Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lefujjam az eskuvot? Te, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lefujjam az eskuvot? Te, hogy dontenel?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy eleg szanalmas, hogy itt teszem fel ezt a kerdest,holott meg csaladtagok se szolhatnanak ebbe bele. De baratnoim nincsenek es senki,akivel megoszthatnam,es ugy erzem mar megfulladok. A tortenetem annyi,hogy megismertem egy amerikai ferfit, akivel egyutt eltunk Nemetorszagban 1evet, 2 honapja kint vagyok vele Amerikaban. Az orszagert sose rajongtam, csak miatta jottem ki. Nekem Nemetorszagban mar egy kialakult eletem volt, egyetemre jartam,amit miatta hagytam ott, hogy majd itt ujra felvetelizek es sorolhatnam. A munkahelyemen is felmondtam,es mivel barataim sincsenek mar semmi sem kot oda. Eskuvo elott allunk,ha nem vesz el, nem maradhatok itt. Nem erdekhazassag ezt most leszogeznem! Viszont a mai gazdasagi helyzetben, ha O otthon akar elni, mashogy nem megy. Tehat mi nem jatszthatjuk el azt, hogy 1-2 evig meg "csak" parkapcsolatban elunk. Kicsit ugy erzem neha meg,hogy fiatal vagyok az eskuvohoz, a csaladjat se csipem,ok se engem. Oke a csaladot nem ismertem korabban, de valahogy most az o rigojait is hamarabb eszreveszem,mint korabban,pedig higyjetek el nem elso szora mentem ki, 1eve eltunk egyutt,de mar 2eve ismertuk egymast. Lehet megijedtem? Most tenyleg mindent a legnegativabban latok, korabban ez miert nem volt? Nemetorszagba mar nem mennek,mert meg egy olyan munkam egyetem mellett nem lesz, mint ami volt,igy nem tudom fedezni. Akkor mehetnek haza, ahol mindent kezdhetnek elolrol,es ennek tetejebe mivel tudom, hogy szeretem egy ido utan o is hianyozna. Teljesen ketsegbe vagyok esve.:( Most valahogy ugy erzem korai az eskuvo, anelkul viszont gyakorlatilag mindent elveszitek es 2 szek kozul a padlo ala esek. Tudom,en voltam a hulye,valahol kicsit mar megbantam,ez nem jo jel, de akkor tenyleg ez volt a legjobb megoldas,ezert valahol meg nem. Mert maganyos voltam nelkule. Most ugy tunik mintha egy hulye lelkibeteg tini lennek,aki csak kapkod. Pedig nem igy van, Nemetorszagban errol honapokat beszelgettunk, mindennek utana jartunk,hogy tudnam leghamarabb az eletem ugy elni, mint korabban(angolul nem tudok olyan jol,mint nemetul,kapcsolat felvetel az egyetemmel stb.) Viszont ugy nez ki kicsit kihat ram,hogy "kiszolgaltatott" lettem, mert most csak nyelvkurzusra jarok,es en is olyan lettem,mint egy idegbeteg. Nem ertem, mindent atbeszeltunk, de valahogy megis... Egyebkent talan azert is vagyok ilyen, mert eddig semmi se jott oszze,pl. nelkulem dontott hol fogunk elni,pedig nem igy volt megbeszelve,de szerinte most itt talalt megfelelo munkat,elsore elfogadta,es hat nekem meg mind1 hol lakom amig nem jarok egyetemre. Ami igaz is,de anno ilyeneken nem akadtam ki,mert nem vagyok gyerek,fel birom fogni, hogy az a mi erdekunk,hogy minel elobb munkabaalljon,csak valahogy elkezdtem rettegni,mi van ha mas se fog osszejonni. Az elso benyomas is negativ volt (orszag,csalad,minden)
2012. jan. 2. 16:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Szeretem, legalabbis ezt ereztem mielott kijottunk, es mivel en kemeny meloval kuzdottem magam el az egyetemig, gondolhatjatok,hogy nem egy legyintesre hagytam ott miatta. Miota itt vagyunk azota meg benne is folyamatosan a hibakat keresem, nem tudom miert, es nem tudom,hogy allithatnam le magam! Korabban ilyen egyszer sem fordult elo. Teny,hogy nincs kihez szolni, abszolut senkihez es ez lehangolo. Ha haza megyek,akkor kezdhetek 25 evesen mindent elolrol. Az se tudom milyen otthon a felveteli rendszer,koltozhetnek haza anyumekhoz,akik segitenenek, de hat 25 evesen ujra ott tartani, mint 18 evesen eleg nagy ervagas lenne. Masreszt, ha haza megyek lehet ujra tenyleg Ra tudok majd koncentralni, es ha elkezd majd hianyozni, akkor aztan vegkepp begolyozok. Ahol elunk tenyleg katasztrofa, egy pici varoska, ahol en vagyok az egyeduli kulfoldi, annyira, hogy a parom meg viccelodott is, hogy ne aggodjak majd jonnek meginterjuvolni.
2012. jan. 2. 16:49
 12/22 A kérdező kommentje:
Teny, hogy a papir kicsit visszatart,mindent ezerszer meggondolok. Szeretem OT, de miota itt vagyunk, mintha azt is probalnam elnyomni vagy mar sikerult is, na ez a jo kerdes. Teny,hogy olyan nincs,hogy tegnap meg szerettem ma mar nem.
2012. jan. 2. 16:51
 13/22 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod,hogy amerikába nincs államilag támogatott egyetemi/főiskolai szak?Egy ápolóképzésnek egyetlen féléve is gyakorlatilag 5x annyiba kerül mint Magyarországon egy félév azorvosin a fizetősön???!

Ha a párod nem keres évi 1-2-300.000 dollárt,akkor ott kint nem fogsz tudni diplomát szerezni...Szóval gondolj erre is.(mert gondolom te mint aki nem beszéled a nyelvet,nincs szakmád,nem fogsz olyan állást találni Amerikában amiből fedezni tudnád a tanulmányaid!!!!).


Gondolom fiatal vagy....Az érzelmektől kicsit tekints el a saját életed felé is.Gondolj arra mit akarsz az élettől....

2012. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Fizetne az egyetemet, dolgoznom se kellene,amig tanulok. Csak nem gondoltam volna,hogy kezdetben ez ekkora nyomassal fog jarni(sose voltam meg eltartott,max a szuleim reszerol.) Anyummal pont most beszeltem, szerinte mar otthon se fogok tanulni, mert haromszorosra emelik a tandijat.:D Jaj,de jo.. Na de itt az erzelmekrol is szo van. 25 vagyok. Egyebkent haza megyek 1 honapra, ha minden igaz, azt mondta hatha ugy megnyugszom. De szerintem ha haza megyek akkor mar nem jovok vissza, mert lehet ez csak kezdeti nehezseg,es ugye egyszer at kell elni...


Aki Franciaorszagban volt: Mennyi idot es miert jott haza pontosan?

2012. jan. 2. 18:03
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem piszkálni akarlak, de több ezren cserélnénk most veled szerintem! Jártam Amerikában, gondolom napi rutin nélkül nem lehet valami kellemes egy kisvárosban, szerintem az unalom miatt vannak ilyen negatív érzéseid. Van egyáltalán egyetem a közelben? na mindegy, a kivitelezés már rajtatok múlik, de ha tényleg fizetné, és minden adott, én bizony úgy érezném, hogy megfogtam az isten lábát :) angolul a német után gyerekjáték megtanulni. Kint egy BA, BSc diplomának is nagy presztízse van, pont azért mert drága. Persze gondolom a SAT meg a TOEFL nem lenne egyszerű, de ha később visszajönnél, sokkal jobb esélyeid lesznek bárhol. Próbáld meg pozitívabban szemlélni a kinti létet, a családjával meg ne törődj. Nézz sokat tévét, abból is tanulsz!
2012. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az elég fontos, hogy hol él az ember. És ha ezt nem tudod összeegyeztetni a párkapcsolatoddal, akkor döntened kell, mi a fontosabb: minden körülménnyel megalkudni a szerelmed miatt, vagy hogy minden körülményed passzoljon az elképzeléseidhez, de így nem lehetsz a szerelmeddel.


Nézd, az elég gáz, hogy az egyetemet abba kellett hagynod a szerelmed miatt. Ez már számomra azt jelzi, hogy ez az egész téged rombol, a lehetőségeidtől fosztott meg, elkezdtél valamit, amit így nem tudtál befejezni. Még ha család anya is leszel, és soha nem kell kenyér keresésen törni a fejed, csak a gyerekekkel foglalkozni meg a férjeddel, akkor is! volt egy lehetőség a kezedben, és neked ott kellett hagyni! És hol van az megírva, hogy egy amerikainak amerikában kell laknia, miért is ne költözhettetek volna mindketten Németországba? Neked jobban tetszett az a hely, szívesebben éltél ott, otthon érezted magad, akkor ő miért nem tudna inkább ott munkát vállalni, miért neked kell mindenben alkalmazkodni az ő életéhez?

És különben is, mi az, hogy olyan fontos döntéseket nem beszél meg veled, hogy hol lakjatok Amerikán belül is, hogy dönthet egy állásról anélkül, hogy veled beszélne róla?


Addig nem mehetsz hozzá, amíg ezeket nem tisztázzátok, amíg nem gyakoroljátok, hogy képes-e ezeket a dolgokon változtatni, és beleavatni téged is a közös életetek alakulásába!


És ha a körülmények szorongatva kényszerítenek döntésre, ami nyílvánvalóan elsietett dolog lenne, akkor egyszerűen én a helyedben lépnék, és hagynám az egészet a francba.

Engem aztán ne sürgessen senki fia döntésre, mert én is egyenlő százalékos arányban vagyok a kapcsolat része, mint a férfi! Sarokba szorítás nincs!


24L

2012. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Sajnos O eleve ugy volt kint Nemetorszagban, hogy majd hazamegy, csak "kitekintes", mert O nem tudna ott annyit keresni,mint otthon, mert jogasz diplomaval elkepzelhetetlen. Es ezt meg is ertem, az en diplomam barhol jo lesz(real),az ove nem. Nem kenyszeritett,hogy hagyjam ott az egyetemet, sot belement volna a tavkapcsolatba, de en azt nem akartam, es ezt most se latom maskepp,volt mar olyanom,en azt meg egyszer nem akarom atelni. Bar teny, o is huzta a szajat,hogy evekig ekkora tavolsaggal nem jatszadozhatunk,es ebben igaza is van. Megkerdezett hol eljunk, az mas kerdes,hogy nem bolintottam ra, de teny nem vagyok gyerek,es ott kapott rogton munkat, elmondasa szerint majd ha egyetemre megyek,akkor hozzam fog alkalmazkodni. Szoval, ha most azt mondanam neki "sipirc el ebbol a varosbol,mert kulonben hazamegyek" ha nem is 100%-osan, de 99%-osan biztos vagyok benne, hogy lepne, vagy legalabbis elorukkolna valami hatalmas dologgal, hogy nekem is jo legyen. Ami engem igazan bant az az, hogy ezt hozza ki belolem ez a helyzet, mar az egyetemmel is egyeztettunk, azt is tudom milyen elokeszitore fogok jarni, amint menni fog olyan szinten a nyelv. A gond tenyleg csak az, hogy valahogy aramlik belolem a negativizmus, es ez kihat a kapcsolatunkra. De ha most hazaszaladok se leszek elobbre. O meg aztan vegkkep nem surget az eskuvovel, a burokracia surget, de hat errol nem tehet szerencsetlen. Teny, hogy 1-2 dologban ugy erzem most jobban ervenyesiti azt,hogy "o a fonok", de talan inkabb azert mert o van otthon,na meg idosebb is tolem egy kicsivel tobb, mindent tapasztalt (8evvel). Viszont en is iranyito tipus vagyok, es ezt nehez elfogadni, eddig meg mivel mindenben onmagam ura voltam,ezert ez nem utkozott ki meg egyutteles soran sem. Hisz nem volt ennyi "szabadidom", ennyit agyalni ezen. Na, meg tenyleg senkit se ismerek, es ez valami hihetetlen dolgokat tud kivaltani. Erzekenyebb vagyok, mindent rajta vezetek le, mert mashoz nem tudok szolni, dogunalom itt elni, meg egy normalis edzoterem sincs es sorolhatnam. De elvileg nem leszunk itt sokaig(5honapos szerzodes).
2012. jan. 2. 20:55
 18/22 anonim válasza:
Szerintem maradj amerikában. Éltem angliában (jó nem amerika, de ott is kolbászból van a kerítés itthonhoz képest bizonyos szempontból), szóval nem az 'amerikai álmot' irigylem, így tudok tisztán gondolkodni. Az, hogy most nem tetszik, azért van, mert nem otthon vagy, és németországban se voltál, ez valószínűleg bánt, de minimum megzavar, ezért rossz az általános hangulatod és emiatt keresed valószínűleg a párodban a hibákat is, mert 'minden zavar'. A kisváros szintén nem túl jó, tényleg elég idegenül érezheted magad, de egy idő múlva megszokod, és otthon fogod érezni magad, vagy minimum túllépsz ezeken a dolgokon. Ha szereted, akkor ezt az időszakot megpróbálhatod átvészelni, de nem érzem át teljesen a helyzetet, mérlegelj te. Ha visszajössz, akkor elvesztegettél gyakorlatilag 7 évet, amiből most még többet és jobbat ki tudnál hozni, csak várni kellene és átgondolni, viszont ha újrakezded, az sokkal nehezebb lesz, főleg hogy otthagyod a szerelmed is. De itt nem tudunk érdemben választ adni, mert te élsz benne, nem mi. Csak leírtam a véleményem.
2012. jan. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

szerintem az az egyik probléma,ami miatt én a helyedben visszalépnék - hogy a pasas nélküled döntött arról, hogy hol fogjátok élni a közös élteteket! ezt mindenképp le kellene ülni vele, hogy Te mást szeretnél,


és ha ő nem akar Németo-ba menni, te meg nem akarsz ott maradni az USÁ-ban akkor bizony egy harmadik országot kell választonotok. vagy nem összeházasodni.

2012. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"25 évesen kezdhetek mindent előlről" :D:D


Na szóval,szerintem beparáztál,ami megértek abszolút.De mondok valamit!Ha nem érzed azt a fajta szerelmet,hogy akár Ugandában is élnél vele egy kunyhóban,akkor az már nem jó jel,nekem elhiheted!

26l

2012. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!