Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jók ezek az ízek esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jók ezek az ízek esküvői tortához?

Figyelt kérdés

Három szintes tortánk lesz, és ezeket az ízeket találtam ki: oroszkrém, fekete erdő, trüffel.

Mit gondoltok?



2012. máj. 28. 22:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
mind a hármat megkóstolnám:). szerintem jó.
2012. máj. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

Az egy dolog, hogy te mit találsz ki, az meg egy másik, hogy a cukrászda mit vállal. Egyrészt nem lehet nagyon puha torta (az oroszkrém pl. nagyon az), másrészt számít, hogy milyen bevonatot kérsz rá. Szinte biztos, hogy fehér marcipánnal ezeket nem tudják megcsinálni.

Én azt tapasztaltam, hogy legtöbb cukrászdában nagyon kicsi a választék esküvői tortából. A csokinak létezik ezer verziója (narancsos, meggyes stb.), azon kívül még puncs szokott lenni meg még 1-2 fajta. Aztán ennyi.


Még egy szempont ezen kívül: ha sok a gyerek a násznépben, érdemes egy szintet csokitortának megcsinálni, mert a gyerekek ezért vannak oda. Illetve a csokitortát azok a férfiak is megeszik, akik írtóznak az édes-habos-krémes sütiktől.

2012. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Oroszkrém, trüffel mehet. Oroszkrémet meg lehet csinálni vajkrémből is, tehát nem lesz baj a marcipánnal. A feketeerdő ami necces, mivel tejszínhabos, a marcipánt nem nagyon bírja el, könnyen összeeshet, ezért a legtöbb cukrászda nem vállalja az ilyen kombinációt.

Én például egy félig csoki, félig kókuszkrémes tortát ajánlanék helyette. Mifelénk nagyon népszerű íz.


Üdv

Egy cukrász

2012. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Utolsó cukrász válaszoló: ne haragudj, hogy közepesen hasznosra értékeltelek, véletlen volt!!! Nagyon is hasznos a válaszod, köszönöm szépen! Csak bénázok, félrenyomtam. :(

A fekete erdőt azért gondoltam, mert sok ilyen torta-ízes kérdést olvastam mostanság, és sokaknál szerepelt. Ezért gondoltam, hogy biztos meg lehet csinálni.

Utolsó előttinek: a trüffel meg a csoki torta majdnem ugyanaz. Legalábbis nekem olyan feelingem van, mikor eszem, bár nem értek hozzá :P.

Én is azért gondoltam ezekre, mert kellene egy vaníliás jellegű, egy csoki jellegű meg vmi gyümölcsös, és ezek ilyenek, nem? Mégsem az alap csoki-, vanília-, meggy torta mondjuk, hanem vmi különlegesebb, de mégsem teljesen extravagáns.

Jöhetnek még ötletek, hogy ha nem ezek, akkor miféle? Ez a kókuszos is jól hangzik :). Vagy gondoltam még gesztenyésre, tiramisura... Mostanság nagy divat az Eszterházy (az diós, ugye?). Esetleg ötletek vmi savanykásabb, gyümölcsös ízre? Mert abban totál tanácstalan vagyok.

2012. máj. 28. 23:05
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom mindhármat, de az oroszkrém szerintem elég megosztó. Azt az emberek egyik fele nem szereti, a másik igen.
2012. máj. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem para, nem mozgatnak annyira a százalékok.

Trüffel és csoki torta között azért van különbség, legalábbis ha az eredeti receptet nézzük, a trüffel igazából elég intenzív keserűcsoki ízű, nem mindenki szereti.

Tiramisu, eszterházy szintén felejtős, ezek is tejszínhabos krémek (tiramisu elvileg nem, de cukrászdákban porból és tejszínhabból csinálják, de eredetileg is túl laza állagú krém). Ettől persze diós vagy kávés krémet lehet csinálni. Személy szerint a kávésat nem ajánlom, hogy is mondjam... nem üt el annyira trüffeltől és az oroszkrémtől annyira, hogy az ember változatosnak érezze.

Lássuk csak még a lehetőségeket... gesztenyét, diót hasonló okokból nem mondanám, az oroszból, a dióból és gesztenyésből is érződik a rum amivel ízesítik.

Amik így hirtelen eszembe jutnak jó lehetőségnek: mandula, mogyoró, túró (egy jó cukrászdában kérhettek bele akár gyümölcsdarabokat is), kókusz vagy a fenn említett kókusz-csoki, citrom.

Persze lehet kérni mindenféle eper, banán, málna, miegyéb ízekben, ezeket én személy szerint nem ajánlom, mert általában aromákból készülnek, esetleg mutatóban némi gyümölcsdarabbal, de az igazi természetes íztől messze vannak.

2012. máj. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik legyen amerikai csokitorta, nagyon finom nem túl édes, mindenkinek fog ízleni, az tuti! A másik lehet esterházy, felülre valami eperkrémest csináltatnék, hogy valami gyümölcsös íz is legyen benne. Az oroszkrém olyan semmilyen, sokkal finomabb variációk vannak.
2012. máj. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nekünk nem marcipános volt hanem tejszínes. Oroszkrém volt az egyik, ami isteni finom volt. A feketeerdő megint csak fincsi. Én személy szerint utálom a csoki tortát meg a citromot esküvői tortaként, mert mindig szépek, szépek, de az ízük:S

ami volt még: Oroszkrém, epres-túrós, Mogyorókrém.

2012. máj. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Utolsó: szóval nem marcipán bevonat volt rajta, hanem krémes? Ilyesmi:

[link]

[link]

[link]

Ezen az utolsón kókusz van, ha jól látom. Amúgy én nem ragaszkodom a marcipánhoz, nem is mindenki szereti. És akkor egyrészt: drága, másrészt: nem bírja el a könnyű töltelékeket, mint pl fekete erdő, ugye? (amit amúgy nagyon szeretnék, az a legfinomabb, szerintem szinte mindenki szereti)

Lehet, akkor komolyan el kellene gondolkodni azon, hogy ilyen amerikai stílusú tortánk legyen krém bevonattal. Csak kíváncsi vagyok, bevállalja-e bármelyik cukrászda. Errefelé minden menyasszonyi tortának szinte kötelező marcipánosnak lenni...

2012. máj. 29. 10:42
 10/21 A kérdező kommentje:
Ja igen, második linknél a 2. képre gondoltam.
2012. máj. 29. 10:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!