Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy valaki házasságkötés után is megtartja a lánykori nevét?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 21:22
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
96%

Éppen ezen rágódtunk a barátommal,ill. Ő...

Kérdezte,ha összeházasodnánk,melyik kombinációt választanám,vagy csak simán felvenném-e az Ő nevét...

Nos,a válaszom az volt,hogy ezzel a névvel születtem és ezt is fogom viselni az egész életem során.Egyszerűen nem tudom és nem is akarom elképzelni magam más néven,mint ami...Besértődött és nem bír megérteni ,de most már megmutathatom Neki a kérdésed...:)

2012. febr. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
96%

X.Y-né nem lennék semmi szín alatt, mert az olyan mintha csak egy toldalék lennék, nem önálló személy. Számomra így tűnik, de semmi bajom azzal, ha más így használja. Senkit nem szeretnék megbántani.

Az én keresztnevem a párom vezeték nevével nem hangzik jól, így megtartom a nevem. Őt abszolút nem zavarja, az Ő véleménye is az, hogy nekem kell a névvel élnem, így legyen úgy, ahogy nekem tetszik. Nem a névtől fog jól működni a kapcsolatunk.

2012. febr. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nagyon ritka a családnevem (minden hasonló családnevűt személyesen ismerek is távolról, de rokonok), a férjemnek meg eléggé gyakori vezetékneve van.



A kötőjeles verzióban benne lettem volna, de azt meg ő nem akarta, úgyhogy maradt mindenki a saját nevén. Bár, ha az anyakönyvvezetőn múlik, akkor újragondolja a nevemet, mert három elgépelést javítottam ki benne :)

2012. febr. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
89%
régebben arra gondoltam, hogy kôtôjellel felveszem a párom vezetéknevét, most, fél évvel az eskuvô elôtt már biztos vagyok abban, h megtartom a lánykori nevem. azzal a névvel szulettem, azzal is akarok meghalni. részemrôl ez vmiféle tisztelet a felmenôim felé, arra jôttem rá. :)
2012. febr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
64%
Én is sokat gondolkodtam ezen, én talán olyan 99%-ra teszem, hogy felveszem párom vezeténevét. Nem leszek xy-né, hanem csak a vezetéknevét venném fel. Az én vezeténevem nagyon kis bugyuta, páromé viszont olyan szép. :) Így nincs mese én felfogom venni. :)
2012. febr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
84%
Sokat gondolkoztunk rajta és beszélgettünk róla a 10 év alatt. Furcsa, mert nálunk ő kategórikusan kijelentette, hogy "te nem leszel né". Ezzel én totálisan egyetértek. Illetve az ő vezetékneve gyakori, az enyém pedig ritka, nem akarok a 100. X lenni. Nekem egyébként is hivatalosan is 3 nevem van (két keresztnév, személyiben is), így is elég hosszú a nevem, ezért a "Horváthné Kovács Judit Erzsébet"-típusú nagyon hosszú lenne... A párom gyakori neve miatt nem szeretnék pl."Horváth Judit Erzsébet"sem lenni. Én abban benne lennék, hogy "Horváth-Kovács Judit Erzsébet", bár az is elég hosszú, mert a valódi vezetéknevem 3 szótagú... Ezt ő is felvehetné, de nem akarja. Úgyhogy valószínűleg megmaradok az eredeti nevemnél, ezt egyikünk sem bánja. :-) 28 N
2012. febr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túlzottan is feminista vagyok, de a házasság az nem egy társszerződés amiben mindenki egyenlő? És ha mindenki apa nevét viseli, hol marad az egyenlőség? A nő mintha már nem is létezne, alárendeli magát valaminek. Lehet férjhez sem kellene mennem ilyen véleménnyel?
2012. febr. 29. 09:48
 28/34 anonim ***** válasza:
45%

Miért ne?


Általában az orvosok és a jogászok szokták megtartani a nevüket (a dr miatt is), illetve kutatók, művészek, ha olyankor mennek férjhez, amikor már ismert a nevük.

2012. febr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
85%

Nyugodtan menj férjhez, ha akarsz; de az igaz, hogy ilyen mentalitással érdemes olyan férfit keresni, aki a mindenben egyenlő társat látja benned.


Én is megtartottam a saját nevemet, és habár soha nem akartam férjhez menni, amikor mégis sor került erre, akkor olyan férfit választottam, aki teljes mértékben egyenragú társam - ahogyan én az övé.

2012. febr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
75%
Amikor először férjhez mentem, felvettem a férjem nevét.40 évvel ezelőtt. Váláskor visszavettem a leánykori nevemet. A második házasságomnál X-né Z.Zs lettem, de soha sem használtam a férjem nevét, mindig a lánykori nevemen mutatkozom be, és úgy is ismer mindenki. Néha hivatalos helyeken szólítanak X-né z.Zs-nek, és ez olyan furcsa nekem.
2012. febr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!