Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért tartjátok fontosnak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

General kérdése:

Miért tartjátok fontosnak az esküvőt?

Figyelt kérdés
Mi az a plusz, amit ad? Ami nem ugyanaz, mint esküvő nélkül.

2012. aug. 8. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Szeretek tárgyilagos lenni, szóval:

- megváltoznak az elnevezések: férj-feleség

- névvel jelezheted, hogy te már foglalt vagy, (jó esetben) megértik ezt olyanok, akik egyébként próbálkoznának

- státusz: egyeseknél többet-jobbat jelent egy házas barát/munkatárs/akárki, mint egy élettársi viszonyban levő

- biztonságosabb jogi háttér: nem kell apasági nyilatkozat; jogi papírok, hogy bizonyítsd az együttélést, senki nem léphet le szó nélkül az egész közös hóbelevanccal

2012. aug. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Mert azt mondhatom, hogy a férjem és nem a gyerekeim Apja vagy az élettársam. Mondjuk én nem is szülnék annak a férfinak aki nem vesz el.
2012. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

A magam részéről egy megerősítésnek tartanám gyerekvállalás előtt, meg hogy olyan igazi család legyen a család, vagyis a gyereknek apja és anyja legyen férj+feleség. És ne az ilyen laza kapcsolatok legyenek népszerűek, amit csak úgy felbontanak, ha jön egy lényegtelen harmadik. A válást határozottan ellenzem. Aki elköteleződik, házasodik, az jól gondolja meg. Aki nem biztos magában, az nem házasodjon. És aki nem házasodik, annak párjának jelzés, hogy annyira nincs megbecsülve, csak úgy vele vannak...


Szerintem a kis titkos csöndes, kevés fős esküvők az igaziak, a nagy felhajtást nem csípem. Az másoknak való...

2012. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
OK. A jogi hátterével tisztában vagyok. De gondolom sok lány nem azért áhítozik megházasodni, mert később kölcsönt akar felvenni... :)
2012. aug. 8. 10:21
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Még az 1-höz kiegészítésként: másképp van az öröklés és számít a vagyonközösség is (pl. amíg otthon vagy a közös gyerekkel, egy fillért nem keresel, házasságban ezt a munkát elismerik azzal, hogy minden szerzett jövedelem közös). (És itt most nem arra akarok kilyukadni, hogy lusta nők eltartatják magukat!!)


Emelett az esküvő a végleges elköteleződés SZÁNDÉKÁT jelenti. Nem garancia semmire, de ha a szándék sincs meg, ott már baj van szerintem.


És ami a legfontosabb: akinek valóban nem számít a papír, az aláírja.

2012. aug. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Snapette ***** válasza:
85%
Mert az esküvő egy ígéret, egy nyilvános ígéret, ha úgy tetszik, felvállalás és állásfoglalás, hogy téged választottak.
2012. aug. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

"És ami a legfontosabb: akinek valóban nem számít a papír, az aláírja."


Kivéve ha egyik félnek sem számít, mert akkor nincs mit aláírni.

2012. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Én például egy következő szintnek tartom egy kapcsolatban. Az meg, hogy nem 2 tanúsra vágyom azért van, mert szeretném a rokonokkal, barátaimmal megünnepelni ezt a "szintlépést".


A jogi, és egyéb praktikus dolgok se rosszak amúgy.


Pl gyerekvállalásnál nincs a nevekkel hercehurca, ha válásra/szakításra kerül sor, nem veszekedve önkényeskedve mi döntünk, hanem egy pártatlan bíróság. Egyéb ilyen dolgok.

2012. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

"És ami a legfontosabb: akinek valóban nem számít a papír, az aláírja."


Nem. Mert számára NEM ÉR SEMMIT. Ez olyan, mintha most ügyvéddel íratnék egy nyilatkozatot, hogy szeretem a bundáskenyeret. Teljesen felesleges.


És van olyan, akinek nem "nem számít" a papír, hanem ellenzi.

2012. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, hogy hülyeség lesz másnak amit írok, de nekem életem legszebb napja volt az esküvőm. Tudod szép ruha, mindenki minket ünnepelt, buliztunk, mindenki ott volt akit szeretek.

Gyönyörű emlék. Nekem sokat számít, hogy aki mellettem van azt úgy hívhatom, hogy a férjem, nem pedig: barátom/vőlegényem/élettársam.

2012. aug. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!