Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fekete menyecske ruha?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fekete menyecske ruha?

Figyelt kérdés
barátnőm, fellelkesülve, h férjhez megyek adott egy fekete szatén koktélruhát. gyönyörű, de anyu szerint ne legyen fekete. én habozok. a ruha tetszik, a barátnőmet sem akarom megbántani, anyagilag is jól jönne, de anyunak is igazat adok...
2012. jan. 16. 13:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Első írásos előfordulása meny alakban a 14. sz.-ból való. Lehet rokonsági terminus, korjelző és állapotjelző kifejezés. Mint rokonsági terminus a férj szüleinek viszonylatában fiuknak felesége, vagyis menyük, menyecskéjük.

Kora szerint a menyecske fiatalasszony, egyes vidékeken az első gyermek születéséig, másutt kb. 28?30 éves koráig mondják a férjes asszonyokat menyecskének. ?Még fiatal, addig menyecske a menyecske, aztán már csak asszony?. A menyecske tehát mindkét esetben fiatal férjes asszony, akinek joga van öltözködésében, magatartásában kihangsúlyozni előnyös, még esztétikai élményt nyújtható, szórakozáskor, ünnepi alkalmakkor reprezentálásra jogos életkorát. a kislexikon. hu szerint ez a menyecske definíciója.

2012. jan. 16. 13:52
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Szerintem a ruha egyáltalán nem való menyecske ruhának, és nemcsak a színe miatt. Ez inkább akkor lenne megfelelő ruha (piros kiegészítőkkel), ha valaki másnak az esküvőjére mennél, vendégként. Illetve nem tudom, hogy nálatok mi a szokás a menyecske ruhát illetően, de linkelek olyan képet, ami itt nálunk (Nyugat-Dunántúl, Gy-M-S megye) a menyecske ruhát jelenti.

A képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Nálunk ilyesmi ruhákat vesznek fel a menyasszonyok éjfél után.

2012. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg baromi jól fog kinézni a fekete ruha ha feldobod egyforma piros kiegészítőkkel.Piros hajráf,hajcsat,fülbevaló,nyaklánc,karkötő,öv,cipő...

Hmm.adtál egy jó ötletet a menyecske szerkóra :)

2012. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
kedves válaszoló, aki a linkeket küldted! köszönöm, de nekem ezek a ruhák nem tetszenek, nem az én világom. de kedves vagy, hogy kerested és belinkelted nekem. igen, azt hiszem, h veszek hozzá 1 piros cipőt és kiegészítőket.
2012. jan. 16. 14:28
 15/16 anonim ***** válasza:
90%
Én is Győri vagyok. Tényleg pirosat szoktak, illetve annak árnyalatait. Nem is kell, hogy hosszú legyen, nekem pl. térd felettig ért, de tényleg piros a szokás.
2012. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nálunk, a Dél- Alföldön is a piros, hosszú szoknyás ruha a megszokott. De a mai modern világban már bármi lehet, láttam már Barbie-lagzit (habos-babos menyasszonyi ruha, pink miniruha menyecskeruhaként, jól állt a csajnak, mert ez volt az ő egyénisége, egy igazi Barbie baba :D) aztán nem meglepő a kék sem, voltam olyan lagziban, ahol a menyasszony nem szereti a piros színt, így kékben volt éjfél után.

A menyecskeruha stílusa is 1000féle, van aki tesz rá kötényt, van aki nem. Láttam már olyat is, hogy egy koszorúslányruhában volt az új asszony, de csini volt, mert jól érezte magát (én is ilyenben lennék)


Ma már nem feltétlen jellemző a földi érő szoknya, ha jó az alakod, vedd fel bátran a rövidet ;)

De a feketét mindenképp törd meg pirossal!!! Cipő, ékszerek, hajcsat, rúzs és a párod is piros-fekete összeállításban legyen!


Sok boldogságot!

2012. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!