Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő után használhatom így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után használhatom így a nevemet? Példa: Kiss (Hajdúné) Katalin A Kiss a lánykori nevem lenne!

Figyelt kérdés
2010. ápr. 4. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Én eddig csak fordítva láttam Hajdúné (Kiss) Katalin. Bocsi az offért!
2010. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem.. Engem csak fordítva érdekelne.... Nem akarok -né lenni... Így a szimpi....
2010. ápr. 4. 09:57
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Én megtartottam a lánykori nevemet.
2010. ápr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem akarsz né lenni,akkor légy Hajdú Katalin.
2010. ápr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az sem jó... A párom ragaszkodik, hogy vegyem fel a nevét, én pedig a család nevemhez... Emiatt gondoltam rá... Vagy a másik lehetőség: Hajdú-Kiss Katalin De ez meg olyan furi...
2010. ápr. 4. 10:03
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
nem furi a kötőjeles sem, de nem tom mi bajod van azzal hogy Hajdúné Kiss Katalin...ez sztem tök menp, epdig 22 éves, laza, szabd nem férjhez menni akró gondolkodású vagyok, és inkább én se tenném bele a -néT, de ez elmegy, mert akkor láthatjá, hogy kié vagyok, ami majd büszkeséggel tölt el, hogy a nevét hordhatom...vagy a kötőjeles
2010. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Lehetsz Kiss-Hajdú Katalin is, ez hasonlít a legjobban ahhoz, amit a kérdésben írtál. És ez tök jól hangzik sztem. Sok boldogságot!! Amúgy én felvettem a férjem vezetéknevét, -né nélkül. Estedben pl. Hajdú Katalin. Nekem rossz lenne, h a férjem, és a gyerekeink vez. neve megegyezik, én meg kilógok a sorból.
2010. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Zárójelesen nem lehet. Marad a kötőjel, ha ennyire taszít a né.
2010. ápr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is a kötőjeles megoldás tetszik leginkább. Én nagyon szeretem a vezetéknevemet, nem egy tömegnév, szóval nem szívesen hagynám el, ha nem muszáj. :) De majd még a jövő titka, attól függ mi lesz a leendő férjem vezetékneve. Ja igen... és lehet furán hangzik de én gondolkodtam már rajta, hogy a gyerekeknek is kötőjeles nevet adnék.
2010. ápr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Én nyelvésznek tanulok, névtanos vagyok, tudok választ adni a kérdésedre: Nem.

A következő asszonynevek közül választhatsz:

1.Hajdú Péterné (nem tom mi a keresztneve)

2.Hajdúné Kiss Katalin

3.Hajdú-Kiss Katalin

4.H. Kiss Katalin

5.Hajdú Katalin

2010. ápr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!