Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Karib tengeren, tengerparti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Karib tengeren, tengerparti esküvőben milyen tapasztalatok van?

Figyelt kérdés
Jövőre tervezzük , vagy kuba , barbados, dominika között akarunk választani. Esteleg tapasztalatok tanácsok a szigetekről , melyik lenne ideálsibb és miért?!

2012. aug. 8. 13:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy a két opció közül ezt választjátok. Logikusabb. Nászút is benne van, összeg ugyanannyi. Pont olyan, mint hogy spórolás szempontjából az urnás temetést választják a hagyományos helyett. (Márahol engedélyezik, mind a kettőt.)

Egyébként én is inkább kettesben mennék a barátommal egy egzotikus helyre, minthogy a rokonokkal egy hagyományos esküvőt végigszenvedjek.

Sok boldogságot!

2012. aug. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
76%

az kímélne meg legjobban a hercehurcától, ha itthon bemennétek farmerban a papírt aláírni, aztán kinn meg egy jó kis nászút. bunkók letudva, nászút letudva. :)


csak zárójelben: az országok nevét nagy betűvel illik írni...


amúgy tényleg nem sok átlag netező utazgat Kubába és Barbadosra esküvőt tartani... kicsit talán úgy tűnik mintha nagyzolnál, hiszen az utazás rovatban is feltehetted volna a kérdést.


nálam romantikus utazás keretében szóba jöhetne még Bali, és a Maldív szigetek. utóbbi nagy álmom.

2012. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért ne nézegethetné ezt az oldalt átlagos körülmények között élő, vagy akár gazdag.


Miért pont ezt a hármat nézted ki? Én Balit ajánlanám, ott nagyon otthon vannak ebben, igazi nászutas paradicsom. Hogyha tényleg nem bánt hogy nem lesz ott a rokonság, akkor kifejezetten jó, egyben nászút is! Tényleg spórolás, nem kell 150 harmasunokatestvért vendégüllátni.

2012. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
50%
Nézegetheti gazdag is ezt az oldalt, csak írtuk, hogy nem ez a jellemző többségében. :)
2012. aug. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
53%

Vannak hivatalos oldalak a házasságkötés menetéről.

Van olyan opció, hogy magyar állampolgárok esküvője külföldön.

Viszont ebben az esetben a magyar anyakönyvvezető oda-vissza útját, elszállásolását, étkeztetését és állnotok kell.


Utána nem kell itthon anyakönyveztetni (honosíttatni), mert a magyar csjt. szerint magyar anyakönyvvezető adott össze titeket. Ezesetben a helyszín tökmindegy.


Írtad, hogy így nem drágább, mintha nagy lagzi lenne Mo.-n. Ez igaz lehet, nem tudom az árakat, azt viszont kalkuláld bele, hogy a lagziból sok vissztérül a nászajándékok, menyasszonytánc, stb. által.

Én tuti egy kanyiló vasat nem adnék olyan rokonnak, aki azért külföldön esküszik, mert nem akar engem, meg a családomat meghívni.

2012. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
80%

Itthon ennen nincs nagy divatja. Külföldön inkább.

Mi Hawaiira mentünk nászútra és ott akartunk összeházasodni. És kb 3-5000 dollárból kijött volna, de akár még olcsóbban is (azt hiszem a legolcsóbb 800 dollár körül volt). Attól függ, mit szeretnél belerakatni. Valóban nagyon hangulatos, meghitt és egy igazi élmény lehet. Sőt, képzeld csak el a hangulato fotózást a tengerparton! Vagy a videót amint megható ukulele számot játszanak miközben bevonulsz!

Csak mi végül azért nem döntöttünk úgy, mert:

- elég macerás a lepapírozása: szükséges papírok beszerzése, lefordíttatása, X idővel előtte kiküldeni, engedélyt megvárni, majd az esküvő után az egész visszafelé, mert itthon honosíttatni kell

- menyasszonyi ruha kivitele: bár felviheted kézben a repülőre (legtöbb szabályzat engedi), de akkor is macerás. Illetve mivel kis esküvő, ezért egy nagy ruha nem igazán illett volna én pedig nagyon szerettem volna egyszer királynőnek érezni magam. Vagy ott választassz ruhát de gondolom nem azzal akarod tölteni a napjaid-heteid, hogy ruha után rohangálsz

- illetve a "bunkó" rokonok azért csak szeretnek és azért csak megérdemlik, hogy megünnepeljük együtt ezt a szép eseményt

- még egy pont, képzeld csak el: kirepültök, első pár napban összeházasodtok (mert ha a végére rakjátok, akkor egész végig ezzel fogtok foglalkozni), megvan minden, romantikus bevonulás, igen-igen, gyűrű, perzső és egy pici torta. Majd visszamentek a hotelszobátokba és lementek strandolni. Az olyan illúzióromboló...hogy fél órája házasodtunk össze. Egy rendes ünnepség valahogy jobban passzolna. De ezt mindenkinek egyéni ízlése.


De ha megcsináljátok, akkor érdemes a hotelek által leszervezett esküvőt megcsinálni. Nekik vannak "bejáratott", gyönyörű, romantikus helyeik, zenészük, fotós, ügyintézés stb minden egyben.

2012. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. aug. 10. 07:14
 28/30 anonim ***** válasza:
54%

# 26 vagyok. Nem tudom miért lettem lepontozva, csak leírtam az én tapasztalataimat erről.

És nem álltam egyik oldalra sem, mindenki olyan esküvőt szervez, amilyet Ő szeretne...

2012. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom, már régebbi a kérdés, de azért mondanivalóm lenne :)

Félig kubai vagyok, úgyhogy tapasztalatból mondom neked: Ne akarj Kubában házasodni. Hiába vagy az 5 csillagos luxusszállóban, akkor is van egy csomó dolog ami hiányzik...pl. van hogy hetekig nincs paradicsoma az étteremben, vagy épp nem tudnak marha húst felszolgálni.

Ezen kívül folyamatosan lehet számítani spontán, de annál hosszabb ideig (órákig) tartó áramszünetekre számítani.


Nyilván nem esne jól neked, ha megrendeled előre, hogy mi legyen az esküvői menü és hirtelen nincs valami hozzá, és ez pont aznap reggel derül ki, vagy este menyasszony tánc közben elsötétül minden, esetleg bevonuláskor leáll a zene,mert hirtelen áramszünet van.


Nem olvastam végig az összes választ, nem tudom pontosan hogy tervezed, de szerintem egy esküvőn amit mondtam, nagyon nem fér bele, mint kockázati tényező...nyaraláson még oké, de esküvőn nem. (És ez egy 5 csillagos hotel...a nép helyzete olyan, mintha Kongóban járnál :S)

Esetleg nászút Kubában :)

2012. okt. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
54%

A legegyszerubb es legolcsobb megoldas itt M orszagon osszepapirozni 10 perc alatt az anyak hivatalban ingyen.

Aztan irany Bali Tajfold pl tobbszor jartam ott hatizsakkal sok eskuvot lattam a tengerparton stb ott tarthattok egy szep eskuvoi ceremoniat egy hajoskapitannyal hotel tulajjal stb a tengerparton igy a honositasra szant tobb 10 ezer forintot forditasi hitelesitesi dijjat megsporolod es lessz naszut es ceremonia is.

2012. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!