Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fiatalkorúak köthetnek házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalkorúak köthetnek házasságot? (bőveben lent)

Figyelt kérdés

17 évesek vagyunk mind a ketten, és arra lennék kíváncsi hogy köthetünk e házasságot, vagy meg kell várnunk még mind a ketten 18 évesen leszünk vagy legalább az egyik fél...Mármint történt e változás azok óta hogy az a törvény volt, amennyiben a szülő beleegyezik lehet házasságot kötni.

azt tudom hogy szülői beleegyezés kell, de azt nem, hogy mégis mennyit kell érte fizetni, pedig nagyon fontos lenne, hogy mégis mennyit kérhetnek el maximum mármint nem lenne az fontos ha neme egyházi az is elég lenne ha hivatalos csak hogy könnyebb legyen az együttélés.Mert hát elég messze vagyunk és nehézkes a találkozás. A szülők bele mennének csak így, hogy azt sem tudom mennyit kell perkálni, így nehezebb...Én ösztöndíjas tanuló vagyok szóval 21 ezret tudok bele fizetni de nem tudom az elég e hozzá mert egyikőnk sem gazdag. Tudnátok nekem segíteni?



2012. okt. 17. 20:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

először is rosszul tudod: szülői engedély nem kell, csak gyámhivatali (aki megkérdezi a szülőt is, de nem az lényeg nekik)


amúgy nem fogom fel, ha a szülők is támogatják, akkor miért nem ér rá még egy évig?

2012. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%
Igen, kell szülői beleegyezés. Az egyházi nem elég, hiszen az nem hivatalos, csak az anyakönyvvezető előtt kötött. Elég körülményesen fogalmazol egyébként. Miért annyira fontos, nem tudtok várni egy évet?
2012. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
53%
a válást mikorra tervezitek??
2012. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Miért ennyire fontos? Még nagyon fiatal vagy, várj még pár évet.
2012. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Hát mivel tanköteleseb vagyunk, és ezért gondoltam, hogy kell szülői felügyelet de ezt csak régebben hallottam, mert mások is voltak már így, de velük már nem tartom a kapcsolatot, és azért kérdeztem, hogy lehetséges e egyáltalán és mennyit is kellene rászánni, mert a szülőket nem akarjuk evvel terhelni és valahogy összeszednénk.Mert ha úgyis az lesz a vége miért kell egyáltalán várni rá ha lehetséges a közeljövőben is. :)
2012. okt. 17. 20:48
 6/36 A kérdező kommentje:
Nem tervezünk válást, későbbre már a babát is elterveztünk de nem erre vagyok kíváncsi mint leírtam.
2012. okt. 17. 20:49
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Miből élnétek és hol?

Gondolom szülők pénzéből, tehát terhelnétek őket...

2012. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
89%
Jajj, de nagyon gyerek vagy még...
2012. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Te még nagyon gyerek vagy, ne haragudj. Menj be a helyi okmányirodába és kérj időpontot és megmondják a helyi árat.
2012. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Bemenni az anyakönyvi hivatalba két tanúval,nem kerül semmibe,de együtt élni papír nélkül is lehet.
2012. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!