Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha valaki bejelentkezik az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki bejelentkezik az anyakönyvezetőhöz milyen fél órás beszédet tart nem az van, hogy megkérdezi az időpontot és ennyi. Mit akar elmagyarázni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 08:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez necces lesz, mert mindkettötöknek alá kell írnia a nyilatkozatot. És kell még az anyakönyvi kivonatotok is. Egyedül nálunk nem lehet hivatalosan bejelentkezni. A csekket náunk 1 honappal kell elötte befizetni és a csekk másolatot bevinni.. Amugy legkorábban 6 hónappal elöbb leht hivatalosan bejelentkezni az anyakönyvi hivatalba. Elöbb max ceruzával írják be a dátumot, de ezt sem engedik mindenhol
2012. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, hogy mindenképpen és mindenhol személyesen kell bejelentkezni. Nálunk legalábbis biztosan
2012. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kell hozzá a párod. Most gondolj bele mit fogsz majd mondani, hogy xy el akar venni? Más nevében eleve nem nyilatkozhatsz, pláne nem írhatsz alá.

A megbeszélés meg annyit tesz, hogy megkérdezi milyen zene legyen, kértek-e gyertyát az asztalra, hány személyre szolgáljanak fel pezsgőt, hányan lesztek ( melyik teremben fértek el), lesz-e szülőköszöntő csokor, és úgy egyáltalán, mit hogyan képzeltetek, és mindez összesen mennyibe kerül, hogyan és mikor kell kifizetni, mikor van szabad időpont és a többi és a többi..., tehát mindent megrendeltek.

2012. febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mind a két félnek ott kell lennie amikor az időpontot megkapjátok.

Nálunk az anyakönyvvezető begyűjtötte az igazolványainkat, anyakönyvi kivonatokat, megkérdezte mi akarok lenni a házasságkötés után, megcsinálta a papírokat, mi aláírtunk. Egy hónappal később mentünk, az egész ceremónia 5perc se volt.

2012. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Anyakönyvi kivonat is kell? Nem elég a személy igazolvány? Párom nem nagyon tartja anyukájával a kapcsolatot.
2012. febr. 1. 11:46
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen, anyakönyvi kivonat nélkül besem írnak. Mi is otthonfelejtettük és máskor kellett visszamennünk. Anélkül szóba sem áltak velünk.
2012. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mi legyen a neved, mennyi vendég lesz, lesz-e gyűrű, hosszú köszöntőt mondjon, vagy rövidet, pezsgő kell-e, zene kell-e, örömszülőknek kell-e köszöntő, ki hová ül, mindez mennyibe kerül, ilyenek.


Egyébként csak a papírok kitöltése 20 perc volt nálunk.

2012. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mi nem vittünk anyakönyvi kivonatot, az anyakönyvvezető megkérdezte, hogy ebben a városban születttünk-e (mármint ahol házasságot kívánunk kötni), mi mondtuk, hogy igen, erre előkapott egy másik könyvet és kikereste az adatokat. De az tény, hogy mindkettőtöknek ott kell lenni a bejelentkezéskor.
2012. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

nnek megfelelően a házasságkötési szándékot a következő módon kell bejelenteni:

1. a házasuló személyes megjelenésével

2. érvényes személyigazolványával (személyazonosító igazolvánnyal és lakcímet igazoló hatósági igazolvánnyal, Magyarországon lakó magyar állampolgár bejelentheti érvényes magyar útlevéllel és lakcímet igazoló hatósági igazolvánnyal; a 2001. január 1-től kiállított vezetői engedély csupán személyazonosságot igazol, magyar állampolgárságot nem, ezért a házasságkötés bejelentésénél azt elfogadni nem lehet)

3. születési anyakönyvi kivonatával

4. elvált, özvegy családi állapotát igazoló anyakönyvi okirattal, vagy jogerős bontóperes ítélet bemutatásával történik. Nőtlen, hajadon családi állapot igazolása szükséges. A házasságkötések előtt az adatbázisban minden házasuló családi állapotát ellenőrzik az anyakönyvvezetők.


A házasságkötési szándék bejelentéséhez az egyik házasuló személyes megjelenése is elegendő, azonban hoznia kell magával a másik fél személyazonosító igazolványát, okiratait, igazolásait (nem fénymásolatban, nem közjegyző által hitelesített másolatban, mert azt az anyakönyvi eljárásban elfogadni nem lehet).

A házasságkötési szándék bejelentését jegyzőkönyvbe kell foglalni, ez a jegyzőkönyv lesz később a házassági bejegyzés anyakönyvi alapirata.

A jegyzőkönyv a kiállítástól számított hat hónapig érvényes, ebből következik, hogy a házasságkötési szándékot hat hónappal korábban be lehet jelenteni.

A jegyzőkönyv felvételétől számított 30 napos várakozási időt ír elő családjogi törvény. A 31. nap és a hat hónap lejárta közötti időszakban kell olyan időpontot találni, amit a foglaltság mellett a hivatal is tud biztosítani, és a házasulóknak is megfelel. A 30 napos várakozási idő alól, indokolt esetben felmentést adhat a jegyző hatáskörében eljáró osztályvezető. A felmentés indokát, hitelt érdemlően kell igazolni.

A házasságkötés előtti, kötelező várakozási idő alóli kérelmet írásban kell benyújtani, lehetőleg mindkét házasuló írja alá. Az eljárás illetéke, jelenleg 2.000. Ft, amit illetékbélyegben kell leróni. Közeli halállal fenyegető állapot esetén el lehet tekinteni a 30 napos kötelező várakozási idő meglététől, ilyen esetekben tájékoztatásért keresse az anyakönyvvezetőt. A házasságkötés törvényes feltételeit ilyen esetben is igazolni kell.

2012. márc. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!