Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » "Alternatív" esküvői buli. Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Alternatív" esküvői buli. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Nem akarunk nagy, rongyrázós, hagyományos lakodalmat, viszont szeretnénk együtt bulizni a barátokkal. Arra gondoltunk, hogy egy szórakozóhely kistermét kibéreljük, lesz szendvics, lehet táncolni, beszélgetni. Viszont az alkoholfogyasztásnak csak egy részét állnánk (egy-két koktél vagy pohár bor), a maradék "önköltséges". Mi egyáltalán nem iszunk és a barátaink között is van olyan (sok szoptatós, terhes kismama :D), aki valószínűleg csak üdítőt inna.

Nászajándékot viszont egyáltalán nem kérünk, csak azt, hogy jöjjenek el és érezzük jól magunkat.

Mi a véleményetek erről. Te eljönnél egy ilyen "esküvőre"?


2013. febr. 8. 12:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem itt többen kicsit félreértették, amit írtál és úgy gondolják, az esküvő után szélnek lesz eresztve a rokonság és csak a haverok maradnak bulizni. :D


Szerintem jó ötlet amit írtál, nem feltétlenül kell nagy lagzit csinálni. Én ezt úgy tudnám elképzelni, hogy van többféle szendvics, esetleg ha belefér, akkor hidegtál, üdítő, esetleg egy kis sör, vagy bor, azt ki lehet rakni az asztalra. Rövidet, vagy koktélt meg egy-két alkalommal körbe lehet kínálni, aztán ha még valaki akar inni, az megveszi magának. Meg persze zene, tánc. Szerintem korrekt így.

2013. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, pont erre gondoltam! Nem nagy a család, a legtöbbjükkel nem is tartjuk a kapcsolatot, akivel igen, az ott lesz a szertartáson meg a vacsorán.
2013. febr. 8. 13:32
 13/32 anonim ***** válasza:
63%
12-es vagyok, még annyi, hogy én azért valami sütifélével is megkínálnám a vendégeket. Azt sem muszáj venni, nálunk pl. a család fogott össze és megsütöttük együtt, pedig nekünk "hagyományos" lagzink volt, hagyományos menüvel. :)
2013. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
12%
Általában fordítva szokták csinálni: Az esküvő napján a közeli családdal vacsora, aztán kicsit később egy külön buli a barátokkal. De ti tudjátok.
2013. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
42%

Nekem egyedül az önköltséges alkohol nem tetszik az egészben. Félreértés ne essék, nem vagyok alkoholista, de egy esküvőn vagy ilyen eseményen lehet, nemcsak 2 pohár bort iszom, hanem picivel többet is akár... de az nekem taszító, hogy na most akkor perkáljak, ha esetleg egy-két pohárral többet innék. Ha egyébként sem iszogatós a társaság, akkor inkább a mennyiséget kellene csökkenteni sztem.

A többi részével semmi gond. Nekem sem feltétlenül hiányozna a többfogásos klasszikus menü a különülős asztalokkal meg a csicsával.

2013. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
78%
Nekem ez nagyon tetszik, szívesen csinálnék hasonlót!
2013. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
93%

Simán mennék, sőt, csinálnék is hasonlót magunknak. Hozzáteszem, nálunk mindenki bulizós, tehát ebből nem lenne gond.

De mindig jönnek az ellenvélemények egy ilyen kérdésnél: Ha csendes vacsorát terveztek, akkor az a baj, mert mi lesz a bulizósokkal, ha bulizást, akkor meg az.

Azt érdemes nézni, hogy milyen a meghívott társaság. Sokaknál vegyes, akkor szoktak kétszer ünnepelni. Szerintem jól van ez így. Volt olyan, hogy a házaspár baráti körébe tartoztam, a csendes vacsin a közeli rokonok vettek részt, idős szülők stb. A következő hétvégén pedig nekünk, a barátoknak tartottak egy kerti bulit.

2013. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez rólatok szól, ha nektek így jó, akkor csináljátok így, aki el akar jönni ott lesz a buli minőségétől, helyszínétől függetlenül aki meg nem arra nincs is szükségetek. Fotóztam már szórakozóhelyre szervezett "esküvői bulit" és teljesen jó volt még én is jól éreztem magam, pedig én elvileg ugye nem azért vagyok ott. Mondjuk inni én sem ittam, de ugye én más okokból (vezetek, dolgozom).
2013. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
53%
Nincs vele gond, de az önköltséges alkohol elég visszatetsző, ne haragudj. Nekem ugyan hagyományos lagzim volt, de eszembe nem jutott volna a vendégekkel fizettetni a fogyasztást.
2013. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Nekem meg a menyasszonytánc a visszatetsztő, meg az alapján meghívni az embereket, hogy ki mennyit ad ajándékba és "mennyi jön vissza" a költségekből. Nem vagyunk egyformák.
2013. febr. 8. 14:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!