Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet a jegyesoktatást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet a jegyesoktatást elintézni ha külföldön vagyunk?

Figyelt kérdés
Az esküvő előtti pár nappal tudnánk csak hazamenni. Ráadásul a párom nem beszél magyarul... ötlet? :)
2012. márc. 14. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem jártok ott jegyesoktatásra, ahol éltek?
2012. márc. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Ezt legegyszerűbben a azzal a pappal tudjátok megbeszélni, aki összead titeket.

Lehet hogy elég, ha az esküvő előtti napon mentek el. (nekünk jegyesoktatás egy alkalom lesz)

Járhattok máshova is jegyesoktatásra.

2012. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell jegyesoktatás, ha megvannak a szükséges dolgok a vallásod szerint, pl. ha evangélikus vagy református vagy, akkor konfirmálni kell. Nekem is így volt, jó előre (kb fél évvel) már beszéltünk a lelkésszel, és megbeszéltük hogy 3x1 órára találkozunk, felkészít a legfontosabbakból, majd pedig konfirmál az a fél akinek a vallásának a templomában esküszünk. Emiatt az esküvő előtt 2x hazamentünk, de direkt előre terveztünk.

Ha ez nektek nem fér bele, és egyébként sem gyakoroljátok a vallásotokat, akkor szerintem nem érdemes csak azért templomit tartani, "mert az olyan szép". Ezzel járnak kötelezettségek is.

2012. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy biztos van olyan lelkész is, aki jegyesoktatás nélkül is összead, hallottam ilyenről, csak szerintem annak elvi okokból nem sok értelme kéne hogy legyen. De ti tudjátok. (és nem, nem vagyok kifejezetten vallásos, mielőtt leszólnak hogy mit buzgólkodom)
2012. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te jó ég, mintha ezt a kérdést én írtam volna ki:-) Nálunk ugyanez a helyzet. Mi megpróbálunk elmenni itt ahol élünk jegyesoktatásra. Állítólag kapunk egy igazolást arról, hogy itt jártunk. Én is csak most fogok utánajárni...
2012. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! nem beszéljük a helyi nyelvet, azért is kérdeztem :)
2012. márc. 15. 15:40
 7/7 mokuslanyka válasza:

Hasonló cipőben :)

Nálunk a megoldás a skype. A jegyesoktatáson sok házit is kap az ember, amire készülni kell. Beszéljetek a lelkésszel. Egyébként minden országban már van magyar katolikus és református közösség is, ahol van jegyesoktatás is és általában erről adnak egy igazolást vagy a két lelkész tud egymás között egyeztetni.


Sok boldogságot! :)

2015. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!