Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy a férfiak nagy többsége manapság még a házasság gondolatátó is irtózik?

Figyelt kérdés
Mi lehet ennek az oka? Talán a manapság olyan bizonytalan munka munkalehetőség? De nekem van egy sokkal rosszabb gyanúm is, ez pedig a vagyonmegosztástól való félelem. Igaz ugyan, hogy manapság már házassági szerződést lehet kötni házasság elött, de ezt a legtöbb nő a bizalmatlanság jeleként értelmezi és ezért vissza is utasítja, mint lehetőséget. Pedig azért valljuk be őszintén, egy válás lehetősége azért mindíg benne van egy párkapcsolatban.Én azt is megértem, hogy a férfiak evvel csak önmagukat védik,bebiztosítják magukat.Válás esetén-különösen ha már gyerek is van-nem akarnak az utcára kerülni hajléktalannak. Szerintem ezt azért meg lehet érteni
2012. jún. 9. 11:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Irtóztak régen is, csak régen a fiatalok 17-20 évesen házasodtak, gyerekfejjel, a szülők mindent elrendeztek, nem volt apelláta. Ma meg inkább 30 körül házasodnak. egy 30 évesnek már nem nagyon lehet megmondani, kit vegyél el, kit hívj az esküvőre stb. Sőt, azt se lehet mondani, h fiam, nősülj, vagy lányom, menj férjhez, mert itt az ideje. Ma már dönthet valaki úgy, h nem házasodik meg és a fiatalok élnek is ezzel a lehetőséggel.
2012. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
28%

Azért nem akarok megházasodni, mert ha rá gondolok, hogy az mit jelent, akkor inkább megyek veszek egy túró rudit a boltban, mert az legalább finom, még ha nem is tart tovább fél percnél, viszont ha romlottat vettem, akkor sem tart tovább fél percnél. Ha valaki egy hűséges kis katonának születik, annak elég annyit mondani, hogy fiam, te most azért mész a lövészárokba, mert a hazádnak szüksége van rád. Nagyon sokat jelent ez a hazának, egy felsőbb jót szolgálsz ezzel. És van, aki ezt nem úgy veszi, hogy ő egy pincsi, akit úgy ugráltatnak, ahogy akarnak, hanem úgy h ő egy hős. Szóval úgy, hogy ezt ő döntötte el, ő egy erős ember, aki bátor. De van olyan is, aki szerint ezek pincsik, akiket az uruk parancsol a harctérre, van, aki szerint ezek nem hősök, pusztán igen keveset értőek az Univerzum működéséből.

24F

2012. jún. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem erről van szó, inkább arról, hogy manapság a csapból is az folyik, hogy ki kell élned magad, neked a legjobb jár, mindig keress jobbat, mint amivel most rendelkezel. Ez ragad meg az emberek fejében, nagyon sokan csak abban a reményben vannak együtt a párjukkal, hogy egy nap majd jön egy tökéletes, hibátlan férfi/nő, szóval nem kötelezik el magukat a mellett az ember mellett, akit szeretnek. Emiatt nem is csak a férfiak, hanem a nők közül is egyre többen félnek megházasodni, húzzák-halogatják, átlátszó mentségeket találnak ki, hogy miért nem esküdnek már meg (pl. az csak egy darab papír, anélkül is lehet szeretni egymást stb.)
2012. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
55%

A válásban keresendő az ok. Váláskor a szerzett vagyon fele megy az asszonynak, plusz a gyerekek+gyerektartás és a lakás kizárólagos használati joga.


Emellett gyakori helyzet, hogy a házasság után vett lakást a férfi fizeti(a spórolt pénzéből), de ugye az is közös lesz, mert 50-50%os tulajdonhányad van a vételi szerződésen, persze a váláskor a kizárólagos használati joggal a lakás az exhez kerül, aki meg nem fogja eladni(miért is tenné) kifizetni a 50%t pedig nem tudja, így a volt férj pénzén a másik ül.


Az pedig, hogy kinek a hibájából lett válás a dologból, az egyáltalán nem érinti a fentieket.


Nos, köszönöm, én ebből nem kérek

25/F

2012. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 eNerdzsy ***** válasza:
78%

12:06-os hoz csatlakozom.

Az van a férfiak - és sok nők fejében is, hogy készen kell lenni egy "jobb és szebb" lehetőségre és ebbe sajnos nem fér bele, hogy egy életre elkötelezzék magukat.

2012. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
58%

az én saját elméletem erről az, hogy nekem nem kell papírt aláírnom azért hogy bizonyítsam, hogy szeretem a páromat. nekem ez visszás. egy érzelmi indíttatásból aláírt vagyoni és jogi szerződés. (WTF?)

egyébként nő vagyok, tehát nem csak a férfiak vannak tele ellenérzésekkel.

nem keresek jobbat, a páromnál jobb ember számomra nincs, kiegészítjük egymást, nagyon jól megvagyunk, és szeretném, ha ő lenne a gyermekem apja. ilyen férfi nem terem minden bokorban, sőt, még a legmagasabb fák tetején is ritkán :)


a vagyonmegosztástól nem félnék, ha arról lenne szó, mert már a kapcsolatunk kezdete előtt volt lakásom. ő a kapcsolatunk alatt vett egy nagyobb értékű autót, de soha nem lennék olyan aljas, hogy bármilyen mondvacsinált indokkal elvegyem tőle azt, amiért keményen megdolgozott és spórolt rá.


láttam már olyan kapcsolatot is, amit pont a papír tett tönkre. én nem kockáztatok.

2012. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem régen azért házasodtak fiatalon, mert nem volt szokás az együttélés. A férfi csak akkor kapta meg, ami kellett neki, ha feleségül vette a nőt. Ma már nem siet ezzel senki, hiszen már a barátnőtől megkap mindent, amire szüksége van: érzelmi hátteret, szexet, takarít, főz, mos rá, alkalmanként még babát is szül neki. Emiatt már nem érzi úgy a férfi a házasság szükségét.

Persze, meg lehet érteni a férfit is a házassági szerződés esetén, mert nagyon sok a hajléktalan, és rengeteg köztük az olyan, akit a volt feleség kidobott, és nem volt hová mennie. Ennek is két oldala van persze, ő is lehetett hibás ugyanúgy, pl. verte a feleségét, alkoholista volt stb. A legjobb az lenne, ha nem kellene házassági szerződést kötni, mert mindenki bízni tudna annyira a másikban, hogy képes legyen kompromisszumot kötni válás esetén is.

2012. jún. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem az a baj, hogy az már azért kicsit több felelősség, nem tudod neki mondani, hogy vége, és elmenni, hanem papír, meg minden. És ugye azaz 50% elég sokat számít manapság, amit a válásnál a feleség kap...
2012. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
33%
12:06-nak tökéletesen igaza van! Ennél szebben nem lehet leírni.
2012. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
60%

"láttam már olyan kapcsolatot is, amit pont a papír tett tönkre. én nem kockáztatok."


...mert van mit? Ott állnak dupla sorokban az ajtód előtt a kérők?? Tipikus besavanyodott vénlánydumákat nyomatsz, ahelyett, hogy beismernéd: még soha senki nem kért feleségül, és ezt akkor is szégyenled, ha valójában te sem akarsz férjhezmenni.

2012. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!