Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Házassági szerződést, hogy szokták fogadni a nők?
Régen én is bizalmatlanságnak tartottam.
De 3 olyan ismerősöm is van, ahol a feleség 10-20 év után jött rá, hogy nem boldog a férjével és elvált. Amit tudott, azt elvitt., főleg, hogy a férj nem tudta okmányokkal bizonyítani, hogy mi volt a házasság előtt vagyona, pénze.
#18-as Itt egy minta, ebbe még az is le van írva, hogy a különvagyonból származó jövedelem is közös.
Feleség Éva (született: Budapest, 1978. július 14. , anyja neve: Ó Ida, személyi igazolvány száma: 12345AB, személyi szám: 2 780714 1234, lakik: 1234 Budapest, Házasság u, 12..) feleség, a továbbiakban, mint Feleség,
másrészről:
Férj Ádám (született: Budapest, 1975. augusztus 03., anyja neve: Bé Zsuzsanna, személyi igazolvány száma: 67890CD, személyi szám: 1 740803 5678, lakik: 1567 Budapest, Esküvő u. 1.) férj, a továbbiakban, mint Férj, együttes említésük esetén: Házastársak között a mai napon az alábbi feltételek szerint:
A Házastársak megállapítják, hogy egymással 2009. január 03-án kívánnak házasságot kötni. Jelen házassági szerződésük a házasságkötés napján lép hatályba. / vagy a Házastársak megállapítják, hogy egymással 2008. március 17.-én a budapesti XXX. kerületi anyakönyvvezető előtt 176/2008/W számon kötöttek házasságot.
A Házastársak megállapodnak, hogy jelen szerződésben szabályozni kívánják a házassági életközösség előtt, illetve az az alatt keletkezett vagyonuk sorsát.
A Házastársak megállapodnak, hogy minden olyan vagyon, amely a házassági életközösségük előtt külön tulajdonukban volt, az továbbra is külön vagyon marad és ez a rendelkezés vonatkozik a különvagyon helyébe lépő vagyontárgyakra is.
A Házastársak megállapodnak, hogy a különvagyonukat képező vagyontárgyakkal mind házassági életközösségük, mind annak bármily jogcímén történő megszűnése után szabadon rendelkeznek, mind ők, mind jogutódaik.
A Házastársak megállapodnak, hogy a fenti vagyontárgyakat a Házastársak házassági életközösség megszűnését követően minden igénytől mentesen - vonatkozik ez különösen az özvegyi jogra - kötelesek a tulajdonos fél, illetve örököse kizárólagos rendelkezésű tulajdonába bocsátani.
A Házastársak megállapodnak, hogy abban az esetben, ha a fenti rendelkezésektől eltérni kívánnak, azt külön, egyértelmű - jelen szerződés formájának megfelelő - írásbeli nyilatkozattal tehetik meg, amellyel a vagyont, illetve annak helyébe lépő dolgot kifejezett nyilatkozattal a közös vagyonba utalják.
A Házastársak megállapodnak, hogy a külön vagyon minden jövedéke és terhe a házastársi életközösség alatt a Házastársak közös vagyonát képezi, illetve terheli, azonban a házassági életközösség megszűnését követően keletkezett jövedékek, illetőleg terhek ismét teljesen különvagyonná válnak, arra a másik fél, illetve annak jogutódai már igényt nem tarthatnak, illetve a további terheket a másik féltől követelni nem lehet.
A Házastársak megállapodnak, hogy a házassági életközösségük alatt keletkezett valamennyi vagyonuk tekintetében a szerzéssel kapcsolatos szerződés keretében rendelkeznek és az ott meghatározott tulajdoni arány a Házastársak tényleges tulajdonszerzési szándékát takarja, így az ott meghatározott arányban válnak a dolog tulajdonosává.
Amennyiben a szerződésben csak egyik fél szerepel szerződő félként a dolog kizárólagos tulajdonosává válik, az külön vagyona lesz és azzal, mind a házassági életközösség fennállta, mind megszűnése után szabadon rendelkezik. Kivéve azt, az esetet, amennyiben a másik fél a szerzési szerződést kézjegyével nem látta el és így feltehető, hogy arról nem tudott.
Ebben az esetben a vagyont szerző félnek kell bizonyítania, hogy arról a házastársa tudott, így az ténylegesen különvagyonává vált.
A Házastársak megállapodnak, hogy a házassági kötelék és az abból származó valamennyi vagyoni kérdés tekintetében, értékhatártól függően, alávetik magukat a Pesti Központi Kerületi Bíróság, illetve a Fővárosi Bíróság kizárólagos illetékességének..
"Szerintem nincs igazad. Mi van akkor ha a feleség mondjuk keres 90 ezret, a férj 900at. Ilyenkor a házasság alatt megszerzett vagyon azért a férj vagyonát képzi."
de ha belegondolunk, hogy az asszony beleadott a háztartásba 100%-ot, tehát minden pénzét, tehát magának nem gyűjtött és ha pl a pasi lelép egy másikkal...
tehát százalékosan kellene nézni sztem.
24
Nem tudom mennyire van igazad :) Ha azt nézed a nő évekig nagylábon él, eljut mindenhová, meg van mindene, ami saját erőből sosem jönne össze.
Érdekes kérdés :)
Most így kapásból azt mondom, hogy nem is kérdés, hogy írjunk, nekem is vannak dolgaim, de lehet, hogy a nagy szerelem hevében hirtelen olyan kijózanítónak tűnne az a tárgyilagosság, amivel ezt rendezni kell.
Pedig fontos dolog szerintem is. Szép dolog a nagy szerelem, és a rózsaszín romantika, de ha belegondolunk, akkor a csúnya válások is azzal kezdődtek valaha. Legalábbis nagy arányban.
33N
#18: Van a köteles rész. Azt akkor is örökli, ha a végrendelet máshogy szól.
#20: Nem, nincs igazad.A házasság alatt szerzett vagyon közös vagyon.
(kivételek lehetnek, de ez nem az.)
#22-nek
Az a minta nem jó, egyrészt a PKKB és a Fővárosi Törvényszék illetékességét nem lehet kikötni(de ha ki is lehetne, ki lenne az a hülye aki megteszi, mivel a két legleterheltebb bíróság az egész országban), másrészt nem ez az egyetlen hiba benne...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!