Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy oldanátok meg ezt? A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldanátok meg ezt? A vendégeim közt lesznek küföldi rokonaim is akik nem tudnak magyarul

Figyelt kérdés

na csehországban lakik a keresztanyám és igaz ő tud magyarul de a keresztapa meg a unokatesóim nem.

Én meg már megkértem az egyik unokatesómat hogy nem i lenne a koszorúslány. Ő meg igent mondott. Akkor még erre nem gondoltam, hogy ők nem tudnak magyarul.

A én felemről a családom meg a rokonok többsége tud csehül, de a párom feléről senki. Mit csináljak most?


2009. jún. 30. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk épp ez volt csak angol nyelven. Az esküvő kétnyelvű volt. Ez szerintem jól kifejezi, hogy törődsz a vendégeiddel és érdekel, hogy értsék, mi is zajlik a ceremónián.
2009. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy ki milyen nyelven beszél, hanem az, hogy akarnak-e barátkozni egymással.

Az unokatesóm férje és egész pereputtya angol, és M.o.-n volt a lagzi. Sokan nem beszélték a másik nyelvét, de volt aki fordított, vagy volt, aki próbálkozott kevéske angoljával megértetni magát. Jó volt a hangulat.

A szertartás meg fordítóval ment, felváltva angolul meg magyarul. Ha sokan lesznek a csehek, akkor érdemes egy fordítót szerezni, de legalábbis lefordítani a szövegek nagy részét, vagy egy olyan ismerőst szerezni, aki mindkét nyelvet tudja. Ha meg csak kevesen lesznek, akkor is jó lesz, mert úgyis a legtöbb fiatal (2 sör után) majd próbálja velük valahogy kialakítani a kapcsolatot (angolul, németül, vagy akárhopgy is). Legalábbis nálunk ez volt. Még az is beszélt az este végére angolul, aki nem tudott egy szót se. Ha kedves, nyitott emberek, akkor nem lesz baj. Sok boldogságot!

2009. jún. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, és a fordító jó ötlet.

Összesen 7 jönnek csehiből.

Amúgy meg menyibe fájna a fordító?

2009. jún. 30. 19:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan rokon nem tudna fordítani, aki mindkét nyelven tud. A profi tolmács elég sokba "fáj", az nem biztos hogy megéri.
2009. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, kérdés akart lenni az első mondat.
2009. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
aztmondod van olyan rokon aki tudja mind2 nyelvet...lehetne ő is aki fordit,és igy nem kerül semmibe
2009. jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

az első mondat nem kérdés.

igen van olyan rokon

2009. jún. 30. 20:14
 8/9 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Valóban, egy profi fordító sokba kerülne. A 2 nyelvet beszélő rokon lenne a legjobb segítség a ceremóniára. Unokatesóméknál a közjegyzős szöveget a fordító (aki egy falusi angoltanár volt, és 5000 Ft-ért elvállalta, méghozzá örömmel, persze ezért meg lett hívva a lagziba egy vacsira)előre megkapta, volt ideje, hogy lefordítsa, és csak felváltva mondták a anyakönyvvezetővel. Mondjuk sajna csehül nem beszélnek sokan, így nehéz lenne csak így "leakasztani" egy lelkes kívülállót. De ha a rokonod bevállalná, hogy előre lefordítja a szöveget, és elmondja, az egy jó ötlet lehet.
2009. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én unokatesóm egy német pasihoz ment hozzá,itt volt a lagzi-a nép fele német volt, másik fele magyar. Igaz volt egy tolmács,de ugye ő se tud 100felé fordítani egyszerre. Mi úgy oldottuk meg,hogy aki tudta mindkét nyelvet,az besegített,plusz kézzel-lábbal, itt - ott némi angollal megértettük egymást azokkal akikkel akartuk + jót szórakoztunk ilyen kézzel-lábbal beszélgetések alkalmával:)
2009. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!