Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan oldanatok meg az ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldanatok meg az ilyen jellegu problemaitokat?

Figyelt kérdés
a baratnomet eljegyzem husvetkor de az eskuvot jovore tervezzuk. Anyagilag nem tudjuk most meg tenni, de a problema az h kozottunk 220 km van ami a szuloknek es rokonsagnak "nem megfelelo" s kozottunk is problemak akadtak h mindenki a sajat varosaban akarja csinalni a lagzit mar ezen kicsit ossze vesztunk de felek h kesobbiekben nagyobra fog noni ez a veszekedes. hogy csinaljuk, hol tartsuk a lagzit h mindenkinek megfeleljen, ne legyen veszekedes gondoltunk arra is h 220 eloszuk ketto fele s amelyik varosra esik oda megyunk de hiszen ott olyan dragasag van h "nem eri meg" dupla mindent mint ha "otthon"csinalnank ti mit csinalnatok helyettem valami tanacsot otletet adjatok
2009. márc. 18. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ezt pont így mi is végigjátszottuk. Mi azt csináltuk, hogy mindkét városban volt lagzi, és aki a saját városában volt, annak a szülei fizették ott az egészet; magyarán mindenki a saját meghívottjai számának függvényében. Ha nektek ez nem megoldható, hozd fel javaslatként és persze mindenki húzódozni fog, akkor pedig dönteni kell, h X vagy Y városban legyen.
2009. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Vagy félúton.
2009. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hat az a "rosz" is h legalabb 250 szemely lenne ha mindenki eljonne de en szerintem 200 szemelyre biztos lehet szamitani ami nem kis koltseg es alvo helyet biztositani nekik


de azert koszi a valaszt

2009. márc. 18. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Először is gratulálok nektek!A nagy távolság igencsak gond, nálunk Budapesten belül gond volt(egyikünk észak, másik dél, és az öreg rokonok ne utazzonak sokat).Az ötlet, amit írtál nem rossz, hogy a két helyiség közti távolság fele a pont jó, mi is hasonlóképp döntöttünk.Azt kell mérlegelni, hogy mennyire drága a köztes hely ára, vagy mennyire drága az, hogy az egyik, vagy másik félnek mennyibe kerül, ha az egyikhez kell mennie a másiknak.Melyik a drágább?Eljutni A-ból B-be, vagy B-ből A-ba----vagy A és B közt egy lagzi.(persze, ha a költségek fontosak, bár gondolom igen, hisz egy lagzi manapság nem olcsó)Természetes ilyenkor köztetek a kis összezördülés,ez a továbbiakban is elő fog fordulni, ne aggódj, és nem kell megilyedni tőle!Nem érthettek eggyet mindenben!Az a fontos, hogy kompromisszumot tudjatok kötni egymással.Azonkívül, ahogy telik majd az idő, és a rokonság is értesül a frigyetekről, akkor tőlük is kérhettek egy kis rugalmasságot.Nálunk kis busz lesz szervezve, hogy akinek nincs autója, annak se legyen kényelmetlen.A vidéki rokonok(szüleim), pedig koleszban lesznek elszálásolva, (nagyon kedvező áraik vannak, és nyáron úgyis holtszezon van náluk,a szállodák méregdrágák).Szóval ne idegeskedj, beszéljétek át többször a pároddal, van még időtök, és a dolgok megfognak oldódni hidd el!Sok Boldogságot, és türelmet egymáshoz?Üdv.

2009. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Ha egy 200 fős lakodalmat megtartani nem okoz gondot anyagilag,akkor szerintem emellett kivenni pár szobát a vendégek számára már nem nagy pluszköltség.Egy lakziban egy főre lehet számolni 8-10000ft/fő körüli összegre minimum.Ekkora összeg mellet már csekély összeg lenne a szállás megoldása.Vannak olyan kollégiumok is,ahol kevés pénzért adnak szállást.

Már csak abban kellene megegyeznetek,hol legyen a lakzi.Ezt,hogy 2 helyen és hülyeségnek tartom.Ha ebben nem tudtok megegyezni,akkor abban,hogy hol fogtok élni hogyan?2 helyen mégsem lakhattok egyszerre.Le kell ülni és normálisan megbeszélni,méghozzá kettőtöknek úgy,hogy senki ne avatkozzon a dologba.Kompromisszumot még milliószor kell kötnötök az életben.Ha már most nem megy,akkor el kell gondolkodni,mert valami gubanc lehet.

Ha Ti ketten dűlőre tudtatok jutni,akkor érdemes a szülőket beavatni,és elkezdeni a szervezkedést.


Minden jót,sok boldogságot.

2009. márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Azzal kezdeném, hogy én zalaegerszegi vagyok, a párom tiszújvárosi. Ez majdnem az ország két vége! Szerencsére középen (Bp-en) találkoztunk, és már jó ideje együtt éltünk Bp mellett, amikor az esküvő mellett döntöttünk.

Először is abból indultunk ki, hogy ez a MI esküvőnk, és olyan legyen amilyet MI szeretnénk.

Másodszor nem szerettem volna - elnézést a kifejezésért - vendégfejős lagzit, és ezt a párom is helyeselte. Mivel mind két oldalon nagy a család, sok a barát, valahol meg kellett húzni a határt, hogy kiket és hány főt hívunk meg, amit én szigorúan meg is tartottam.

Az esküvőt Bp melletti kisvárosban tartottuk, és nem lagzi volt, hanem utána egy ebéd, mivel figyelembe kellett venni azt:

- hogy a többség vagy 220 km-t utazik, szállást nem tudunk biztosítani senkinek sem (azt meg nem akartam, hogy "gyertek el az esküvőnkre/lagzinkra, de szállásról magatoknak kell gondoskodnotok")

- sok volt a gyerekes, az esti lefektetéssel gond lett volna, és a szállást sem tudtuk volna megoldani

- és nem utolsó szempont az anyagi háttért (az egészet mi álltuk, ruhástól, kajástól, mindenestől)

Elmondtuk a tervet a szüleinknek, és ők megértették, elfogadák, és örültek neki. Nem volt veszekedés, hogy most itt, vagy ott. Elfogadták a MI döntésünket. (Sajnos,a jelenlegi gazdasági helyzet a racionális döntéseket támasztja alá, nem az érzelmieket. Az a pénz, amit feleslegesen egy jó bulira/lagzira költenénk, lehet, hogy jobb helyet talál magának máshol...)

A lényeg,hogy az egész jól sikerült, mindenki jól érezte magát. Az esküvőre mindenkit meghívtunk, és rájuk biztuk, eljönnek-e. Az ebéden csak a szűk család (anyukák, apukák, a tesók+családaik, a tanuk + családaik) és a közeli haverok+családaik voltak, de így is kijött vagy 70 ember! És ami fontos, jó volt a hengulat, kellemes beszélgetős délután lett belőle, és esetére mindenki épségben hazaért! És csak jókat hallottunk vissza!


Hááát, mi így oldottuk meg ezt. Ja, mindehhez fontos még, hogy 2004-ben volt, és az egészet ruhástól, anyakönyvezőstől, papostól, ebédestől kihoztuk max 400 e-ből, és 2,5 hónap alatt szerveztem meg, alegnagyobb nyugiban. És nem is váltam közben "menyaszörnnyé"!


Sok sikert!

2009. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

13,50-es válaszolónak teljesen igaza van,nagyon jó ötlet ez is.Mi is szűken oldottuk meg,és mi is 2004-ben:))(és én is Zalaegerszegi vagyok):))

Bár mi azért,mert én nem szerettem volna nagy lagzit,mert nekem a 2-ik volt.És mi is voltunk így szűken is 70-en.

De szerintem ez így nagyon jó ötlet,hogy ebéd legyen csak.Persze kérdés,hogy Ti mit szeretnétek.

Nekem az első lagzim 250 fős volt,és nagyon sokba került.Igaz,ott nagy paszaré volt(feleslegesen)


13,41-es voltam.

2009. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
98%

Hat ha csak a "legfontosabb" emberkeket hivnatok meg,(szulok-nagyszulok-testverek-nagyon kozeli baratok) akkor

1,tokmindegy melyik varosban lenne 4-5 embernek biztosan tudtok szallast keriteni

2,nem lenne civakodas sem, mert megmondanatok, hogy kis eskuvo lesz es CSAKIS igy tudjatok megoldani es aki el akar jonni az majd tartsa is tiszteletben a ti donteseteket!

Most a 200 embernek csinalsz partyt vagy elveszed eleted nojet???

Mondjuk szerintem ez eleg gaz, hogy meg ossze sem hazasodtatok es mar ilyen hulysegeken veszekedtek.

2009. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!