Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Koszorúslányaim lesznek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Koszorúslányaim lesznek az esküvőmön. Igaz az, hogy kell nekik egy-egy férfi kísérő, és ők is végig ott állnak az ifjú pár mellett a ceremónia alatt? Ez mindig így van, vagy egy szokás?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 17:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

èn voltam többször koszoruslány és már egyszer menysszony is.


a koszoruslány párját kisvöfélyeknek hívják sok helyen.


az esküvömön volt 6 koszoruslány 3 nagy és 3 kicsi. Nem volt párjuk elöször mentek a kicsik aztán egyesével a nagyok és ezek után én apukámmal.


Voltam olyan helyen ahol párban voltunk és 11 pár volt. Volt olyan ahol a ´terítés hosszú asztaloknál volt és az egyikfelén az asztalnak az ifju pár és közvetlen családja ült a másik felén szemben a koszoruslányok és párjaik.


a koszoruslányok abból a hagyományból jöttek hogy az esküvön a még hajadon lányokat (szüzeket) jó parti keresés szempontjából szépen felölöztették és a menyasszony mögé rakták öket, hogy reklámozák öket egy kicsit. így csak is az eladósorba került lányok lehettek koszoruslányok és nem volt kíséröjük.


ahány ház annyi szokás.

2009. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (Zalában)a vőfélyek a koszorús lányok kísérői.

És a vőfélyek mondják a verseket vicces beszólásokat...stb..

Az első vőfély aki ha van a menyasszonynak testvére akkor Ő az,ha nincs akkor a legközelebbi független férfi rokona,Ő mondja a menyasszony kikérőt a lányos háznál,Ő kíséri a templom ajtóig a menyasszonyt,ahol átadja az édesapjának aki az oltár elé kíséri,a vacsoránál a fogások előtt a vicces verseket is Ő mondja.Az ifjú pár után Ő és a koszorús lánya táncolnak először.Amúgy nálunk

a vőfélyek hordják ki a vacsorát is,elöl megy mindig az első vőfély és ömlik a h.lyeség belőle.Amolyan ceremónia mókamester szerepe van.És a menyasszony tánckor a vőfélyek vigyáznak a menyasszonyra,hogy ne lopja el senki.

Ha valakinek mégis sikerül ellopnia,akkor a násznagyának kell kiváltani egy szép összeggel,ami szintén az ifjú páré.

17,42 voltam

2009. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
ezek szerintem olyan apróságok, h senki nem fog felháborodni rajta v vmi nem úgy lesz. Tedd ahogy neked tetszik, a te esküvőd. Akarod, lesz kisérőjük, ha nem nem, gondolom lesz főpróba is, szal ott megtudod nézni h egyesével v kettesével :)
2009. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
17:16-os válaszoló vagyok. Ez szerintem úgy van, ahogy ti tervezitek, nincs rá szabály. Amin én voltam, őszintén szólva nem emlékszem pontosan, az biztos, hogy magassági sorrendben jöttek, de hogy pontosan ki előtt-után, azt nem tudom, én ezen az esküvőn a gospel kórusommal énekeltem, tavaly volt, de azért is nem tudom pontosan visszaidézni, mert ezen kívül még 6 esküvőn voltam, amiből csak 1-en voltam csak vendég, a többin a kórusunk énekelt. Mind máshogy volt egy picit, még olyan is volt, amin a szertartás németül zajlott és semmit nem értettem belőle :-)
2009. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)
2009. jún. 16. 20:15
 16/18 anonim ***** válasza:

Nálunk a dél alföldön a vőfély egy fogadott férfi, ugyan olyan ceremóniamester-mókamester feladata van, ugyen így a kikéréseket is ő intézi, ő figyel hogy időben odaérjenek a házasságkötőbe, a templomba, ő vezényli a lakodalmat, stb.

A menyaszzonylopás nálunk úgy működik, hogy ha sikerül, akkor a vőfély kicsit megszorongatja a vőlegényt hogy máris sikerült ellopni.. amúgy nálunk a vőfély is benne szokott lenni, esetenkén még ő is gyűjti az erős férfiakat hogy lopják el a nőt :D

van neki valami botja, arra minden pár csináltat egy szalagot, amire rá van írva a nevük meg egy időpont, amit a emnyasszonynak rá kell kötni a botra.

2009. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
és megint csak 17:38 , de ez mindig lemarad :D
2009. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Elég sok lagziban voltam már, de mindegyikben volt a koszorúslánynak kisérője. Amikor vonulnak (hivatalból a templomba) akkor a menyasszony megy elöl a kísérővel, mögöttük megy a koszorúslány a vőlegénnyel. Amikor a templomba érnek cserélnek, és a vőlegény vezeti be a templomba a menyasszonyt. A koszorúslány és a kísérője az első sorban foglal helyet az örömszülőkkel együtt.
2009. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!