Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a különbség pontosan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség pontosan a regisztrált és bejegyzett élettársi kapcsolat között?

Figyelt kérdés
Ha jól értelmezem, akkor a bejegyzett az, ami közjegyző előtt történik, hasonló a házassághoz, és bár bármilyen párok kérhetik, alapvetően az azonos neműek együttélésének biztosításáért találták ki. Viszont a regisztráltról nem találtam semmi hivatalosat. Köszi előre is!

2012. szept. 20. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ugyanaz. Regisztrálni legalábbis ugyanazt jelenti, mint bejegyezni.
2012. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
úgy tudom, h az egyneműek bejegyzése az anyakönyvvezető, míg a heteroszexuláis élettársi kapcsolatoké közjegyző előtt történik. de nem esküdnék meg rá, elég sok változás történnt az elmúlt pár évben, nehéz követni
2012. szept. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi a párommal közjegyzőnél voltunk, két tanu kellett és fizetni is kellett valamennyit, de már nem emlékszem hogy mennyit. Amúgy rendes pár vagyunk, fiú-lány. :D
2012. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. mi is közjegyzőnél, tanú nem volt és nagyon sokat kellett fizeni (a közjegyzői díj változó, az adott közjegyző díjszabásától függ). mi is férfi és nő :)
2012. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Én azt nem értem, hogy ha ez gyakorlatilag ugyanaz, mint a házasság, akkor miért nem már házasság? Az ingyenes és ugyanúgy oda kell menni aláríni.

Kérdésre: szerintem is szinonima a kettő.

2012. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A wiki ezt írja: "A nyilvántartásba vétel az élettársi kapcsolathoz képést új jogokat és kötelezettségeket nem keletkeztet, csak az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását könnyíti meg." Van, ahol meg azt írják, majdnem ugyanaz, mint a házasság.

Hogy miért nem házasság akkor már? Erre a válasz legyen elég annyi, hogy mert mi így látjuk jónak. Nem kell se a herce-hurca, látva a válásos kérdések mennyiségét pedig abban sem vagyok biztos, hogy bármi pluszt adna. De persze várom mindenkitől a személyes tapasztalatokat pro-kontra. Köszi.

2012. szept. 20. 16:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, EREDENDŐEN valami olyasmi lenne, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolat egyneműek között köttetik, az anyakönyvvezető jegyzii be az anyajönyvbe, és a házassággal azonos jogokat és kötelezettségeket hoz létre.

A regisztrált meg akár azonos, akár különneműek között lehet, a közjegyző jegyzi be valamiféle élettársi kapcsolatok nyilvántartásába, és semmi plusz jogot vagy kötelezettséget nem hoz létre a sima élettársi kapcsolathoz képest, pusztán megkönnyíti az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását, lévén ez az egy papír bizonyítja önmagában, nem kell az együttélést és az érzelmi-gazdasági kapcsolatot bizonyítani.


Na, ez az eredendő. Csak hát annyit variáltak vele az elmúlt években, hogy ma gyakorlatban szinonimaként használják a két szót...

2012. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 - mondok példának egy praktikus okot, egy szimpla "kéttanús" esküvő a rokonság fele részéről örihari... include akár a szülői házak. És temérdek konfliktus-forrás és idegbaj épp ezért. Na, ehhez képest azért senki se tolong, hogy ott akar lenni a közjegyzőnél...
2012. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, mivel, hogy a "bejegyzett" meg a "regisztrált" mára összevisszaság lett, a közjegyző által regisztráltat legújabban "nyilatkozó élettársak" néven csúfolják. Tehát ez a legújabb neve a közjegyzői formának, ami - mint írtam - pusztán megkönnyíti az élettársi viszony igazolását, és különneműek közt is létezhet.

Illetve egy különbség van az élettársak, és a "közjegyző előtt nyilatkozó" élettársak között, hogy utóbbi apasági vélelmet keletkeztet, magyarán ha van ilyen, az élettársi közösséget igazoló közjegyző előtt tett nyilatkozat, akkor külön apasági elismerés nélkül is az igazolt élettársra anyakönyvezik a gyereket.

2012. szept. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!