Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fiatalkorúak köthetnek házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalkorúak köthetnek házasságot? (bőveben lent)

Figyelt kérdés

17 évesek vagyunk mind a ketten, és arra lennék kíváncsi hogy köthetünk e házasságot, vagy meg kell várnunk még mind a ketten 18 évesen leszünk vagy legalább az egyik fél...Mármint történt e változás azok óta hogy az a törvény volt, amennyiben a szülő beleegyezik lehet házasságot kötni.

azt tudom hogy szülői beleegyezés kell, de azt nem, hogy mégis mennyit kell érte fizetni, pedig nagyon fontos lenne, hogy mégis mennyit kérhetnek el maximum mármint nem lenne az fontos ha neme egyházi az is elég lenne ha hivatalos csak hogy könnyebb legyen az együttélés.Mert hát elég messze vagyunk és nehézkes a találkozás. A szülők bele mennének csak így, hogy azt sem tudom mennyit kell perkálni, így nehezebb...Én ösztöndíjas tanuló vagyok szóval 21 ezret tudok bele fizetni de nem tudom az elég e hozzá mert egyikőnk sem gazdag. Tudnátok nekem segíteni?



2012. okt. 17. 20:40
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
De iskolába ugyanúgy járnánk és így a szüleim is jobb szemmel néznének rám is és őrá is. Sokkal jobb lenne és én nem mondtam hogy nem bírok várni, de nem is ez volt a kérdés.
2012. okt. 17. 20:52
 12/36 A kérdező kommentje:
harmadik 20:50-es és 20:51-es köszönöm a válaszokat sokat segítettetek :)
2012. okt. 17. 20:53
 13/36 anonim ***** válasza:
87%
Gratulálok a kedves szülők ostobaságához is..
2012. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
2012. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
95%
kitalálom, vallásosak vagytok és szexelni akartok? :D Máskülönben nagy butaság gyerekként összeházasodni, mikor annyi minden alakul még a felfogásodban.. most azt hiszed hogy nem, már teljesen kiforrott a személyiséged. Hát igen, mindenki azt hiszi.
2012. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
a tortenetben benne van a C faktor
2012. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Nem a szexről szól a szerelem teszem hozzá, és egyébként semmilyen anyagi vonzata nincs az egésznek, csupán szeretjük egymást és együtt akarunk lenni.Bírunk várni a házassággal, és minden mással is.Egyébként volt aki segített nem kell nevelő tanácsokat adni, abból is kapok eleget.Nem tartom magam felnőttnek, nem vagyok még az, és sok felnőtt sem tud annyit mint egy értelmesebb gyerek úgyhogy nem kell alábecsülni mindenkit. Egyébként voltak pszichológiai vizsgálataim, miszerint érettebb vagyok a koromnál, éppen azért mert már ez egészen kiskoromban észrevehető volt.Ezt a saját anyám is észrevette rajtam.És lehet a szülőket is okolni azért mert bíznak a gyerekükben, mert nem tettek olyat amiért nem bíznának benne, szóval minden családban más a szitu nem kell lefikázni a másikat, csak egy kérdés volt az egész elvégre erre szolgál ez az oldal.A kor meg szerintem nem számít, mert nincs korhoz kötve, kik írhatnak és hova.
2012. okt. 17. 21:22
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tartom magam felnőttnek" "bírunk még várni a házassággal"


Akkor mi is van?A házasélet felnőtteknek való. Nehézkes a találkozás..tehát nem hogy nem éltek együtt, de még ritkán is találkoztok?


Miből fogjátok magatokat fent tartani? Hol fogtok lakni? Fogalmad sincs az életről, te is csak az elváltak táborát fogod megerősíteni mikor rájössz, nem ennyire rózsaszín habcsók ez a dolog. Nincs anyagi vonzata? Miért, nem a szülők fognak eltartani?

2012. okt. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha én szülő lennék, valahogy nem tudnám jó szemmel nézni, hogy a gyermek 17 évesen házasságot köt.
2012. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
44%
Térjünk vissza erre a kérdésre mondjuk 6. év múlva.
2012. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!