Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha életetek álma volt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha életetek álma volt az esküvő a szerelmetekkel, hogy tettétek túl magatokat azon, hogy ilyen soha nem lesz?

Figyelt kérdés

Nem vágytam soha nagy fehér habos-babos esküvőre és lagzira. Mindössze 36 fő, a család és a barátok. Egy szolid bokáig érő ruha, egy boldogító igen a hivatalba, majd a templomba és egy vacsora. Semmi éjszakai dorbézolás, semmi nagy felhajtás, nem kell nekem lovashintó (ami nálunk most nagyon megy), fodrász, sminkes, fotós nélküli, minden plusz kiadástól mentes kis esküvőt szerettem volna. De még ezt sem engedhetjük meg magunknak. Több éve tervezzük, a gyűrűk is meg vannak, csak a dobozban ülnek. De soha nem fogjuk tudni felhúzni. Én belemennék abba is "bemegyünk a hivatalba, papíraláírás és puszi", ahogy párom mondta, de ő ezt nem akarja, egy szintnél ő nem ad lentebb. De ez így nagyon rossz. Minden álmom az volt, hogy a felesége legyek és ez most így összetört.

Hogyan lehet túl tenni magam rajta?


2012. márc. 20. 08:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
52%
Nem az esküvő elmaradását kellene feldolgoznod, hanem azt, hogy a párod NEM AKAR ELVENNI. A fő probléma ez. Meg az igazság is. A többi kifogás. Te is hozzámennél még vacsi nélkül is. Neki viszont fontosabb a vacsi, mint azt, hogy elvegyen. Ezen kellene gondolkoznod.
2012. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

EL AKAR VENNI, ha már caps lock-kal írunk. Tudom, hogy elakar venni.

Én már túl vagyok ezen, hogy "lehet nem is akar levenni?". Már átrágtam magam rajta.

2012. márc. 20. 08:42
 13/31 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek a saját kertjükben (vagyis hát a pici bérelt házikó kertjében) volt a vacsora, a menyasszony anyja kisütött pár csirkét meg kacsát, csináltak hozzá franciasalátát és volt friss kenyér. A hivatalból+templomból azonnal oda mentek. A csokra a kertben növő gerberákból volt, és csak a szűk rokonság volt meghíva.

Mégis mindenki nagyon jól érezte magát, gyönyörű nap volt.


Mi is a kérdés?

2012. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Még mindig a pénz.

Nincs kert, nincs édesanyám, nincs anyósom. Van egy hely, aminek a bérleti díja 5000 forint egy fél napra, de ehhez bérelni kell a konyhát is, ami plusz 6000. Két szakácsnő megint 6000, de ha azt akarjuk, hogy semmivel ne keljen foglalkozni (megterítés, felszolgálás, teríték leszedés) az még zsebbe 5-5 ezer. 27 ezer maga a hely és az hogy megfőznek nekünk.

25 megint a templomban, ki tudja mennyi a hivatalban, 15 biztos lesz. Ez így már 67 és se kaja, se pia, se sütemény nincs. A csokorról, ruháról, öltönyről és esetleg egy két díszítő elemről ne is beszéljünk.

Drága minden ha az embernek nincs segítsége és vagy pénze.

2012. márc. 20. 09:02
 15/31 A kérdező kommentje:
De persze szívesen fogadok ötleteket, ha eddig nekem nem jutott volna eszembe valami szóljatok. De én ezt találtam, készítettem egy kb költségvetést. Ennyire jött ki.
2012. márc. 20. 09:03
 16/31 anonim ***** válasza:
95%

Én mondjuk mindig olyan esküvőre vágytam, hogy a templomból-hivatalból kimegyünk valahova a szabadba, pl. a Budai hegyek valamelyik napos lejtőjére, és hatalmas "batyusbált" tartunk, vagyis minden meghívott hoz magával valamit. Nem kérnék nászajándékot, hanem csak azt, hogy valami finomsággal mindenki járuljon hozzá az ebédhez. Ehhez kizárólag nagy plédekre, piknikkosarakra, jó társaságra van szükség. És nem azért, mert nem tudnánk kifizetni mást, hanem azért, mert így érezném magam a legjobban.


Szerintem az, hogy emlékezetes és gyönyörű nap legyen, nem pénz kérdése. Csak a kreativitásé.

2012. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem már azon is lehet megtakarítani, ha csak egy szertartás lesz a násznéppel. Nektek lesz templomitok, így inkább arra helyezném a hangsúlyt, a polgárit meg előző nap két tanúval lezavarnám, hiszen úgy ingyen van. :)
2012. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
64%
Tudom, hogy nálunk nem így szokás, de ha nem ti fizetnétek a vacsorát? Hanem mindenki magának állná? Mi voltunk ilyen esküvőn, csak szűk család volt néhány barát, és mivel a pár nem állt úgy anyagilag, mondták hogy nem tudják állni a vacsorát. Mindenki kapott egy pohár pezsgőt, de a többit magunknak fizettük, és azt ettünk, amit akartunk. Aki érdemes arra, hogy részt vegyen az esküvődön, az nem sértődik meg ezen, hiszen jobb esetben nem az ingyen kaja-pia miatt mennek, hanem mert veletek szeretnének örülni a boldogságotoknak. Legalábbis én így gondolom.
2012. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
67%
A másik ötletem, hogy ne ragaszkodjatok a főtt, több fogásos vacsorához! Egy hidegtálas kis ültetett állófogadásos vacsora is nagyon finom lehet, ha jól van elkészítve és elég változatos a kínálat. :)
2012. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Nem étterem, hanem csak egy étkezde, ahol azt főznek, amit én kérek és azt nekem kell fizetni, amúgy sem lenne pofám elkérni az árát.

Kb 97 ezer forint az esküvő vacsorával a csokor, a díszítés és a sütemények nélkül.

2012. márc. 20. 09:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!