Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fiatalkorúak köthetnek házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalkorúak köthetnek házasságot? (bőveben lent)

Figyelt kérdés

17 évesek vagyunk mind a ketten, és arra lennék kíváncsi hogy köthetünk e házasságot, vagy meg kell várnunk még mind a ketten 18 évesen leszünk vagy legalább az egyik fél...Mármint történt e változás azok óta hogy az a törvény volt, amennyiben a szülő beleegyezik lehet házasságot kötni.

azt tudom hogy szülői beleegyezés kell, de azt nem, hogy mégis mennyit kell érte fizetni, pedig nagyon fontos lenne, hogy mégis mennyit kérhetnek el maximum mármint nem lenne az fontos ha neme egyházi az is elég lenne ha hivatalos csak hogy könnyebb legyen az együttélés.Mert hát elég messze vagyunk és nehézkes a találkozás. A szülők bele mennének csak így, hogy azt sem tudom mennyit kell perkálni, így nehezebb...Én ösztöndíjas tanuló vagyok szóval 21 ezret tudok bele fizetni de nem tudom az elég e hozzá mert egyikőnk sem gazdag. Tudnátok nekem segíteni?



2012. okt. 17. 20:40
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

ahogy elnézem, az első adta az egyetlen olyan választ, ami hasznos is a konkrét kérdés szempontjából.

Alátámasztom, hogy csak a gyámhivatal engedélyével lehet házasodni. Ha a szülők támogatják, az segítség, de a gyámhivatal dönt. És mire dönt, lehetséges, hogy be is töltitek a 18-at. Tényleg, mikor töltitek a 18at?

2012. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
58%
Szia én nem foglak kioktatni hanem válaszolok neked hátha ez is segít egy kicsit.Anyagi téren nem drága maga az esküvő ha hétköznap csak két tanúval mentek be akkor ingyenes.Igen a gyámhívatal ad ilyen esetben engedélyt nektek a házasságra de megkérdezik a szülőket is és veletek is elbeszélgetnek hogy elég érettek vagytok e.Nem tudom segítettem e vagy sem.Ne törödj senkivel aki bánt titeket ezen én is keresztül mentem mikor 17 évesen terhes lettem és megszültem a fiam aki már lassan 15 éves .És képzeld még mindig az apukájával együtt vagyunk tavaly volt az esküvőnk.Szóval csak annyi legyetek együtt nagyon boldogok Üdv Zsani
2012. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
67%

Meg mindig nem kaptunk egy felnott ertelmes valaszt hogy miert nem akartok eggyutt lakni miert fontos nektek a hivatalos eskuvo?

Kulonben egy katolikus papa szivessen osszead titeket iga az csak a csaladnak ervenyes es nektek az allamnak nem.

De inkabb menj nezz korbe a vilagban hatizsakkal azsia afrika gyonyoru es sokat tanulhatsz ott uj baratokat szerezhetsz es mas ember lessz beloled. Itt ahol lakom a 18 evesek elmenek felfedezik magukat egy ev szbadmunka valami messze orszagban es tanuljak a nyelvet nem hazasodnak.

En is 18 evessen mentem ferjhez a csalad nyomasara el is valtunk egy par even belul felnottek lettunk es radobbentunk mit is keresunk itt elkezdunk elni mindketten egymas nelkul.

Az en nagylanyom 19 eves jovore elutazik egy evre azsiaba arvahazat epiteni es nyelvet tanulni.Pedig mar 3 eve ugyanaz a fiu udvarol neki de o tanult az en peldambol es eloszor eletttapasztalatot szerez mielott lekoti magat a hetkoznapokban.

2012. okt. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 18. 19:37
 35/36 anonim ***** válasza:
Valóban valaki írta feljebb, hogy a gyámhivatali eljárás nagyon hosszú, szóval jó eséllyel betöltitek a 18-at mire vége. Én is 17 voltam, amikor megismertem a párom. 6 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt is lakunk és jövőre lesz az esküvő:)
2012. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Nahát kedves utolsó, nagyon sok boldogságot kívánok nektek.:)
2012. okt. 25. 21:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!