Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy valaki házasságkötés után is megtartja a lánykori nevét?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 21:22
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
27%
Az XY-né valóbanolyan mintha alá lenne rendelve, de az x-né yz-sztem tökéletesen megfelelő.
2012. febr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
72%

szerintem teljesen normális dolog. a nagyszüleim pl kiröhögték anyámat mikor felvette apám vezetéknevét a saját keresztnevével. az nagyim csak B.J.né lehetett, így is mutatkozott be mindenütt, mert 1957ben még ez volt kötelező úgymond.


ha neadjIsten férjhez menni, aminek nagyon kis valószínűségét látom, akkor természetes lenne számomra, hogy nem veszek fel más nevet. így születtem, ez lesz a sírkövemre írva, nem mintha annyira tisztelném apámat, de nem mindennapi a vezetéknevem, a párom neve pedig gyakori.


ha valaki Nagy Józsefné lesz, és bemutatkozik, akkor meg szokták kérdezni, hogy -És hogyan szólíthatom?

vidéki rokonoknál gyakran a huszonéves lányok felveszik a férjük teljes nevét. szerintem ez manapság röhejes.

2012. febr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
81%

Én amúgy mindenképpen megtartanám a lánykori nevemet ha férjhez mennék

30N

2012. márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
0%

én "keresztnévné" nem lennék, akkor hol vagyok én? Bemutatkoznék, hogy Horváth Jánosné vagyok, és akkor majd Jánosnénak szólítanak? mert valahogy az lett a keresztnevem...

Az más ha a vezeték nevet veszi fel valaki, vagy azt is a -né változattal.

Én szerintem felvenném a sajátom elé az ő vezetéknevét,de né nélkül, jó lenne, ha ő is felvenné az enyémet, hogy egyforma nevünk legyen, a gyerekekkel stb, de az ő keresztnevével nem hangzik olyan jól

még mondogatom kicsit,ha mégis bejön, megbeszélem vele...ha veszi a fáradtságot ésmegkér, nem csak az esküvő időpontját emlegeti:P

2012. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!