Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért tartjátok fontosnak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

General kérdése:

Miért tartjátok fontosnak az esküvőt?

Figyelt kérdés
Mi az a plusz, amit ad? Ami nem ugyanaz, mint esküvő nélkül.

2012. aug. 8. 10:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem inkább érzelmi része van. Apámék elváltak, de én ennek ellenére hiszek a házasság intézményében. Nincs kifogásom az élettársi viszony ellen, de én így éreztem teljesnek a kapcsolatunkat. Mindig a helyesíráshoz tudom hasonlítani. Ki menni. Ez így helytelen, bár el tudod olvasni. Kimenni, így a helyes, mert ez a két szó összetartozik. Nekem valahogy ilyen a házasság is. Nem tudom jobban megfogalmazni. Az összetartozást erősíti meg még jobban számomra. Fiúm, élettársam, barátom sok lehet, de férjem jobb esetben csak egy.
2012. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%
Nekem papírok nélkül még most is biztos a kapcsolatom, de nekem az élettársi kapcsolat hosszú távon nem elköteleződés. Vágyom a teljességre, és ebbe a házasság is beletartozik. Nem mondom, hogy nagyobb biztonság, mert abból is ki lehet lépni, és nem azon múlik a kapcsolat erőssége, én csak jogilag akarok teljességgel hozzá tartozni. Régies felfogásom van, nem zavar, ha mások házasságon kívül szülnek, de én úgy nem akarok. Ha idő előtt jönne a gyerek, sebtiben egybekelnénk.
2012. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mi 15 év és 2 közös kisgyerek után házasodtunk össze. Hogy miért? Mert akkor éreztük azt, hogy eljött az ideje.

Semmi nem változott bennünk, közöttünk, körülöttünk, de mégis minden más lett.

Már nem a párom, hanem a férjem, és ezt nagyon jó kimondani.

Megváltoztattam a nevemet, és nagyon büszke vagyok rá, hogy -né lehetek.

ÉS akár hiszed, akár nem, másképp néznek az emberre ha a gyerek is veled van és -néként mutatkozol be. (többször voltam már kórházba a gyerekekkel, és amíg lánykori néven futottam mindig megkérdezték, hogy a gyerek apukáját vagy mást írjanak legközelebbi hozzátartózónak, most pedig automatikusan a férjem telefonszámát kérték)

2012. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!