Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Volt már valaki közületek egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már valaki közületek egy igazi falusi, sátras lagziban? Hogy érezte magát? Körülbelül hány fős volt a vendégsereg? Milyen programok, fogások voltak?

Figyelt kérdés
Tudom, kicsit sok a kérdés, de nagyon kíváncsi vagyok. :)

2012. júl. 16. 14:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon bejött. kb. 100an voltunk. pörkölt krumplival, hidegtál, saláták, táncoltunk, mulattunk, ott már mindenkinek mindegy volt, cipő nélkül mindenki! :)) Családias hangulat volt, de iszonyat jó:))))) volt tombola, és a szerelmes pár kaparós sorsjegyeket kaparászott :DDD
2012. júl. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hú, biztos jó lehetett. :)

Szerintem hangulatosabb lehet egy városi, éttermi ünnepségnél. Bár társaságfüggő. :)

2012. júl. 16. 15:04
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is sátras volt annak idején 1983-ban. 70-en voltunk, augusztusban volt. Nagyon jó volt. Életem legboldogabb napja volt. Kaja: délután kettőkor hidegtál (mindenféle sült,rántott,töltött hus,zöldség,köret, sütik, italok.) Vacsi: este nyolckor: Húsleves, töltött káposzta, pörkölt több fajta, rántott, töltött húsok köretekkel, sütik, italok minden mennyiségben. A zene: cigányzenekar húzta, nagyon jól. Szerintem mulatni csak arra lehet. Végig vonultunk a falun, amig elmentünk a házasságkötőterembe és utánna a templomba, a zenekar is kisért bennünket. Az utcán sok volt a kiváncsiskodó, azokat két férfi és két nő rokon kinálgatta pálinkával, sörrel borral, sütivel egész uton. (Jó messze volt a házasságkötőterem.) Gyönyörü holdvilágos éjszaka volt, egésznap ezerrel sütött a nap.

Szóval szerintem sokkal hangulatosabb otthon egy sátras lagzi, de sokkal strapásabb is. Mindent nekünk kellett megcsinálni. A csigatésztát már elkezdtük 2-3 héttel előtte sodorni, a rokon asszonyságok összejöttek és sodortuk a csigát. Magadnak kellett (akkor még) levágni a tyukokat, kakasokat, disznót, magadnak kell a rokon asszonyok segitségével már egy héttel előtte elkezdeni sütni a sütiket és majd pénteken betöltögetni őket. A sátrat már szerdán felállitották, utánna a fiatalok szépen feldíszítették, bebútorozták. Szóval jó ha van hely, van segitség ezekhez a feladatokhoz, mert egyedül nem vagy képes mindent egy-két hét alatt megcsinálni. Igaz ma már megveszik a bolti csigát, a bolti húsokat és a bolti sütiket, meg elmennek egy koliba vagy bárhová és elibéjük teszik amit kérnek, de annak nincs hangulata. Ebben az is olyan jó hangulatos volt, hogy már előtte 2-3 héttel összejött a közelebbi rokonság, szomszédok, ismerősök, akik persze hivatalosak voltak és mindenki felajánlotta a segitségét, férfiaktól, nőktől, fiatalokig. Ma is olyan jó visszaemlékezni ezekre a vidámságban eltelt készülődésekre és az egész lagzira.

2012. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Második, Én is pont ilyen lagzit szeretnék. :)

Jómagam is vidéki vagyok, és igen, tartunk baromfit is, sertést is, magunk vágjuk, dolgozzuk fel. És ez a mindenki mindenkit ismer, mindenki szívesen segít hozzáállás is megadatott szerencsére. :) Éppen ezért tettem fel a kérdést, hogy témába illő instrukciókat kapjak.

2012. júl. 16. 15:38
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam már többször is. Nekem tetszettek és úgy mondom ezt, hogy az egyikben nagyon esett az eső és az sokkal jobb hangulatú volt mint a másik ahol tök jó idő volt. Mindkét lakzi olyan 150-200 személyes volt. A vőfély vezetett játékokat, amik ilyenkor szokásosak.(papucseskű, időutazásos, hány évesen milyen jellemzői vannak a nőnek és a férfinak és ilyen hasonló vicces dolgok voltak. Az ételek: Ebéd-leves, hidegtál, kompót, vacsora-leves, sültek, pörkölt. Az asztalon volt még aprósütemények és sós pogácsa. És éjfél után a hajnali terítés töltött káposzta volt.
2012. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Voltam egyszer, de ilyet soha többet! Falu szélén volt felállítva egy bazi nagy katonai sátor. A kocsikat a pusztaságba parkoltatták, ahová este már nem igazán lehetett kibotorkálni (csodálom, hogy anno a nagyszüleim megtalálták a kocsit sötétben). Éjjel, amikor hideg lett, feltekerték a sátor oldalát, de hát ismeritek a nyitott tereket: úgy lehűlt a levegő, hogy akkor meg meg lehetett fagyni. Menü: valamilyen lábasjószágból leves, szerintem ugyanabból a típusból pörkölt (birka, vagy marha, amit én a lehető legszarabbul készítettek el...miattuk évekig rá sem bírtam nézni az ilyesmire...majd éhen haltam), majd néhány darab egészen szikkadt süti. Volt bor dögivel, de üdítő nem. Hoppárés zene volt...áááá. Nem vagyok se válogatós, se nagyigényű, de ez nálam betette a kaput.
2012. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és mi is vonultunk az egyik városban, ahol a polgári volt. 40 fok volt, nagyszüleiméknek meg kellett állniuk venni az egyik boltban inni. A hivatalban az egyik tömeges násznép jött le, a másik az ajtóban óbégatott már. A röhej, hogy volt, aki vitt tortát, és az nem adott belőle másnak. Mi persze, 3 órát utaztunk bérelt kocsival (vonattal kb 6 óra és még egy kis buszozás lett volna), hát nem tudtunk vinni, szóval nem is ettünk.
2012. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Húha, akkor egy rettentően szervezetlen buliba csöppentetek. :/
2012. júl. 16. 16:36
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam.... SOHA többet. Az ételek minősége kritikán aluli volt, a legnagyobb sárban vonultunk, a kocsit nem volt hol hagyni. A zene túl hangos volt és az énekes keményen piált, ami meglátszott a teljesítményén. Az egészről ordított az olcsóság, a minőség hiánya minden téren. Harmadannyi vendéggel ugyanezt sokkal normálisabban meg lehetett volna ejteni és akkor nem rozsdás padokon kell ülni május este, billengős, viaszosvászonnal borított asztalok mellett.

150-200 vendég volt.

2012. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem is az volta baj, hogy szervezetlen volt, hanem, hogy nagyon spórolós. Legalábbis én így érzem.
2012. júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!