Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy valaki házasságkötés után is megtartja a lánykori nevét?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 21:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
61%
Nem is tudtam , hogy ilyet lehet, de miért ne ha neki úgy jó.
2012. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanaz a véleményem, mint arról aki nem tartja meg:baromira nem érdekel.
2012. febr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Én is megtartom.
2012. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
Ha a férjet ez nem zavarja,akkor nincs vele semmi gond.
2012. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Nekem egykor egy középiskolai tanárom javasolta, hogy tartsa meg mindenki. Ha véletlen válás lesz, kényszerű vagy a sokszor utált ember nevét viselni, vagy rengeteg pénz, futkározás, amíg mindent visszíratsz. Én akkor csak nevettem ezen, de mikor házasodtam, megfogadtam a tanácsot. Mit ad Isten, most válok. Hála égnek megtartottam a nevem, ennyi gonddal is kevesebb a sok között. Én is ajánlani fogom mindenkinek.
2012. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki tegyen belátása szerint, eszembe nem jutna ez alapján véleményt alkotni valakiről, kb. annyira releváns információ, mint hogy melyik boltba jár bevásárolni - az ő döntése.


Én speciel megtartottam a nevem, egyrészt sokat spóroltam az iratok átíratásával, másrészt a szakmámban ezen a néven értem el eredményeket, így ismernek.

2012. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 borcsi02 ***** válasza:
93%

Ezzel nincs semmi baj szerintem.Nem véletlen az, hogy jogilag is már jó ideje adott ez a lehetőség!

Az én véleményem,lehet hogy nem mérvadó,de én mindenképp megtartom a nevem a házasságkötést követően is.

Egyszerűen nem tudom elképzelni azt,hogy egyik napról a másikra megváltoztassam a nevem,még akkor is,ha ez csak formaság.

Manapság sokan régimódinak és feleslegesnek tartják felvenni a -né toldalékot.Ezzel én is így vagyok.

Sok férfi emiatt sértve érzi magát,ez tény,pedig igazán apróság,és nem ezen múlik a boldogságuk!

Másoknak viszont kifejezetten öröm,hogy ilyen formában is egyesülni tudnak,és büszkék rá,ami jól is van így:)

Emellett érdekes, abba sokan nem gondolnak bele,hogy a legújabb szabályozás szerint már a férfiak is felvehetik a nő családnevét,a sajátjuk helyett,nem csak azzal összekapcsolva,és mégis a legtöbb férfi ódzkodik ettől.

A nők miért éreznének másképp?:)

Még a végére annyit,hogy lehet,a páromra tekintettel,úgy alakul majd,hogy én sem leszek ám ennyire eltökélt,és annyi bele fog férni,hogy a párom vezetékneve+né után tartom csak meg a teljes nevem:)

Egyébként ilyen téren szerencsések azok a párok,akiknek szépen cseng együtt a vezetéknevük,és így gond nélkül összekapcsolhatják,de vannak,akiknél nagyon vicces kombinációk alakulhatnak ki,pl nálunk:)

2012. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%

Mivel a nők 30% ma így tesz, ez teljesen normális.

(én is megtartottam még 25 évvel ezelőtt. az én nevem, nem cserélem le)

2012. febr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
76%

Nekem picit fura, de nem nézek emiatt rossz szemmel senkire. Ő döntése, joga van hozzá, nem lesz ettől se több, se kevesebb.

Ettől függetlenül úgy gondolom, ha én férjhez mennék, felvenném a férjem nevét. Már csak azért is, mert a jelenlegi ("lánykori") vezetéknevem elég sok viccelődésre ad okot, amit ki nem állhatok.

2012. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
29%

Hát, én most rosszindulatúnak fogok tűnni, de az egyik unokatestvérem pár hónapja ment férjhez, és ő megtartotta a nevét. Jó, mondjuk ő azért mert meg akarta spórolni az átírásokat, meg a vállalkozását is át kellene írni stb. Na és az jutott eszembe mikor mondta hogy "Megspórolsz a váláskor is egy csomó pénzt". Mert a férjét ismerve vagy együtt maradnak úgy hogy sokat kell majd szemet hunynia, vagy szétmennek majd...De ne legyen igazam, megérdemli a boldogságot.


És amúgy az "XYné Z Zs" nevet választanám ha férjhez mennék. És akkor látszik az is hogy férjezett vagyok, de megtartom a sajátomat is. De amúgy ez mindenkinek a szíve joga.

2012. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!