Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az nagyon gáz ha nem veszem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az nagyon gáz ha nem veszem fel a férjem nevét, hanem maradok a lánykori nevemen? Hülyén néz ki?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 15:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
91%

Nem gáz. Ha az lenne, akkor nem lehetne ilyet is választani. Nagyon sok olyan nő van, aki nem akarja megváltoztatni a nevét.

Én felvettem ugyan a férjem nevét, de nem lettem né, hanem az ő vezetéknevét használom az én keresztnevemmel. Két okból tettem. Egyrészt nagyon büszke voltam rá, hogy mostmár a férjem és ezzel is ki akartam fejezni a tiszteletemet iránta. Másrészt külföldön élünk és itt egyértelnű, hogy a házaspároknak egyforma a nevük.

De egyáltalán nem ciki. Úgy használod a neved, ahogy akarod. Ez a ti döntésetek és senki nem szóllhat ebbe bele.

2009. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem gáz. Én sem vettem fel a férjem nevét (pedig nem csúnya). Amikor az okmányirodában megkérdeztem, hogy kell-e valamit ilyenkor cserélni, az ügyintéző így kiáltott fe: - Istenem, milyen előrelátó, kétszer váltam, mennyi papírmunka volt vele (a nevekkel). Na mondjuk én nem ezért tartottam meg. Apunak két lánya van, tehát a családnév itt nem folytatódik, így még visélném egy kicsit:) Meg persze nagyon megszerettem. Férjem először morgott, de belenyugodott. 29/L
2009. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Most voltam intézni a papírokat és megmarad a lánykori nevem.Úgy döntöttem nekem így jó lesz.Az anyakönyvvezető nem nézett sehogy sem mert már így is kiakadt h nem szombaton lesz az esküvő hanem pénteken/ezt egyébként nem értem h máshol lehet csak itt nálunk van belőle galiba/két tanúval és utánna megyünk haza.
2009. máj. 20. 11:03
 24/29 anonim válasza:
76%

Az anyakönyvezető meg fogja kérdezni tőled és azt is el kell mondja hogy ez az első alkalommal ingyenes,

A kérdésre válaszolva: Szerintem ha nem akarod felvenni ne tedd,mindeggy ki mit mond.

2009. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
84%
Mi ingyenes? Nekem semmi nem volt ingyen. :(
2009. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vettem fel a férjem nevét. Hosszú a vezetéknevem és a keresztnevem is, nem akartam tovább bonyolítani. Amúgy meg így hívnak 34 éve, minek változtassak? Nagyon sokan megtartják a nevüket, ez ma már teljesen megszokott.Mindenki tudja, hogy a férjem, nem kell magyarázkodnom.
2009. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
76%

05.22. 13:02

A házasságkötésnél nálunk is úgy volt, hogy illetékmentes volt az igazolvány csere. (Persze az esküvő pénzbe került :) ) Aztán a válásnál is van egy bizonyos időtartam, amin belül ha cseréltetsz, nem kell fizetni érte. Lehet, hogy nálatok másképp van?

2009. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem sem volt az égvilágon semmi ingyen az okmánycserékkor!
2009. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Amelyik név jobban tetszik:)
2009. aug. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!