Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan oldjam meg az esküvőmet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam meg az esküvőmet gazdaságosan?

Figyelt kérdés
Maximum 50vendég, és nem akarunk sok pénzt költeni. Tippek tanácsok? Pénzügyileg is jól jöjjünk ki, mit hagyjunk ki és hogyan is történjen...nagyon ideges vagyok..segítsetek!!
2012. jan. 24. 20:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
66%
Uhh. Az nagyon húzós lesz, mi mindennek megnéztük az árát, spóroltunk, a 107 fős lagzi 1,2-1.3 millában állt meg és akkor még olcsóbb volt minden!
2012. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%
ez nagy keret :) én 100főset szervezek és 700E-ben megáll :)
2012. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
aug-ban lesz, 55 fovel kb. parom oltonye kb 25.000 lesz inggel, nyakkendovel, hajamat a fodraszom csinalja majd, semmi extra, beszarittatom, mert rovid, tuzok bele vmi eloviragot, azt hiszem, ez kb 3000 ft. smink szinten, kormom 6000. baratnomtol kaptam menyecske ruhat, ami fekete koktelruha, veszek hozza piros kiegeszitoket, ez kb 5000. cipot is kaptam a ruhahoz. koszoruslanyruhat berelni fogunk, 3500 ft es 2 kell belole, ez 7000. kek combfixet lattam 600 ftert. menyasszonyi ruham 50.000 ft lesz kb, vagyis 180 euro, ez fugg az arfolyamtol, de kb ennyi. polgari szertartas 19.000, egyhazit nem tudom meg, de 15.000nel gondolom nem tobb. torta max 20.000 (tobbet nem szanok ra), a tobbi sutit otthon mgcsinaljuk, illetve megkerem a rokonsagot. vacsi: 4500 ft, ebben benne van a leves, husok, korettel, savanyu, kaposzta, mindenkinek 1 kave, welcome drink, 3 feles, korlatlan udito, sor es borfogyasztas. a tobbi alkoholt vihetjuk, de tulzasba nem akarom ezt vinni. (1 nagyon jo baratom ettermeben lesz, barati aron). vofely nem lesz, nem szeretem oket. fotos, 1 regi baratnom lsz, aki ingyen elvallalja. meghivot en csinalom, 4000 ft lesz, ultetokartyat szinten, 1000 ft. menyasszonyi csokor ismeros voragostol 10.000 lesz kb, autora szinten nem adok erte tobbet. teremdekoraciot en csinalom majd, netrol rendelek hozza mindent, 12.000 ft, full mindennel. zeneszek a parom unokatesojaek lesznek, szinten naszajandek. a vendegeket kell elszallasolni, na arrol perpill meg nem udok nyilatkozni, de ismeroson keresztul nem 1 nagy osszeg, 30.000 bol kijon. ehhez ohzzajon meg, h a parom nem magyar allampolgar, igy a fordittatas, kb 50.000 lesz, de lehet, h tobb sajna. a vendegek ajandeka ossz 4000 ft. csokisziv lesz, en csomagolom majd tullbe. ossz max 520.000 ft, en fel millat gondoltam raszanni, kb bele is fer.
2012. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, meg annyi, h cipot ossz 6000 ftert vettem, paromnak es magamnak, deichmann-akcio, 1ik felaron :) gyonyoruek, csak epp akciosak. de ezt anyosom adja a szulinapomra. termeszetesen minden unnepre hasznos dolgokat kerunk, pl cipo, ing, stb... es egymasnak is ilyesmit veszunk. gyuruparnat ugy varratom majd a mamammal, v megvarrom en, kb 1000 ft. ekszereket a ruhahoz kolcsonzok, v baratnomtol kerek, de ha veszek is, max 3000 ft. szoval igy lehet sporolni, es nem megy a minoseg rovasara. sok sikert, jo szervezest!
2012. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt érdemes elolvasni.:-)

Nekünk is ki fog jönni max.350-ből mindennel együtt.

Hasonló lesz mint a linken,azzal a különbséggel,hogy varratom a ruhát(70e),max.25-en leszünk az étteremben és menüs lesz a kaja.

2012. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Van hasznos tanács a linkben, de azért pizzát etetni a vendégekkel egy esküvőn gazdasági szempontok miatt...ennyi erővel a McDonaldsba is tarthatná valaki....nekem égne a fejem az tuti. Mi kb 40en leszünk, de 250 ezer a max összeg amit a kajára szánok. A ruhák, cipők már megvannak, zene cdről fog szólni és egy iskola dísztermében lesz. A dekort házilag csináljuk, mert sok ügyes csaj van a családban.
2012. jan. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Mi úgy spóroltunk, hogy olyan helyre mentünk ahol nem kellett terembérletet fizetni. Elég volt nekik, hogy ott eszik 50 ember. Ezen kívül mi csináltuk a terem díszítését és én csináltam a meghívókat és az ültetőkártyákat is. Ez elég sok utánjárást igényelt, de így elég olcsó és mégis igényes lett. Meg nem volt vőfély sem, ezt családon belül oldottuk meg. A ruhát pedig egy vidéki varrónővel varrattam ami így olcsó is volt és gyönyörű is lett. Ja meg a cipőt is a kínaiban vettem, ami ugyan minőségi, de csak egy napot kellett, hogy kibírjon. Így utólag semmit nem bántunk meg, minden nagyon jól sikerült, életünk legszebb napja volt és még nem is volt horrorisztikus ára. Ez két éve volt.
2012. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy "nem minőségi". A kínai cipő. Előző voltam...
2012. jan. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi tavaly a következőképpen csináltunk egy tök hangulatos, igen olcsó esküvőt 50 fővel kb:


Helyszín a mi házunk kertje volt. (De ha nincs kertetek vagy nem alkalmas, akkor nyilván ez nem játszik, esetleg más rokon kertje, ha felajánlja.)


A rokonok segítettek, mert mi ezt kértük nászajándékba, hogy ne adjanak semmit, csak segítsenek a szervezésben, vendéglátásban. Szóval hozták az asztalokat, az üdítőket, az alkoholos italokat, az ételeket, sátrakat. Ki mit vállalt. Zenét mi biztosítottunk két óriási hangfal és egy laptop segítségével.


A ruhámat varrattam. Egyszerű ruha volt, selyemből, 25 000-ből kijött, de azt is megkaptam "nászajándékba".


Egyedül a férjem öltönyét vettük jutányosan 30 000-ért, meg cipőket. Én mondjuk azt is a kínain vettem szégyen nem szégyen, a feladatát tökéletesen ellátta. Amúgy lapostalpú balerina cipő, magassági "poblémák" végett. :-)


Azért sminkest fogadtam, az volt még 15 000, meg vettem egy fülbevalót és egy nyakláncot, kb 4000 forintért.


Szóval az anyakönyvvezetővel (10 000), öltönnyel, előtte kozmetikussal, fodrásszal, cipővel stb-vel együtt szerintem nem költöttünk 70 000 forintot, de nem számoltam soha össze. A rokonok pedig tündériek voltak, olyan lelkesedéssel hoztak mindent és segítettek az előkészületekben. Nagyon jó élmény volt.


Mondanom sem kell, hogy kaptunk még pénzt is, mert hiába mondtuk, hogy a nászajándékot letudtuk. :-) Édesek!


Hát valahogy így, persze elismerem, hogy nem mindenkinek ez az elképzelése, de így is lehet csinálni. Remélem segítettem.

2012. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19-es vagyok!


Elfelejtettem írni, hogy nálunk csak polgári esküvő volt és koszorúslányok sem voltak.


Mi az egyszerűség hívei vagyunk, utáljuk a sallangot, de ez csak az én véleményem, ezért úsztuk meg a hatalmas kiadásokat.


Az viszont elszomorít, hogy mekkora üzletet csinálnak ebből az esküvő iparból. Ruhabérlés 120 000-ért? Fényképész 50 000-ért meg hasonlók? Agyrém. Kihasználják, hogy ilyenkor sokan minden pénzt képesek megadni. Nekem sógorom (meg tulajdonképpen mindenki) kattogtatott. Tök jó, életszagú, vidám képek készültek, beállított műképek nem voltak.


Minden csak az igényektől függ.


Sok boldogságot!

2012. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!