati bérlakás bérlésének folytatására a lakást bérlő élettárs halála után.


A házastársaktól eltérően az élettársak közös végrendeletet nem készíthetnek. Végrendelet alapján történő öröklés esetén az élettárs jóval magasabb örökösödési illetéket köteles fizetni, mint a házastárs.


Az élettárs jogosult elhunyt élettársa után özvegyi nyugdíjra, de a házastársakkal ellentétben 10 év együttélés szükséges a jogosultság megállapításához. Az élettárs a kapcsolat megszűnése után nem jogosult tartásdíjra.


Az élettárs a házastárssal ellentétben nem minősül automatikusan családtagnak a tartózkodási és letelepedési engedélyek kiadásakor, lehet ugyanakkor a családtagi státuszt kérvényezni a Bevándorlási és Állampolgársági Hivataltól, ha az élettársak legalább 1 évig együtt éltek, és egyikük magyar vagy más EU tagállam állampolgára, illetve az együttélés hosszától függetlenül, ha az élettárs a magyar vagy EU-állampolgár eltartottja. A menekültként vagy menedékesként elismert ember esetében az élettárs a házastárstól eltérően nem kap automatikusan menekült- vagy menedékes státuszt. Magyar állampolgár élettársa a házastárssal ellentétben nem honosítható kedvezményesen (a 3 éves magyarországi tartózkodás helyett 8 évre van szükség a magyar állampolgárság megszerzéséhez). Az élettárs nem jogosult diplomáciai útlevélre.


Az élettárs a házastárstól eltérően nem kérvényezheti élettársa holttá nyilvánítását vagy gondnokság alá helyezését, illetve az élettárs nem minősül preferált gondnoknak.


Az élettársak számos további kérdésben részesülnek más elbánásban, mint a házastársak: így például köztisztviselő és közalkalmazott nem jogosult fizetés nélküli szabadságra élettársa külszolgálati kiküldetése esetén (a hivatásos és szerződéses katona élettársa viszont igen); az élettársak külön gyermekeinek számát nem lehet összeadni a nagycsaládosoknak járó kedvezmények és támogatások igénybevételére való jogosultság megállapításakor; gyermekgondozási díjat, családi pótlékot és gyermeknevelési támogatást a gyermek szülőjének házastársa igen, élettársa viszont nem veheti fel.,,

2013. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!