Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az nagyon gáz ha nem veszem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az nagyon gáz ha nem veszem fel a férjem nevét, hanem maradok a lánykori nevemen? Hülyén néz ki?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 15:10
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
100%
Igazad van én is hasonló okok miatt nem vettem fel a férjem nevét.Szerintem az Anyakönyvvezető nem fog meglepődni,gondolom nem ez az első eset nála!
2009. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis gaz! Inkabb jo szerintem, nekem legalabbis tetszik amikor valaki megtartja a leanykori nevet.

Az anyakonyvvezeto nem fog rad sehogy sem nezni, ne aggodj! Csak egy kerdes lesz tole, hogyan fogod viselni a nevedet a hazassagkotes utan? Megmondod a mostani nevedet, es kesz.

Sok boldogsagot!:)

2009. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Egyrészt elsősorban a te, de inkább a ti döntésetek, ebbe senkinek nincs joga beleszólni.


Másrészt a személyi, lakcímkártya, tb és adókártya cseréje ilyenkor ingyenes. (A jogsit nem tudom, nekem nincs.) A személyit az összes okmányiroda és kihelyezett fiókjaiban el lehet intézni, keresni kell a neten egy kicsi okmányirodát, nekem kb. a "Jó napot!"-tól a "Viszont látásra!"-ig 20 perc volt. A tb. és adókártyát pedig lehet postán keresztül intézni.


Persze sem rá, sem le nem szeretnélek lebeszélni, csak leírtam, hogy ez nem kerül pénzbe csak egy minimális időbe.

2009. máj. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy gáz! Ahogy te gondolod! Én sem vettem fel a férjem nevét és csupán azon egyszerű okból kifolyólag, hogy xy-né nem akartam lenni, a többi variáció pedig sehogy sem passzolt volna. Még a férjem is mondta, hogy fel ne vegyem, mert mindenhogyan hülyén hangzik. Ez van!
2009. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Én felvettem már több hónapja, de még semmit nem írattam át. :)

Azért döntöttem így, mert olyan nevem van, hogy minden osztályban van ilyen, munkahelyemen én voltam ugyanezzel a névvel a 4. a mail rendszerben...

állandóan összekevertek mindenhol másokkal, így gondoltam, leszek kicsit egyedibb :)

így lett úgy, hogy vezetéknév-vezetéknév keresztnév


De pld Hakaros Lajosné sose lennék....mert hol van ebben a nő egyénisége?? ez annyit tesz,mint Hakaros Lajosnak a valamilye, valakije, egy általánosságban...tiszta gáz...teljes eltiprás, eltüntetése a nőnek,lefokozása...sztem


Hakarosné Nagyos Tamara...hát...ez is hasonlít a fentiekre, csak kiscsit hummánusabb....viszont benne van a a né...nekem ez újra azt jelenti, hogy valakihez tartozó,nem önálló....


Körülöttem van pár fiú is, aki felvette a lányzó nevét is...de persze Nagyos TamaraÚr senki nem lett...


Ne törődj senkivel, csak magaddal...egyszer már kaptál nevet anélkül, hogy Te döntöttél róla...most Te választhatsz...:)))

2009. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz. Szerintem a férj nevét felvenni több okból sem "éri meg". Egyrészt szerintem van ennek egy kis feudalista beütése, hogy ő már a férj tulajdona, mivel az ő nevén fut, ez elég megalázó is lehet. Másodszor az összes iratot (személyi, lakcímkártya, jogsi, tb kártya, adókártya.....) újra kell csináltatni. Harmadszor elég érdekesen néz ki az a keresztnév hogy pl Lajosné, és a megszólításnál (társaságban) is adódhatnak ebből problémák.
2009. máj. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
96%
Én sokat agyaltam, hogy változtassak-e, végül úgy döntöttem, hogy marad a régi. Egy este beszélgettünk a párommal, egyszer csak azzal állt elő, hogy van valami meglepetése a számomra. Előhúzott egy köteg névjegykártyát, rajta az új nevével. A sajátjához odaíratta az enyémet is, kötőjelesen. Annyira meglepődtem, hogy csak néztem mint egy birka. Eldöntötte hogy fel fogja venni a nevemet, ami nagy örömet okozott, és így sokkal jobban is hangzik. Napokig mondogattam Neki, jól gondolja meg, mert egy pasinál mégiscsak másabb, és hogy biztosan sokszor fog kínos pillanatokat átélni, a kollégái cukkolásáról nem is beszélve. Június 6-ig még meggondolhatja magát, de nagyon elszántnak tűnik. Ettől kedvesebb ajándékot nem is tudom hogy adhatna-e.
2009. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
95%

Nem hinném, hogy furcsán nézne az anyakönyvezető. Szerintem látott ő már mindent. Nálunk simán elfogadták, hogy a saját nevemen akarok maradni, így születtem, most miért kéne, hogy másként hívjanak? Már gyerekként sem vágtam, hogy miért kéne megváltoztatni a nevem.

Amúgy nekem is csak itt külföldön zavaros az ügy, valahogy ez a mr és mrs nem nagyon vág össze. :) De azért megoldom.

2009. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy gáz, nincs ebben semmi ciki. Jogod van megtartani a saját neved, és sajnos az ügyintézés tényleg sok idő és pénz. Én végigjártam, mert annyira meg akartam szabadulni az apám nevétől, de szerintem nincs semmi gáz azzal, aki megtartja a nevét. Az összetartozást úgysem a név fejezi ki, azt a két ember érzi.
2009. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
79%

Nem gáz, jogod van hozzá, hiszen szabály van rá, hogy ez is egy lehetőség. Ha furcsán néznek, akkor se hurroghatnak le, mert a jog megengedi. Egyébként meg aki pl. doktori címmel végez, nekik meg is kell tartani a lánykorit. :-) Én nem leszek xy-né, viszont a lánykori vezetéknevemet se akarom megtartani (mivel rossz családi emlékek fűznek hozzá), így az lesz, hogy felveszem a párom vezetéknevét a keresztnevem mellé.

Tedd úgy, ahogy jólesik.

2009. máj. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!