Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Baba esküvő nélkül! Mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baba esküvő nélkül! Mennyire problémás ez? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik nagy gondom, hogy a Párommal kisbabát szeretnénk, -de nem szeretnénk összeházasodni-, illetve én már szeretnék hozzá menni, de a babára még van pénzünk, de az esküvőre sajnos nem. A baba még nincs útban, de már nagyon szeretnénk. A szüleim talán nem néznék jó szemmel, hogy nem vagyunk házasok, és jön a baba.

Fogalmam sincs, hogy mi tévő legyek. Nem vehetem el saját magam, és nem akarom ráeröltetni magam a Páromra.

Foglalkozzam-e a családdal, hogy mit szólnak, hogy esküvő nélkül van baba, vagy tényleg foglalkoznom kéne vele, és addig ne legyen baba, amíg nincs meg a frigy?

Elég nagy öröm várni a babát, de ez a házasság dolog -hogy hogyan legyen, mit csináljak- eléggé beárnyékolja.


Kérlek segítsetek, hogy mit csináljak. Illetve nagyon kíváncsi vagyok, hogy Ti mit tettetek, mit tennétek.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 29. 20:53
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak voltak!
2012. máj. 29. 21:34
 12/30 anonim ***** válasza:
73%
nekünk 4 éves a kisfiúnk, idén lesz az esküvő. gyerekhez nem kell papír. hogy kinek tetszik és kinek nem, az nem kell, hogy érdekeljen. akkor és azt csináljátok, ami nektek megfelel.
2012. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
61%
Tényleg nem az a lényeg,hogy a szülők mit gondolnak,hanem az,hogy ti.De úgy tűnik,hogy te nem úgy gondolod,ahogy a párod.Te szeretnél esküvőt,ő nem.Ez pedig nem pénz kérdés.Pénteken délután két tanu és max szülők jelenlétében a polgármesteri hivatalban teljesen ingyenes a dolog.Itt az a gond,hogy a párod nem akar elvenni.Ha most nem ,baba után még kevésbé.Nem kell az anyagiakkal és a szülőkkel takarózni,nézz magadba,hogy neked ez a házasság nélküli gyerekszülés tényleg a szíved vágya,vagy csak a párod kedvére akarsz tenni és inkább szülsz bízva abban,hogy egyszer méltónak talál arra,hogy elvegyen.
2012. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ha szép nagy lagzit akartok, akkor gyűjtögessetek még. Nem a középkorban élünk, hogy ha házasság nélkül születik a gyerek, akkor jaj fattyú és az tragédia, és ha a gyerekhez elég érettek vagytok, akkor mások véleményére sem kell adnotok :) Úgy látom, egyikőtöknek se a kéttanús, gyorsan lezavart esküvő az álma, akkor miért kellene beérni azzal? Jöjjön most a baba, aztán pár év múlva lesz pénz esküvőre, és a pici is aranyos lesz a kis koszorúslányruhában vagy mini öltönyben, majd viheti ő a gyűrűtöket :)
2012. máj. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
72%

Nekünk már 2 babánk van, házasság meg ki tudja mikor lesz. Nem ezen múlik, hogy mennyire vagyunk jól egymással.

Persze engem is szóltak már meg, de nem érdekel különösebben.

2012. máj. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 30. 08:35
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól olvasom, akkor csak te szeretnél esküvőt a párod nem, hát ez a legnagyobb probléma egy házassághoz két ember kell. Ha a párod csak a pénzhiány miatt nem akar esküvőt, mondd meg neki, hogy két tanúval, olcsón meg lehet úszni, mi is így tettük az egész nem került többe 10 ezernél, de abból is a fele a díszterem miatt volt. Kicsit úgy érzem be vagy pánikolva, azt megmondhatod a párodnak, hogyha családot akar veled alapítani, szeretnéd ha összeházasodnátok, mert neked ez fontos.
2012. máj. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
71%
Kedves hozzászólók, a kérdezőnek fontos a házasság, teljesen felesleges olyanokat írkálni, hogy minek a papír, elvagytok anélkül is. Én is amellett vagyok, ha már gyereket szülök a páromnak, az a legkevesebb, hogy elvesz feleségül.
2012. máj. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
52%

2 gyerekünk van, mindkettő házasság nélkül született. Egyszerűen azért, mert én magyar vagyok, a prárom olasz, és a bürokrácia marha nagy úr. Lusták voltunk a papírokkal foglalkozni. Viszont most rászántuk magunkat a papírok beszerzésére, és 1 hónapo múlva lesz az esküvőnk. Elég nagy lesz, pedig nem így terveztük, és nem mondom, hogy nem aggódom amiatt, hogyan fogja viselni a 2 kicsi az egész hercehurcát. Félek, hogy nem lesz időm saját magamra. Ezt csak azért írom, mert valószínűleg sokkal jobban rá tudnék hangolódni az esküvőre, ha a 2 gyermek nem marná egymást mellettem (mert hogy egy 3 és egy másfél éves sűrűn teszi ezt).

Úgyhogy ti tudjátok, hogy mit szeretnétek. Ha pici, szerény esküvőt, akkor az nem kerül sokba.

Én amúgy nem kötöttem a gyermekáldást az esküvőhöz, de az eljegyzéshez igen.

A mai világban simán elfér a gyermek házasság nélkül is. Ha teherbe esel, akkor ez ne árnyékolja be a babavárás örömét.

2012. máj. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
16%
Az milyen már, hogy nem kellesz annyira a párodnak, hogy hajlandó legyen elvenni feleségül? De ciki..
2012. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!