Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg igaz az, amit a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg igaz az, amit a mostani 23:00 órás Aktívban hallottam Esztergályos Cecíliától, hogy 1 embernek nem lehet 2 templomi esküvője?

Figyelt kérdés

2012. márc. 1. 23:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
elvileg nem lehet, gyakorlatilag ezt a pap mondja meg...
2012. márc. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Katolikusoknál nem lehet, és tényleg a lelkész vagy pap mondja meg, hogy összeadja e másodjára is vagy sem.


Ismerek esetet, amikor a lelkész összeadta templomban ugyanazt a férfit az új házasságkötése alkalmával, mert egyszer már elvált. Több ilyen esetet ismerek. Pl a bátyámmal is ez volt.

2012. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Visszakérdezek: de ha egy bizonyos pap megtagadja,attól még jogom van elmenni más paphoz,vagy más városba ugyanezt megpróbálni elintézni,vagy nincs?
2012. márc. 1. 23:25
 4/18 A kérdező kommentje:
Hm,nekem van egy olyan ismerősöm,aki negyedszerre veszi el ugyanazt a nőt most nagypénteken,akitől annakidején 3x elvált... na ehhez mit szóltok?
2012. márc. 1. 23:30
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy elég nagy idióta.
2012. márc. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Nagypénteken? Azt szóljuk, hogy nagypénteken mosdatja a holló a fiát.
2012. márc. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
személy szerint nekem az a véleményem a dologról, hogy más magán élete hidegen hagy. Nem menjünk le pletykalap szintre.
2012. márc. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Katolikusoknál (csak ezt tudom) a templomi esküvő egész életre összeköt. VÁLÁS NINCS.

Akkor lehet több templomi esküvőd, ha:


-- meghal a házastársad

-- kiderül, hogy érvénytelen volt az esküvőd (ez egy hosszas procedúra az érseki bíróságon, de ez NEM válóper)


NEM a pap dönti el!


(Tanultam kat. egyházjogot, elhiheted...)

2012. márc. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Ez vallástól függ. Katolikus katolikussal csak egyszer házasodhat, püspöki engedéllyel viszont lehet többször.

Ha katolikus első házassága protestánssal köttetett, protestáns szertartás szerint, akkor az a katolikus egyház szemében érvénytelen, tehát a katolikus fél házasodhat (újra) katolikus szertartás szerint.

Viszont van a családjogi törvényben valami olyan, hogy egy pár maximum hányszor házasodhat (anyakönyvvezető előtt, mert az a hivatalosan érvényes), de most nem találom.

2012. márc. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Én vagyok az egyik lepontozott.

Köszi, hogy lepontoztál először is.


A másik pedig, hogy amint említettem is első mondatomban, a katolikusoknál nem lehet.


A következő mondatomban kifejtettem, hogy amúgy pedig a lelkész vagy pap mondja meg, hogy összeadja-e vagy sem.


Te egyházjogot tanultál, az én szüleim meg lelkészek. Na erre varrjál gombot. Úgyhogy fenntartom, hogy a lelkész mondja meg, hogy összeadja-e. Az én apám összeadja pl.

2012. márc. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!