Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe kerül manapság egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül manapság egy esküvő?

Figyelt kérdés
max 60 fős, nem a legdrágább helyen, de nem is olcsó helyen.Hintóval. Szóval egyszerű, semmi extra.Szegeden (anyakönyvezető,templom, minden)
2012. jan. 1. 20:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk májusban lesz, kb. 60 fős és előzetes költségvetés alapján olyan 600.000 Ft-ból fog kijönni, amiből nagyjából 200.000 Ft fog visszajönni. Én már ennyitől is rosszul vagyok, pedig megengedhetnénk magunknak a 1,5 milliós esküvőt is, majd csak 5 év múlva vágna földhöz, de én 5 év múlva se szeretnék zsíroskenyéren élni, meg aztán ma van munkahelyem, holnap ki tudja...és ha volna is, szívesebben adományoznám egy kutyamenhelynek.


Na mindegy, szóval én csak az "olcsó" verziót tudom elmondani, azért viszonyítási alapnak jó lesz:


Étel-ital: 200.000,- (3500 Ft/fő)

szülőknek csokor: 6.000,- (3 szülő)

menyasszonyi csokor: 5.000,-

Ahogy elnéztem, 20.000-nél kezdődnek a menyasszonyi csokrok a neten, de szerintem tökéletes csokrot tudok csináltatni 5.000 Ft-ból is, max. nem menyasszonyi lesz a neve)

menyasszonyi torta 60 főre: 20.000,- (Ezt csak úgy beterveztem, nem tudom reális-e)

menyasszonyi ruha: 27.000,- (Vaterás, csodaszép és márkás)

tüllös alsószoknya: 9.000,- (Vaterás)

fehér harisnyatartó: 600,- (Vatera)

menyasszonyi fehér combfix harisnya: 1.400,- (Vatera)

push up-os szilikonmelltartó: 1.500,- (Vatera)

pánt nélküli fehér melltartó: 800,- (Vatera)

menyecskeruha 10.000,- (Vatera)

pánt nélküli fekete melltartó menyecskeruhához 1.350,- (Vatera)

fekete szivacsos melltartós kombiné: 3.000,-

ruhák méretreigazítása utazással: 9.000,-

fehér menyasszonyi cipő: 2.600,- (Vatera)

fátyol: 4500,-

öltöny: kb. 20.000,-

Vőlegény cipő, ing, nyakkendő: kb. 15.000,-

menyecskeruha alá fekete alsószoknya: 2.300,- (Vatera)

(Piros cipőt inkább nem veszek, van egy szép fekete cipőm, majd tűzök a csatjába 1-1 piros szatén rózsát)

fekete combfix: 1500,-

gyűrűk beszámítással: 50.000,- (Remélem max. ennyi lesz!)

Terembérlet (nyugdíjasklub működik a szép épületben, de ballagások, esküvők színhelye 100 férőhelyes, tányérok, evőeszközök vannak (nem érdekel ha nem egyformák), főzési, mosogatási lehetőség, hatalmas focipálya mellette): 40.000,-

Polgári szertartás: 10.000,- (csak tippelek)

Templomi nem lesz, mivel nem vagyunk hívők.

Vőfély: 35.000,- (Állítólag - állítólag ennyi lesz, mert még gyerekkorából ismeri a páromat.)

zenész: 30.000,- (Remélem találunk ilyen árban 1 főt.)

teremdíszítés: kb. 10.000,- ( 6 db fehér masni rózsával a terítőkre az asztalsorok sarkára, 2 hatalmas piros szív lufi, szalvétagyűrű fehér szatén rózsával, bordó szalvéta, 8 oázisos virágdísz 17 asztalra, benne 8 rózsaszín gyertya, bordó szatén vagy organza szalagok)


fodrász: 6.000,- (sacc)

(Kozmetikus nem kerül pénzbe, mert a párom húga az.)

3 fő, aki főz és mosogat (kb. 40.000 Ft)

Meghívókat mi gyártjuk: kb. 1.500-2.000,- Ft



Menü: (Kaja és ital együtt kb. 200.000 Ft)


Bográcsban a helyszínen főzik.

4 gázpalack (20.000,-)


Tyúkhúsleves csigatésztával (15 tyúkból)(27.000,-)

Birkapörkölt (elvileg ajándékba kapunk rokonoktól egy birkát, ha nem, akkor 40.000 Ft)

Aki nem szereti a birkát, annak lesz tyúkpörkölt (2 tyúkból) (Őszintén szólva vannak aggályaim a pörkölttel kapcsolatban, mert pl. én se szeretem a birkapörköltet, de párom szerint feléjük mindenki szereti és nem mindennap ehetnek birkapörköltet, kifejezetten ünnepi étel. Mindenesetre ebbe inkább nem szólok bele, mert párom anyukája a menüfelelős és nélküle nem ennének a vendégek semmit:)

Éjfélkor lesz rántott csirkecomb kenyérrel. (15 kg comb)(8.000,-)


Sütik: (kb. 30.000,-)

Kb. 12 féle süti lesz, párom anyukája, én meg a rokonok sütik, mi adjuk a hozzávalót.


Hidegtál (fasírt, töltött hús, rántott szelet, franciasaláta): az esküvő előtt házhoz érkezők megkínálásra): 10.000,-


Ital: (kb. 63.000,-)

4-5 liter pálinka (elvileg ingyen rokontól)

20 l bor

120 db üveges sör

20 l ásványvíz

30 l Cola

15 l narancslé

15 l baracklé

3 fajta likőr (kb. 3 liter)

3 kg kávé, hozzá tejszín



Fotós, videós: 15.000,- (Elvileg párom volt osztálytársa, remélhetőleg elvállalja ennyiért)


Még nem számoltam hozzá, hogy kéne piros kesztyű a menyecskeruhához, hűtőládát kéne bérelni vagy nem is tudom én, hogy oldjuk meg a hús előzetes tárolását.

Koszorúslányom elvileg 2 lesz, páromék szerint arrafelé nem szokás a koszorúslányruhát kifizetni, szóval elvileg az nem lesz kiadás nekünk.


Én csak azokat a rokonaimat akarom meghívni, akiket nem 3 évente egyszer látok, ez az apámat jelenti és nem túl szigorúan véve az egyik nagybátyámat a feleségével. Unokatestvéreimmel alig találkozok, de rajtuk még gondolkozom, viszont akkor máris 10 fővel ugrik a létszám, mivel családosak)

5 kolléganőmet szeretném elhívni, de mivel vidéken lesz az esküvő és a lagzi, a szállásukat illik megoldanunk, de úgy néz ki, elférnek párom szüleinél.

Az összes többi meghívott a párom rokona, egyszerűen vagy mindet meghívjuk, vagy senkit, ott laknak mind egy rakáson, ráadásul kedvesek, segítenek majd a felszolgálásban is, és ők azok a fajta rokonok, akik tartják is a kapcsolatot.


Ja, és még táncolni is meg kéne tanulnunk:(

Na, ahogy elnézem, az is lesz vagy 25.000 Ft, ha tényleg belevágunk. Márpedig én nem tudok táncolni egyáltalán.


Találtam egy online tánciskolát, egész olcsók, de keringőt pl. nem tanítanak, szóval vagy nem ússzuk meg a tánctanárt, vagy nem lesz nyitótánc.


Igazból néha legszívesebben azt mondanám, hagyjuk a fenébe a felhajtást, legyenek csak a szülők, testvérek és senki sem megy anyagi romlásba. Én nem csak a saját pénzemet sajnálom, de a rokonokét is. Pároméknál is ott van pl. 2 kutya, ivartalanítani kell sürgősen legalább az egyiket, kerítést kéne csinálni hogy ne csatangoljanak, de mivel nincsen, oda akarják adni a kicsit másnak, ráadásul még a jövő évi fűtés is gond már jó előre...De párom anyukája már bele akar adni pénzt a lagziba. Persze nem fogadunk el egy fillért se, meg tudjuk oldani párommal saját erőből.

Csak néha arra gondolok, ennyi pénzből egy egész kerítést lehetne építeni nekik és meg lenne oldva annak a 2 aranyos kutyának a sorsa. Néha meg arra gondolok, annyi temetés jut ki egy embernek és olyan kevés esküvő, legalábbis én már annyi mindenkimet eltemettem, legyen hát egy olyan szép ünnepünk, amire mindig jó visszaemlékezni.

2012. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

Hm.. :)

Nekünk nyáron lesz az esküvőnk, 50 fős lesz kb és úgy gondolom, hogy olyan 500 ezer ft-ból ki fogunk jönni.

Igaz, hogy apróságokat még nem számoltam bele.

Nekem egyszerű ruhám lesz, és úgy az egész esküvő egyszerű lesz. A kertünkben lesz így nem kell termet bérelni, viszont kell majd néhány esőálló pavilon.

A kaját apum egyik barátja főzi ott a kertben bográcsban. A húst hozzá apum szerzi be (hentes) így a húsok többnyire ingyen lesznek.

A meghívókat, díszeket stb. egy barátnőm segít elkészíteni, aki egy festőművész.

A sütiket nem vesszük.. házi sütik lesznek, nagymamám, anyukám, és anyósom sütik majd többnyire őket, de többen felajánlották már, hogy hoznak egy-egy tálca sütit.

A torta drága lesz, mert egy nagyon különlegeset néztünk ki :)

A menyecskeruhám is egy tök egyszerű de mégis nagyon szép ruha lesz, kb 10 ezer ft-ért vettem egy butikban.

A zenekar az, amivel bajban vagyunk. Erre vagyok a legkényesebb, ha szabad így fogalmaznom.

Nekem mindig borzasztó kiábrándító volt, mikor egy esküvőn rossz zene ment, részeg volt a zenekar, vagy egyéb más okból. Fontos, hogy férfi énekes legyen..

Nincs véletlen tippetek, hogy hol tudnék zenekarok után nézni?

Akkor még ott vannak a gyűrűk. Azok is olyan 100 ezer ft lesznek (1 pár=100 ezer)

Virágot nem kell igazából sokat venni, mert a kertünk nyáron gyönyörű, csak kicsit átalakítom tavasszal.

Amire plussz még költeni kell az néhány rokon elszállásolása. Ők messziről jönnek, de a párom nem szeretné, hogy nálunk aludjanak az esküvő után :) ami mondjuk érthető, így egy kis helyi panziót úgy, ahogy van, mint szobáját ki fogjuk bérelni. Az kb 10 szoba, 1 szoba egy éjszakára 3500 ft.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2012. jan. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hu..Köszönöm a váLASZOKAT. úGY látom jó, ha van az embernek ismerőse,rokona, aki tud segíteni.
2012. jan. 2. 11:24
 14/20 anonim ***** válasza:
Nekünk is 60 fős lesz, és kb 750e Ft lesz.
2012. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Hannkah válasza:

Kedves 23:35-ös!


Szerintem nem túl reális néhány összeg a költségvetésedben. Nekünk dec. 17-én volt az esküvőnk Pest megyében, így frissek az infók. A menyasszonyi csokrot ismerőssel csináltattuk, beszerzési áron, így volt 6.000 Ft. Nem mondhatnám, hogy egy sima csokor is jó menyasszonyinak, ugyanis a te csokrodnak ki kell bírnia a fotózást, a polgári szertartást és még a bulit is!!

A tanúk és a vőlegény kitűzőjét nem számoltad bele, ami kb. 1.200 Ft/fő, illetve autódísz??? nekünk 6.000 volt beszerzői áron. A teremdíszítést semmiképp nem fogod tudni 10.000 Ft-ból kihozni, ha ilyen elvárásaid vannak, mint amit leírtál. A másik, amit még akartam írni, hogy az üdítő szerintem nagyon kevés lesz!!! Ha tovább tervezitek a bulit, mint éjfél akkor végképp! Nyáron/tavasszal az emberek amúgy is sokat isznak, nemhogy ha még esznek is, meg táncolnak... Szerintem nyugodtan számolhattok 2liter/fővel egy ilyen hosszú bulira.


Kedves kérdező, nekünk elég sok mindent ismerősök csináltak, amit nem, azt meg hála Istennek nagyon-nagyon olcsón kifogtuk. Így az esküvőnk kb. 260.000 Ft volt 50 fővel!


-kaja: 1.300 Ft/fő

-terembérlés nem volt

-táncot a youtube-ról tanultuk be (nem szoktunk táncolni)

-a videós, fotós rokon volt (de profi)

-az üdítőket és a piát mi vettük a tescoban

-az édessütiket süttettük a rokonokkal (vagy vettek egy-egy tortát, így ingyen volt)

-menyasszonyi torta: 50 szeletes marcipánborítással+rózsadísszel+nászpárral 18.000 Ft (gombai cukrászda)

-a férjemnek egy sima öltöny volt, amit direkt a lagzira vettünk (sötét bézs színű), szerintem passzolt az alkalomhoz - 22.000-

-zenész (az éttermesünk ismerőse volt, félig nem lát, de irtó jó hangja van, szintetizátoros 30.000Ft -ról indult aztán lealkudtuk 15-re. du. 15:00-tól jött, azt mondta neki mindegy meddig van.


Már fél kilenckor nagyon fáradtak voltunk, a buli csak 21:40-ig tartott kb.! Ha van kérdés, írjatok!!


Üdv.!!!

2012. jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Igen, én szeretnék kérdezni!

Hol, melyik étteremben került 1300 Ft/főbe a kaja? Ha blinkeled a honlapjukat, vagy csak megírod az étterem nevét, jó lenne, csak összehasonlításképpen.


Megmondom őszintén nagyon csodálkozom az árakon, nálam a legfrissebb infó, 2,5 éves, Bp. közvetlen közelében, kaja, 10 000 Ft/fő, nem volt valami nagy mennyiség, zenész 100 000 Ft, fotós-videós szintén 100 000, és az étterem ízléses, mondhatni elegáns helyszín volt, de semmi extra.

Egy 5 (!) évvel ezelőtti esküvőn, amelyiken voltam 2500 Ft/fő volt a kaja, siralmas körülmények között, mosdó hányinger volt, pincehelyiségben volt az ebéd, ablaktalan, sötét, levegőtlen helyen. Vidéken egy faluban volt a Dunántúlon. Ezek után nagyon csodálkozom az ilyen pár ezres árakon, főleg, hogy a kérdező normális körülményekre vágyik feltételezem.


Az egyik legjobb fotós kerül Szegedenen 60 000 Ft-ba. Ha már úgyis szegedi infók érdeklik a kérdezőt. Tesómnak volt ott 1,5 éve az esküvője, ők mondták, hogy ennyi volt, de ez ugye, 1,5 évvel ezelőtti ár. A többi részletet nem tudom az árakkal kapcsolatban, ezekről nem beszéltünk, de ezt az egyet tudom, hogy ennyi volt.

2012. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos nálunk a családba nincsenek nagyon olyan emberkék, aki tudnának segíteni(fotós, virágos, stb..)
2012. jan. 4. 21:04
 18/20 Hannkah válasza:

Persze, linkelem a honlapot:

[link]

Itt volt a vacsora meg a tánc is.


Menü:

újházi tyúkhúsleves

rántott szelet

rántott sajt

cigány pecsenye

hasábburgonya

rizs

csemege ubi

káposztasali


Ez volt benne az árban /fő

2012. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Szia!Nekünk Júliusban volt az esküvőnk,110 fő volt,és 2 millióba került.De ez szerintem nagyon egyénfüggő,ki mit szeretne,mire mennyit szán ..........stb.Sok sikert a szervezéshez.
2012. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Kovács Laci 88 válasza:

Szeged mellett rendezve: 1 063 000 forint volt.

Mi rendeztük, mi díszítettünk, mi terveztük, mi kiviteleztük, a barkácsolás részét is mi csináltuk,

okosan-ügyesen. 2 év volt a rákészülés, és a megszervezés. Mindent körbejártunk legalább 3x, amit csak lehet ebayről vettünk meg. 60 fős össz.

Ez alatt fizikailag kivitelezhetetlen egy esküvő+lagzi.

Kivéve, ha apukádnak étterme van panzióval egybekötve, és a keresztapád a vadásztársaság feje, hogy a hús is ingyen legyen, meg keresztanyád műkörmös-fodrász, valamint a testvéred videózik satöbi...

2016. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!