Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fiatalkorúak köthetnek házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalkorúak köthetnek házasságot? (bőveben lent)

Figyelt kérdés

17 évesek vagyunk mind a ketten, és arra lennék kíváncsi hogy köthetünk e házasságot, vagy meg kell várnunk még mind a ketten 18 évesen leszünk vagy legalább az egyik fél...Mármint történt e változás azok óta hogy az a törvény volt, amennyiben a szülő beleegyezik lehet házasságot kötni.

azt tudom hogy szülői beleegyezés kell, de azt nem, hogy mégis mennyit kell érte fizetni, pedig nagyon fontos lenne, hogy mégis mennyit kérhetnek el maximum mármint nem lenne az fontos ha neme egyházi az is elég lenne ha hivatalos csak hogy könnyebb legyen az együttélés.Mert hát elég messze vagyunk és nehézkes a találkozás. A szülők bele mennének csak így, hogy azt sem tudom mennyit kell perkálni, így nehezebb...Én ösztöndíjas tanuló vagyok szóval 21 ezret tudok bele fizetni de nem tudom az elég e hozzá mert egyikőnk sem gazdag. Tudnátok nekem segíteni?



2012. okt. 17. 20:40
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Tegyük hozzá, hogy nem kértem anyáskodást senkitől.Az anyám támogat engem és őt is az ő anyukája a szüleivel jól kijövök ha náluk vagyunk is, és szinte ő már itt lakik nálam, egy egy hétre néha ha haza megy és általában akkor én is vele tartok.Ezek már tényleg nem rátok tartoznak egyébként komolyan.
2012. okt. 17. 21:32
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. Azt írod, hogy messze vagytok egymástól, nehézkes a találkozás, emiatt akartok összeházasodni. De közben meg azt is írod, hogy ugyanúgy járnátok iskolába. Akkor miben változtatna az, ha össze lennétek házasodva? Ugyanúgy nem találkoznátok, hisz a szüleitektől függtök mindketten, iskolába jártok, nem tudjátok magatokat fenntartani! Akkor mi értelme összeházasodni? Nem a papír fogja megváltoztatni ezt a helyzetet, hanem az, ha majd kijárjátok az iskolát, elkezdtek dolgozni, lesz egy stabil anyagi hátteretek, be tudjátok vállalni azt, hogy ketten fent tudjátok magatok tartani szülői segítség nélkül. Akkor el lehet kezdeni gondolkozni ezen a dolgon, de addig semmi értelme. Házasság nélkül is lehet együtt élni, de ahogy látom, nektek még ez se jönne össze, ha amúgy se tudtok sűrűn találkozni. Akkor meg komolyan, mi értelme lenne? 17 évesen én is azt hittem, hogy az akkori barátommal fogom leélni az életem, mégse így lett. Azóta eltelt 6 év, van egy párom akivel 4 éve együtt vagyok, és jövőre lesz lehetőségünk összeköltözni, pedig mindketten dolgozunk, párom már 6 éve, én meg 1,5 éve végeztem a főiskolán, és azóta dolgozok. Hidd el, hogy hülyeség az, amin gondolkoztok, és lehet, hogy nagyobb lenne a végén a csalódás, és egy csomó papírmunka meg minden lenne, mire elválnátok, és ezt nem rosszindulatból mondom. Ha tényleg ennyire szeretitek egymást, akkor kitartotok egymás mellett, és pár év múlva, ha adottak lesznek a lehetőségek, akkor összeköltöztök, megtapasztaljátok hogy tudtok egymás mellett élni a mindennapokban, hogy viselitek egymást (teljesen más együtt élni valakivel, mint néha együtt aludni meg pár napot vele tölteni), és akkor majd jöhet a házasság.
2012. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

mi a fő motivációtok a házasságkötésben? anélkül is együtt lehettek, elvégre a szülők nem tiltják.


komolyan nem értem minek 17 évesen házasodni!?

2012. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

"csak hogy könnyebb legyen az együttélés.Mert hát elég messze vagyunk és nehézkes a találkozás"


Hmmm.... és ha összeházasodtok, akkor könnyebb találkozni, vagy mi a franc?! o.O

Nem lenne egyszerűbb simán összeköltözni?!


Te tanulsz, a párocskád szintén, saját magatok sem tudjátok eltartani.

Ezért nehézkes a találkozás: nincs rá anyagi forrásotok, egyszerűen egy ro.hadt buszjegyet nem tudtok kifizetni.


Ezen meg a házasság sem segít. Aki menne a családjához, az fog éppen hisztizni, és előbb-utóbb komoly veszekedések lesznek a fránya anyagiak (illetve azok hiánya) miatt.


A gyereket meg még pár évre felejtsétek el. A GYED-hez pl. kell két év munkaviszony. Gondolom, ezzel sem vagytok tisztában. :S

2012. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Nem mindenki azért szül gyereket, hogy pénzt kapjon utána, ha ide költözne a barátom, akkor ide járna iskolába is, és ő is kapná ugyan úgy az ösztöndíjat és a gyakorlati pénzt szóval nem lennének anyagi gondjaink.6 éve eljárok nyári munkára és kikerítem magamnak aki mell, még be is iskolázom magam. Lenne hol laknunk nem feltétlenül szülőknél, ugyanis van egy házunk üresen, amíg nem lenne saját addig el élhetnénk ott.Gyereket tudnánk mire vállalni, de még előbb az iskola nem értem mi a bajotok velem, hogy feltettem ezt a kérdése.elvégre nem mondtam semmi rosszat evvel.Mások is házasodtak már össze fiatalon.Azokat kellene fikázni szerintem akiknek nincsenek meg azok amik nekem megvannak.Itt nem az a lényeg, amiket itt felsoroltatok, hogy miből tartanánk el magunkat, mert meg oldanánk, és egyébként választ kaptam a kérdésem és köszönöm is mert erre nem volt elég alkalmam megköszönni akik segítettek nekem.Több választ nem kérek köszönöm.
2012. okt. 17. 21:49
 26/36 anonim ***** válasza:

Csak figyelmeztetnek, hogy ne kövesd el ezt a hibát.

Na jó aztán abban a pár hónapban amíg nincs ösztöndíj majd vegetáltok? Ne sértődj meg de látszik a válaszaidból, hogy még nagyon fiatal vagy és fogalmad sincs a valós életről.

2012. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Bocs de nem vagyok félénk kimenni a kertbe, állatokat tartani, falun nőttem fel.És dolgozni se félünk elmenni, eddig is abból találkoztunk, hogy eljártunk dolgozni suli mellet.Az együttlakást is megoldottuk. Nem értem mi evvel az a nagy baj.:( végeztem itt
2012. okt. 17. 22:00
 28/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Véleményeket kérdeztél, megkaptad.

Én tudom, hogy a szerelmes embernek hiába beszél bárki, bármit, saját tapasztalatomból. Remélem, te nem fogsz így járni, kívánok nektek sok boldog, hosszú házasságban eltöltött éveket!

2012. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
köszi
2012. okt. 17. 22:01
 30/36 anonim ***** válasza:

Hát én csak annyit tudok mondani ha nagyon akarjátok akkor csináljátok, ne másokra hallgassatok hanem magatokra, persze azért érdemes másokat is meghallgatni.

Ha olyanok vagytok ahogy elmesélted akkor én csak sok boldogságot tudok kívánni nektek.

Amúgy mindenkinek magánügye mikor házasodik.

2012. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!